Pire İlaçlama Ve Kesin Çözüm

Pire İlaçlama Ve Kesin Çözüm

Toprak yüzeyler ve tozlu bölgelerde pirelerin yayılması çok daha hızlı görülen bir durumdur. Bunun nedeni tozlu ortamlarda pirelerin çok daha kolay saklanması ve buralara pire ilaçlarının daha yüzeysel işlemesi olarak açıklanabilir. Pire İlaçlamada Garanti aslında tam olarak verilemeyecek bir ilaçlama çeşididir. Bu nedenle Garantili pire ilaçlama yaptığını söyleyenlere mesafeli yaklaşmanız gerekir.

Kokusuz Pire İlaçlama yaptırmak aslında sanıldığı kadar etkili filan değildir. Kokusuz pire ilaçları ani öldürücü etkiye sahip olmadığı gibi pirelerin sert kabuksu vücuduna etki etmemektedir. Edindiğimiz tecrübeler pireler ile mücadele edilirken mutlaka yakıcı etkili ve kokulu pire ilaçlarının kullanılmasının zorunlu olduğudur. Pire böceği zor ölür ve üstün körü ilaçlama yapılarak pireler asla yok edilemez. Bunun iyi anlaşılması gerekir.

Pire İlaçlama Hakkında

Yaz ayları geldiği zaman açık ve kapalı pek çok mekanlarda sorun kaynağı haline gelen pire ile mücadele her önüne gelenin sırt pompası kullanarak başarılı olacağı bir uygulama değildir. Apartman ve evdeki pireleri kesin olarak yok etmek için profesyonel pire ilaçlama servisleri tercih edilmelidir. Pirelerin vücudu sert kabuksu bir yapıda olduğu için bu zırh görevi gören tabakayı tahrip eden pire öldürücüler kullanmak şarttır.

Pirelerin sağlam vücudu nedeni ile çoğu böcek ilacı pirelere etki etmemektedir. Pireleri yok etmek için kullanılması gereken pire ilaçları, kokulu ve yakıcı özelliğe sahip ani öldürücü kaliteli ilaçlar arasından çok iyi bir gözlem sonucu seçilmek durumundadır. Kokusuz böcek ilaçları, yoğun pire şikayeti olan mekanlarda kesinlikle hiç bir işe yaramadığı gibi ölmeyen pirelerin kısa zaman içinde mekanın tamamını istila etmesine sebep olmaktan başka bir işe yaramaz.

En Fazla Pire İlaçlaması Yaptığımız Yerler

Evde Pire İlaçlama, Apartmanda pire İlaçlama, İş yerinde Pire İlaçlama, Bahçede Pire İlaçlama ve Sitelerde Pire İlaçlama çok daha yoğun talep görür. Bahçeli konutlar, atıl bölgeler ve otopark sığınak gibi alanlarda sokak hayvanları dolaşır ve buralara yavrulayarak pire basmasına neden olur. Bu nedenle bahçe, apartman, sığınak, otopark, daire, fabrika bahçesi, ve diğer yeşil alanlarda pireler ile mücadele daha fazla yapılmaktadır.

Böcek çeşitleri arasında pireler ile mücadele fazla yapılan ilaçlama türüdür. Yaz ayları ile birlikte bu saydığımız mekanlarda pirelenme sorunları ciddi anlamda artış göstermektedir. Pirelerin zararları hem sağlık açısından,hemde mekanların yaşanmaz hale dönüşmesi nedeni ile insanlar üzerinde ciddi zarar ve sağlık problemleri ile uykusuzluk nedeni olmaktadır. Pire İlaçlama Şirketleri, pire sorununa profesyonel çözümler üreten pire mücadele bakımından deneyimli ve uzman firmalardır.

Hayvan Pirelerini İmha Etme Yolları

Hayvan Pirelerini İmha Etme Yolları

Pirelerin Bulaştırdığı Hastalıklar

Pirelerin neden olduğu tehlikeli ve insanları tehdit eden hastalıklar, Veba, humma, verem, tifüs, cilt hastalıkları, alerjik reaksiyonlar, hepatit virüsü benzeri olumsuzluklar olarak insanların sağlığını tehdit etmektedir. Pirelerden korunmak için evcil hayvanların düzenli olarak aşı ve pirelere karşı veteriner kontrolünden geçmesi bakımının aksatılmaması gerekir. Pireli mekanlar derhal ilaçlanarak pirelerin yok edilmesi zorunluluktur.

Zıplayarak hareket ettiği için mücadelesi bir hayli zordur. Pire ile mücadele yolları arasında en etkili olanı pirelerin yayılmasına neden olan sokak hayvanlarının ev ve bahçeden uzak tutulması gerekir. Ayrıca pire olan yerlerden geçerken dikkat etmek, sokak hayvanlarını severken pire bulaştırmamaya özen göstermek gerekir. Pireler pek çok yolla evlerimize bulaşabilir. Pireler ile mücadele hem bahçede, hem apartman içinde, hemde dairelerde birlikte ilaçlama yapılması gerekir.