Eşek Arısı İlaçlama

Eşek Arısı İlaçlama

Eşek Arısı İlaçlama yapılarak çatı ve evdeki arı kovanı nasıl alınır. Arılar ağaçlık ve yeşil alanlarda sıkça bulunan canlılardır. İlaçlama yaptırmak için yaz aylarında pek çok insan bizi arayarak evimde arı kovanı var yada çatıya eşek arıları yuva yapmış balkona çıkamıyoruz, pencere açamıyoruz gibi değişik sorunlar yaşayan insanlar eşek arısından kurtulmak için arı ilaçlama servisi talep etmektedir.

Eşek arısı ilaçlama yaptırırken eşek arılarının petek yaptığı bölgeye müdahale kimler tarafından yapılmalı iyi bilinmeli arıların yuvalandıkları alanlara bireysel müdahale yapılmamalıdır. Amatör yöntemle peteği dağıtma girişimiçok ciddi bir arı saldırısına maruz kalmanıza sebep olacağı için ölümle karşılaşılabilecek ciddi arı sokmaları yaşanmasına sebep olabilir. Arılar insanlar için oldukça tehlikeli durumlara yol açabilir.

Şimdi eşek arısı kovanı nasıl yok edilir? kısaca bilgi verelim. Bahçeli evin çatısında kiremitlerin altına döşenen membranla tahtaların arasına bir arı kolonisi bulunduğunu düşünün belli zamanlarda özellikle akşam saatlerinde ve sabah müthiş bir arı trafiği yaşanıyor. Eşek arıları ile mücadele edenler bilirler ki saatler sabah arıların yaylım için çevreye dağılmalarına akşam saatlerinde ise yuvaya dönmeye başladıkları en yoğun zamana rastlar.

Bulundukları yer evin giriş kapısına da yakın olduğu için adeta arıların arasından geçip eve girmek eziyete dönüşür. Arı sokmasından korunmak için tedirgin ve korku içinde aceleyle kapıdan içeri kendinizi atmaya çalışmakla günleriniz geçer. Bu nedenle eşek arıları buradan sökülüp atılmak zorundadır. Ancak eşek arısı kovanı nasıl alınır iyi bilen bir arı ilaçlama firması ile görüşüp eşek arılarının yok edilmesi sağlanmalıdır.

Eşek Arısı Kovanından Kurtulmak

İnsanlara saldırıp ciddi sokmalar yaşanmasını sebep olan eşek arılarını önleyip güvenli bir şekilde eşek arısı ilaçlama yapılması ve daha sonra peteğin alınması zorunludur. Arı peteğini çıkarıp almak son derece tehlikeli ve zor bir işlem olduğu için amatör arı ilaçlama servisleri kesinlikle bu işi yapamaz. Mutlaka işin uzmanı profesyonel arı ilaçlama şirketleri seçilmeli eşek arısı kovanı nasıl alınır çok iyi bilen ekipler müdahale etmelidir.

Eşek arısı ilaçlama yapılarak sağa sola saldıran arılar kısa bir zaman içinde etkisiz hale getirilerek asıl arı peteğinin içindeki arı kolonisi ve arı larvaları bulunduğu bölgeden alınarak imha edilmesi gerekir. Eşek arıları nasıl yok edilir? bilmeyenler sadece sırt pompası ile arıların girdikleri yere ilaç sıkarak eşek arılarını öldürmek yeterli sanmaktadır. Bu son derece yetersiz bir durum olup çatı ve tavan arasındaki eşek arıları bu şeklide önlenemez.

Çatı arasına giriliyor ise önce çatının içi Eşek Arısı İlaçlama ile kontrol altına alınmalı daha sonra petek alınarak burada arı sorunu çözülmelidir. Ancak arı yuvası olan bölgeye girilemez ise mutlaka sisleme ve kokulu yöntemle arı ilaçlaması yapılmak zorundadır. Eşek arıları ile mücadele kokusuz ilaçlar ile yapılması çok riskli olacağı için ani öldürücü arı ilaçları kullanmak şarttır.

Arı ilaçlama firmaları böcek ilaçlama gibi risksiz bir uygulama olmayan arı mücadelesinde son derece eğitimli ve donanımlı ekipler olup arılardan kurtulmak için tavan arası ve dairelerin içine giren arılar ile bilinçli mücadele gerekir. Duvar içi, ve ters tavan tabir edilen bölgelere yuva yapan eşek arıları insanlar için ciddi tehdit oluşturmakta buralarda yuvalanıp evin içine girerek insanları sokmaktadır. Bu durumlarda petek alınamıyor ise sisleme yöntemle arıları imha etmek çatı arasına yayılan ilaçla mümkündür.

Eşek Arıları İle Mücadele

Eşek Arıları İle Mücadele

Böcek İlacı Sıkılarak Arılar Önlenir Mi?

Arı kovanı nasıl alınır bilmeyen insanlar yaşadıkları eşek arısı problemi karşısında kimi zaman bireysel olarak market ve eczaneden yada böcek ilacı alarak arıların girip çıktıkları bölgeye ilaç sıkarak arıları öldürmeye çalışırlar. Ancak kaçmadıkları gibi 15-20 adedi ölünce yine yoğun arı hareketliliği yaşanmaya devam edince bu işin böyle olmayacağına kanaat getirilip Arı ilaçlama şirketleri ile görüşmek zorunlu hale gelmektedir.

Çatı arasını sökmek hem riskli hemde zor bir iş olacağı için bu koloniyi oradan gitmeye nasıl ikna etmek asla mümkün olmayacaktır. İşte bu sebeple Eşek Arısı İlaçlama Servisleri arıların yok edilmesi ve arı peteğinin alınmasında uzmanlaşmış donanımlı ekipler olup Gerek özel kıyafet, maske, eldiven ve arıların sinir sistemini işlemez hale getiren son derece profesyonel seçilmiş arı ilaçları kullanarak arıların önüne geleni sokmasına fırsat vermeden eşek arısı ilaçlama yapılır.

Çatı arası yada daire içlerinde ortaya çıkan arıların yok edilmesi arı peteği yerinden çıkarılıp alınmalı yada bu mümkün değilse kokulu ve sisleme yöntem kullanılarak arılar imha edilmelidir. Böcek ilacı sıkılarak arılar önlenir mi diyenler arı mücadelesinin sanılandan çok daha zorlu bir işlem olduğunu bilmeli her önüne gelen ilaçlama servisinin arı mücadelesi yapmasının imkansız olduğu bilinmelidir.

Eşek Arısı İlaçlama yapılarak arı kovanı nasıl çıkarılır bilmeyen ve eğitim almamış kişilerin arılara müdahale etmesi hem başarısızlıkla sonuçlanır hemde arı saldırısı sonucu ciddi zararlara maruz kalınıp sonu ölümle sonuçlanacak tehlikelere davetiye çıkarmak anlamına gelir. Böcek ilaçlama hen arı mücadelesinde hemde diğer haşerelerin ilaçlama ile ortadan kaldırılmasında deneyimli ekiplerin hizmet vermesi gereken bir hizmet türü olması gerekirken buna uymayan kişiler insanları mağdur etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir