Alman Kalorifer Böceği

Alman Kalorifer Böceği

Alman Kalorifer Böceği yani bir başka deyimle Alman Hamam Böceği renk yapısı itibarı ile kahverengi tonda ve küçük yapılı olması nedeni ile diğer hamam böceği türlerinden hemen ayırt edilebilir. Hamam böceği ilaçlama taleplerinde mutfak böceği olarak bilinen bu böcekler ciddi ilaçlama isteğine sebep olur. Alman Hamam Böceği ortalama 1- 1,5 cm kadar büyüklüğü sahip zararlı bir haşeredir. Alman kalorifer böceği kendi türü arasında en fazla yumurta bırakan ve en hızlı üreyen haşere olarak dikkat çekmektedir.

Yapıları küçük olmasına karşın, diğer hamam böceklerinden daha aktif olmaları evleri istila etmesi alman kalorifer böceği ilaçlamasını önemli kılar. Bir dişi alman hamam böceği 1 sene boyunca 10. 000 lerce yavru böceğin ortaya çıkmasına sebep olabilmektedir. Alman hamam böcekleri gündüzleri yuvalarında dinlenirlerken geceleri beslenmek için ortalığa yayılarak ciddi böcek yoğunluğu görülmesine yol açar. Karanlıkta dolaşıp beslenen alman hamam böceği ışıkta karanlığa kaçar.

Alman kalorifer böcekleri, sıcak ve nemli ortamları sevdiği için evlerin mutfaklarını ve banyo kesimlerini mesken tutar. Evlerin sıcaklığı ve evdeki besinler bu böcekler için uygun yaşama koşulunu sağladığı için alman hamam böceği kısa sürede mekanda ciddi bir üremeye geçer. Kalorifer böcekleri, evlerimize ya aldığımız eşyalar ile gelir ya da evlerin banyo ile tuvalet havalandırmaları, lağım ve lavabo giderlerinde özellikle geceleri ciddi sayıda gelirler.

Alman kalorifer böcekleri pis bölgelerden evlere geldiği için insana bulaşan hastalık konusunda oldukça mahirdir. Alman hamam böceğini diğer hamam böcekleri arasında kolayca ayırt edilmesini sağlayan daha küçük yapılı olması ve kahverengi renkte vücudunda şerit bulunmasıdır. Alman Hamam Böceği resimlerine baktığınız zaman diğer türlerden kolayca ayırt edebilirsiniz. Bunun için web sayfamızdaki kalorifer böceği resmine ve alman hamam böcekleri türlerinin özeliklerine bakmanız yeterlidir.

Alman Hamam Böceği İlaçları Ve Biyolojisi

Alman hamam böceği ile mücadele için kullanılan ilaçlar diğer hamam böceği çeşitleri için kullanılan kokulu, kokusuz ve jel böcek ilaçlarının aynısıdır. Alman kalorifer böceği için jel kalorifer böceği ilacı ve sıvı ilaçlar, yani kokusuz ve kokulu hamam böceği ilaçları da rahatlıkla kullanılır. Alman hamam böceği ilaçlaması için mutlaka ilaçlama firması seçiminde titiz davranmanız gerekir. Bazı hamam böceği ilaçlama servisleri kokusuz ve etkisi zayıf ilaçlarını tercih ederek birden fazla ilaçlama yaptırmanıza karşın hamam böceklerine kalıcı çözüm bulamamaktadır.

Alman Kalorifer Böceği İlaçlama elbette kokusuz ve kokulu hamam böceği ilaçlama yöntemleri kullanılarak ilaçlanabilir. Ancak daire ve işletmedeki böcek yoğunluğu dikkate alınarak ilaçlama yöntemi belirlenmelidir. Tüm böcek şikayetlerinde kokusuz ilaçların ve standart ilaçlama yönteminin uygulanması daha baştan işin baştan savma yapılacağına işarettir. Bu nedenle alman hamam böceği şikayetlerinde dikkatli davranmalısınız.

Alman hamam böceğinin biyolojisi, 0.5-1 cm boyunda, kahverengi, en hızlı üreyen hamam böceği türü olması ve diğerlerine oranla daha küçük yapılı olması olarak dikkat çeker. Dişi bir alman kalorifer böceği ortama bıraktığı bir pakette 40-50 civarında yumurta bulunmasını sağlar. Bir tek dişi alman hamam böceği bir yılda 30.000’i bulan yavru hamam böceklerinin mekana yayılmasına neden olabilir. hamam böceği ilaçlama servisleri ortalama olarak bir yıl kadardır.

Kuru ve sıcak yerleri sevdiği için evlerde sıkça görülen bu böcek çeşidi, halk arasında kalorifer böceği ismi ile anılmaktadır. Evde kalorifer peteği, kombi ve kapı kenarlarında bol miktarda karşılaşılan bir böcektir. Alman hamam böcekleri çok pistir ve her şeyi yerler. Bu nedenle evlerin önündeki çöp kovalarından tutun, lağım giderlerine ve atıl depolara kadar hemen her bölgede kolayca yiyecek bulurlar. Her pisliği, mikrobu evlere taşır ve insanların kullandıkları mutfak eşyalarına buradan da gıdalara kolayca bulaştırırlar.

Alman Hamam Böceklerinin Zararları

Gıda, su ve sıcağa ihtiyacından dolayı insan olan her yerde insanların yanı başında yaşarlar. Evlerde ilk yerleşeceği yer mutfak ve banyo bölgesi olup buralarda rahatça üremeye başlarlar. Hemen hemen bütün zamanını yuvalarında, delik ve çatlaklarda saklanarak geçirirler, karanlığı sever ve geceleri aktiftirler, çok dayanıklıdırlar, ilaçlara çok çabuk direnç kazanırlar. Sebep oldukları bazı hastalık türleri ise şunlardır. Dizanteri, gıda zehirlenmeleri, Verem, Gastroenteritis, Antrax, Pnomoni, Hepatit, Mantar hastalıkları, Astım, alerjik bulgular benzeri çeşitli hastalık mikroplarını taşır ve insanlara kolayca bulaştırırlar. Hamam böceğinden kurtulmak için kalıcı böcek ilacı her türlü çatlak ve yarıklara, kapı pervazı, süpürgelik, dolap arkası gibi yerlere uygun dozda uygulanmalıdır. Ayrıca jel kalorifer böceği ilacı ile yemleme şeklinde alman hamam böceği ilaçlama yapılabilir. Hamam böceği ilaçlamasında en etkili yöntem hiç kuşkusuz buharlama böcek ilaçlama türü olup uzman ilaçlama firmalarınca yapılan etkili bir ilaçlama şeklidir.

Hamam böceklerinin türlerine göre değişik yapıları ve boyları bulunur. Bir Hamam böceğinin boyu birkaç mm den başlayıp 4 -5 cm civarında görülenleri de vardır. Hamam böceklerinin vücutlarında özel algılayıcıları, yani mükemmel çalışan bir sonar (radar) sistemleri bulunması yön ve yiyecek tespit etmelerini kolaylaştırmaktadır. Ayrıca alman hamam böceği üzerine gelen tehlikeleri sezinleyerek hızlı bir şekilde saklanır. Hamam böceklerinin o kadar mükemmel algıları mevcuttur ki ortamda bulunan insanların dışında başka kişiler geldiğinde hemen algılarlar.

Yani çok gelişmiş tanımlama sistemi olan bir böcek olduğunu söylemek mümkündür. Hamam böceğinin dünya üzerinde birçok farklı türü yaşamaktadır. Dünyada bilinen hamam böceği türünün 4000 – 5000 kadar olduğu saptanmıştır. Alman hamam böceği gece bulduğu yiyecek kırıntıları, sebze, meyve özü, gıda atıkları ve her türlü şeyi yer. Hamam böceği besin olmadan 30 – 40 gün kadar yaşadığı bilinen bir böcektir.

Alman Hamam Böceğinin İlginç Özellikleri

Alman kalorifer böceği sıvı ihtiyacını karşılayamasa dahi 10 güne kadar dayanabilir. Hamam böceği vücudu çok güçlü ultra viole ışınlarına dayanıklı olan ender bir haşeredir. Direnç olarak insanlardan 10’larca kat daha dayanıklıdırlar. Hamam böceğinin sıcaklık ve soğukluk bakımından güçlü bünyesi olması her iklimde kolayca yaşamasına olanak sağlar. İnsanların dayanamadığı sıcaklığa ve soğuğa rahatlıkla dayanırlar. Hamam böceği 50 derece sıcaklığa dayandığı gibi -30 derecede de yaşayabilen oldukça güçlü vücut direnci olan bir haşeredir.

Hamam böcekleri yaşadıkları yere ve türlerine bağlı olarak farklı renklerdedirler. Kalorifer böcekleri genel olarak 1,5 yada 2,5 yıl kadar yaşarlar. Alman hamam böceğinin vücudu dirençli olup ayak kopmalarında veya herhangi bir uzvu koptuğunda ölmezler hatta kafaları kopsa dahi haftalarca yaşadıkları bilinmektedir. Alman hamam böcekleri yumurta bırakarak çok hızlı bir biçimde çoğalırlar. Hamam böceği yumurtasını ortalıkta görmek çokta mümkün değildir.

Hamam böceği yumurtasını evlerde duvar diplerine evdeki çatlaklara bırakır. Çoğu hamam böceği türünde yılda 1 defa çiftleşme olur. Bu çiftleşme bazı türlerde ömürleri boyu kendilerine yeter. Hamam böceği bir yıl içinde aynı çiftleşmeden 4 veya 5 defa yumurta bırakır. Her yumurtlamada 500’e yakın yumurta bırakır. Hamam böceği doğada ormanlık alanlarda nemli ortamlarda toprak yüzeylerde bulunur. Evde ise hamam böcekleri lavabo altlarında, evin mutfağında, evin bodrumunda, çatı katlarında hatta yatak odalarına kadar her mekanda insanların karşısına çıkmaktadır.

Alman kalorifer böceği üzerinde gezindiği ve besinlerden yiyerek tükettiği yiyecekleri bozarlar. Gıda zehirlenmelerin birçoğu bu haşerelerden kaynaklandığı için Etkili alman hamam böceği ilacı kullanılarak evde alman hamam böceği ilaçlama yaptırmak oldukça mühimdir. Alman kalorifer böceği ile mücadele için en etkili haşere ilaçları kullanmak bir an önce yok edilmeleri için zorunluluktur.

Kalorifer Böceklerinin Zararları

Kalorifer Böceklerinin Zararları

Alman Hamam Böceği Isırır Mı Nasıl Yok Edilir?

Alman kalorifer böceği kan ile beslenmediği için herhangi bir şekilde insanı ısırma gibi şikayetlere sebep olmaz. Alman hamam böcekleri , vücudundaki algılayıcılar ile insanın nefes alışından tutunda hareketlerine kadar her şeyi net olarak algılarlar. Vücuttaki bu hareket ve ısı değişimini tehlikeli olarak gördükleri için insana pek yaklaşmadıkları için doğal olarak ısırmazlar. Ev haşere ilaçları olarak bilinen en etkili haşere ilaçları kullanılarak alman hamam böceklerine karşı ilaçlama yaptırılması gerekir.

Alman Hamam Böceği ile mücadele için kullanılacak alman hamam böceği ilacı evdeki böceklerin yoğunluğuna göre belirlenmelidir. Bayer haşere ilaçları ve diğer profesyonel böcek öldürücü ilaçlar kullanan hamam böceği ilaçlama firmalarından ilaçlama desteği almak bu böcekler ile mücadelede önemlidir. Hamam böceği için ilaç seçerken, insanlar hamam böceği ilaç fiyatlarına önem vermek yerine en etkili nasıl yok edilir ona dikkat etmelidir.

Alman hamam böceği ilaçlama hizmetleri veren arma böcek ilaçlama ekibi, alman kalorifer böceği ilaçları içinde kokusuz ve kokulu böcek ilaçlama yöntemlerini uygulayarak profesyonel böcek ilaçlama hizmeti vermektedir. Alman hamam böceklerinden kurtulmak için doğru ilaçlama tekniğini kullanmak çok mühimdir. Alman hamam böceklerinin evlerden arındırılması için profesyonel böcek ilaçlama firmalarından hizmet almak olmazsa olmaz şartlardan biridir.

Apartman ilaçlama, daire ilaçlama, iş yeri ilaçlama hizmetlerimiz ile insanların yoğun olarak yaşadığı mekanlarda hayatı olumsuz olarak etkileyen tüm haşereler gibi alman hamam böceklerine karşıda kalıcı çözümler sunmaya gayret ediyoruz. Amacımız daima en iyi çözümleri ekonomik hamam böceği ilaçlama fiyatları ile vermektir. Atasoy böcek ilaçlama hizmetleri ucuz ve kalitesiz ilaçlar kullanmaz. Alman Kalorifer Böceği ve başka ilaçlama firmaları gibi insanların haşere şikayetlerini defalarca ilaçlama yaparak çözmeye çalışmaz. Bizim farkımız profesyonel ve kalıcı çözüm anlayışımız. Bir önceki yazımız olan Akrep ilaçlama firmaları na göz atın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir