Akrepler Neyle Beslenir

Akrepler Neyle Beslenir

Apartman ve sitelerde görülen Akrepler Neyle Beslenir? yaşamlarını sürmek için nasıl avlanır. Elbette bunlar akreplerin genel özelliklerinin bilinmesi için insanların bilgisine sunulması akrepler ile nasıl mücadele edilip onlardan korunmak için her insanın azda olsa bilmesi gereken bir konudur. İlaçlama servisi verdiğimiz akrep çeşitleri yağmacı ve yırtıcı bir yapıya sahip olmalarına karşın, avlanmada uzmanlaşmamış ve yemek konusunda titiz olmayan özellikleri ile bilinen akrep türleri daha çok geceleri avlanırlar. Havadan ve yerden gelen titreşimleri ustaca algılayan akrepler avlarının, arkasından gidip kovalamak yerine, sabırlı bir şekilde pusuda bekler.

Daha sonra yırtıcı akrepler kendilerine yaklaşan avlarını ani ve ustaca avlayarak besin zinciri halkasına eklerler. Akreplerin başlıca besinleri eklem bacaklı böcekler olup, daha çok böcekler, örümcekler ve kırkayaklar akreplerin avlandığı haşere türleri arasında başı çekerler. Ayrıca büyük yapılı olan akrepler, küçük yılanları, kertenkele ve fareleri dahi yakalayıp rahatlıkla yiyerek beslenebilmektedir . Avlarını vahşice kavrayıp felç eden Akrepler Neyle Beslenir? hangi böcek türleri ile avlanır bu yazımızda sizlere yardımcı olmak için kısaca anlatmaya çalıştık.

Akrepler Avlarını Nasıl Tuzağa Düşürür?

Akrepler oldukça usta avcılar olmaları nedeni ile acele etmez kendilerine yaklaşan böcek ve diğer avlarını kovalamak yerine sinsice saklanır ve beklemeye başlarlar. Ani bir şekilde kendilerine yaklaşan avlarını kıskaçlarıyla yakalayarak sıkan ve kuyruğunu avına ani bir hamle ile batırıp sokan akrep, zehri ile böcekleri hemen öldürür. Akrepler ne kadar zehirlidir ve zehri enjekte edeceklerini avlarına göre belirleyip onların direnç göstermesine fırsat vermeden kısa sürede besin zincirine ekleyen zeki hayvanlardır. Büyük kıskaçlara sahip akrepler, küçük avlarını güçlü kıskaçlarını kullanarak kolayca etkisiz hale getirirken, yakalayacakları ava göre çok etkili zehirlerini kullanarak avı sokar ve felç ederek öldürür.

Akrepler Nasıl Avlanır

Akrepler Nasıl Avlanır

Birinci bacakların altındaki boşlukta bulunan keliserini avına tamamen yerleştirir ve kurtulma çabalarını etkisiz kılarlar. Tükürük ve sindirim enzimleri salgılayarak dokuları sıvılaştırıncaya kadar bekler ve oluşan sıvıyı emerek kendilerinden yapıca daha büyük avlarını kolayca yerler. Sizde Akrepler Neyle Beslenir? diye merak edip bilgi arayışında iseniz sitemizde akrepler hakkında geniş bilgilere erişebilirsiniz. Amacımız sizlerin aradığınız bilgileri daha rahat bulmanıza yardımcı olmaktır. Akrepler ne yer? akrepler nasıl avlanır? konusunda evde yaşayan akreplerin üreme ihtiyacını neyle karşıladığını anlamaları için oldukça faydalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir