Ağaç Kurdu İlaçlama

Ağaç Kurdu İlaçlama

Ağaç Kurdu İlaçlama özellikle ahşap mekanlar ve mobilya benzeri eşyaların kullanıldığı mekanlarda görülen böcekler olan ağaç kurdu ilaçlama uygulaması hem kapsamlı hemde çoğu zaman mobilya ve ahşap zeminler içinde yerleşen ağaç kurdu için ilaçlama uygulamasının en etkili ilaçlar ile yapılmasını zorunlu kılmaktadır. Ağaç kurdu ilaçlama yöntemi kokusuz ilaçlar ile yapılabileceği gibi kokulu ağaç kurdu ilaçlaması olarak ta yapılabilmektedir.

En etkili ağaç kurdu ilaçlama şekli hiç kuşkusuz sisleme ağaç kurdu ilaçlama şekli olan ve ulv ilaçlama makinesi ile uygulanan kokulu yöntem olup içeriğindeki kaliteli kimyasal özellikler nedeni ile ağaç döşemelerin içine kadar işleyerek çok daha etkili olmaktadır. İstanbul ağaç kurdu ilaçlama firması olarak evlerde ve iş yerlerinde ortaya çıkan ağaç kurdu ilaçlama sorunlarının çözümü için uzun süre kalıcı etkili böcek ilaçları kullanarak ağaç kurtlarının kalıcı olarak önlenmesi için alanında en etkili ve yüksek kaliteli ağaç kurdu ilaçlama ekipmanları ile sizlerin sorunlarınıza çözümler üretiyoruz.

Ağaç kurdu ilaçlama bireysel ve amatör olarak yapılması söz konusu olmayan zor bir işlem olup sıradan haşere mücadele ilaçları ile önlenebilmesi söz konusu değildir. Halk sağlığının korunması ve olası haşerelerin zararlarının yok edilmesi için ilaçlama toplu yaşam alanları ile iş yerleri ve evlerde uygulanan bir uygulama biçimi olarak kullanılan kimyasal mücadele şeklidir.

Ev ilaçlama özellikle sıcak yaz dönemlerinde çok fazla yapılmakta olan bir servis türü olup uçan yada yürüyen böcek türleri için gerek kokusuz ilaçlar ve gerekse kokulu haşere ilaçları kullanılarak evde ilaçlama yaptırmak hemen her insanın ihtiyaç duyduğu yoldur. Yetkili ilaçlama birimleri böceklerin neden olduğu rahatsızlık ve zararları ortadan kaldırmak için açık ve kapalı alanlarda ilaçlama yaparak hem böcek girişlerini önlemek hemde mevcut olan haşerelerin yok edilmesini sağlayarak sağlıklı bir ortam oluşturmak için yaz kış böcek ilaçlama hizmetleri veren halk sağlığı ekipleridir.

Ağaç Kurdu İlaçlama Neden Önemlidir?

Site ilaçlama, apartman ilaçlama,daire ilaçlama, villa ilaçlama gibi insanların yaşam alanı olan konaklama ihtiyaçlarını karşıladıkları yaşamsal alanlarda sağlıklı haşere ilaçlama yapılarak gerek böcekler ve gerekse zararlı akarların imha edilmesi işlemi olan ilaçlama uygulaması sağlık için gerekli bir hizmettir. Tahta kurdu yada diğer adıyla ağaç kurtları olarak bilinen bu zararlı parke ve ahşap böcekleri evdeki pek çok malzemeyi içten içe kemirir.

Evdeki kapılardan, pencerelere, masa ve sehpalardan, mobilyalara, parke ve lambiri döşemelere kadar çok geniş bir bölgede zararlara sebep olabilirler. Ağaç kurdu ilaçlama servisleri eğitimli ve gerekli donanıma sahip olmaları gereklidir. Kullanılan ilaçlama ekipmanları ve haşere mücadele kimyasalları standartlara uygun halk sağlığını tehdit etmeyen özellikte içeriğe sahip olmalı ve uygulandığı mekanda her hangi bir leke bırakmamalıdır. Tahta kurtlarını yok etmek için kullanılacak yöntem evdeki elektronik aksamlarda bozulmalara sebep olmamalıdır.

Bilinçli böcek ilaçlaması ancak yeterli eğitime sahip böcekler ve yaşam alanları hakkında bilgi sahibi olan deneyimli personel tarafından yapılabileceği için acemi elemanlar ilaçlama yapmamalıdır. mekanda ne şekilde bir ilaçlama yapılacağını tam olarak bilmeyen kişilerin böcek ilaçlama uygulaması yapmasının çeşitli risklere sebep olacağı herkes tarafından bilinen bir gerçektir. İ

laçlama yapan ekip gerekli maske, koruyucu tulum, eldiven, galoş gibi iş güvenliği malzemelerine sahip olmalı özellikle ulv cihazı ile yapılacak ev ilaçlama esnasında ilacın partiküller parçalarına maruz kalmamalıdır ayrıca arı, akrep benzeri zehirli haşerelerin ilaçlama işlemi esnasında ciddi riskler meydana getirmesi olası bir tehlike olduğu için korumasız ve donanımsız ilaçlama uygulaması kesinlikle tasvip edilmeyecek bir davranış şeklidir. Evde ağaç kurdu ilaçlama yapılırken böceklerin tahta malzemeler içinde kurt halinde ahşap malzemelere zarar verdiği unutulmamalıdır.

Ağaç Kurtlarının Zararları

Ağaç Kurtlarının Zararları

Ağaç Kurdu İlaçlama Şekli Nasıl Olmalıdır.

Ağaç kurdu ilaçlama şekli parke ve kapı pervazları gibi ara bölgelere işleme özelliğine sahip bir yöntem kullanılarak yapılmak zorundadır. Parke ve ahşap böcekleri olarak bilinen bu zararlılar yüzeysel zarar vermekten daha çok ahşap bölgelerin içlerinde tüneller açarak içten içe ahşap malzemeleri kemirmektedir. Bu da spreyli ilaçlamayı çok da etkili olmaktan alıkoyar. Ağaç kurdu ilaçlama şekli yakıcı özellikte haşere ilaçları kullanılarak mutlaka dumanlı yöntem tabir edilen ulv ilaçlama şekli kullanılarak yapılmalıdır.

Çatı arası, daire içi mobilyaların ağaç kurdu böceği bulaşmasına karşı ilaçlama şekli püskürtme yöntemle yapıldığı zaman uygulanan bu ilaç daha çok yüzeylerde kalacağı için istenilen etkiyi sağlamaz. İç bölgelerde ağacı içten içe kemiren tahta kurtlarının yok edilmesini pek de fazla mümkün kılmaz. Ancak dumanlı yöntemle yapılan uygulamada ise ilaç hava giren her bölgeye nüfuz etme yeteneğine sahip olduğu için iç bölgedeki böcekleri ve yüzeylere yakın kurtları imha eder.

Bu şekilde çok daha etkili bir sonuç alınmasını sağlamaktadır. Ancak hemen belirtelim ağaç kurdu ilaçlama tek seferde istenilen sonucu %100 vermeyebilir. Bu da ilk uygulamadan sonra düzenli aralıklarla 2. ya da 3. bir ilaçlama yapılmasını gerekli kılabilir. Özellikle parke araları gibi ilaç ulaşması çok kısıtlı olan bölgelerde tek seferde tahta kurtlarını tam olarak ortadan kaldırmaya çalışmak her zaman istenilen sonuç vermeyecektir. Atasoy ilaçlama olarak ağaç kurtları ile mücadele de en etkili ilaçları kullanarak yakıcı ve kokulu özellikle ağaç kurtları ile mücadelede kullanılan en etkili ilaçları tercih ediyoruz.

Unutmayın Garantili Tahta Kurdu İlaçlama kesinlikle mümkün değildir. Bu nedenle ağaç kurdu ilaçlama servisi alacağınız zaman size doğru bilgileri sunan en etkili ilaçlama tekniklerini kullanan ağaç kurdu ilaçlama firmaları ile çalışmanız çok daha etkili sonuçlar almanıza yardımcı olur. Tahta ve ağaç böcekleri dış alanlardan evlere girerek yada bu malzemeler daha imal edilmeden kaynaklanan zararlı böcek çeşitleridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir