Kategori: İlaçladığımız Haşereler

 
Ev Haşereleri
+

Ev Haşereleri

Haşere dış alanlarda görülen pek çok türe sahiptir. Ev Haşereleri ise ev ve iş yerlerinde görülmesi hiç hoş olmayan ilaçlama ile önlenebilen bir türdür. Yaşadığımız konutlar zamanımızı en fazla geçirdiğimiz alanlar olup ailemizle birlikte yaşam sürdüğümüz alanlardır. Ev haşereleri hiç beklenmedik zamanlarda dış alanlardan daire içlerine çeşitli yollardan girerek hem sağlığımızı tehdit eder hemde can sıkıntısına neden olurlar. İnsanlar evlerindeki huzurlu ortamlarını haşere ya da böceklerle paylaşmak istemez. Ne yazık ki ne kadar yaşam alanlarımızı korusak da haşereler farklı şekillerle evlere girmeyi başarır.

Bu ise çeşitli rahatsızlıkların yaşanmasına böcekler tarafından farklı şikayetlerin ortaya çıkmasına neden olur. Ev haşereleri hakkında bilinen insan yaşamına olumsuz etkileri çok sık görüldüğü ve bazı böceklerin insanları ısırıp vücutlarında şişlik ve kabarmalara ciddi şekilde kaşınma ve acı hissetmelerine neden olmalarıdır. Zararlı ev haşereleri içinde insanları ısıranlar tahta kurusu, pire, sinek, kırkayak, çıyan ve akrepler hem insanı ısırıp acı verir hem de bazıları zehirli olmaları nedeni ile ciddi sağlık sorunlarına sebep olurlar. Haşereler çok hızlı üreyen canlılardır. Haşerenin yoğunluk oranı arttıkça onlarla mücadele etmek bir o kadar zor olacaktır.

Evimizde gördüğümüz haşereler için gerekli önlemler alınmazsa kısa süre içinde onlarca sayıya ulaşırlar. Ev Haşereleri İle Mücadele de önlemler tabi ki bireysel olarak alınmamalıdır. Kullanılan bazı ilaçlar haşereye bağışıklık kazandırma riski taşıdığı için bilinçsizce yapılan bireysel haşere ilaçlama uygulamaları sonucunda böcekler tam olarak ölmedikleri gibi yanlış ilaçlar sonucu bağışıklık kazanarak gittikçe artış gösteren bir şikayet oluşturur ve ev böcekleri tarafından mekanların ciddi derecede istila edilmesine sebep olurlar.

Ev Haşereleri Nasıl Yok Edilir?

Haşere ilaçlama konusunda en doğru yol böcek ilaçlama şirketleri ile irtibata geçmek olacaktır. İlaçlama yaptırmaya karar verildiğinde önemli olan hangi böcek ilaçlama şirketleri ile çalışmak ve ne tür bir uygulama yapacaklarını bilmek ev haşereleri nasıl yok edilir sorusunun anlaşılabilmesi açısından oldukça önemlidir. Piyasada çok sayıda ilaçlama yapan kişi ve kurumlar olmasına karşın ne yazık ki büyük çoğunluğu hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyetinden daha çok kazan odaklı çalışmaya öncelik vermektedir. Atasoy ilaçlama hizmetleri bazı üst düzey ilaçlama yapan ekipler gibi her ilaçlama sonrası ev haşereleri nasıl yok edilir diyen müşterilerin aldıkları hizmetin kalıcılığı ve kalitesinden duydukları memnuniyetin tal olmasını sağlar.

Profesyonel ve bilinçli böcek ilaçlama hizmetinin pozitif etkisini hissedip tüm ilaçlama uygulamalarını en iyi şekilde yaparak insanların haşere sorunlarını çözmek işimizi hakkını vererek yaptığımızın en büyük kanıtı olarak kendini göstermektedir. Bilinçsiz kişi ve kalitesiz hizmet veren ilaçlama şirketlerinin kullandığı ucuz ilaçların bıraktığı kalıntılar ve etrafta bıraktığı lekeler uzun süre çıkmadığı için vereceği zararın boyutu insanları son derece rahatsız etmekte hem maddi kayıplara sebep olurken hemde başarısız bir ilaçlama sonrası insanlarda ilaçlama servislerine karşı ciddi bir güvensizlik meydana getirmektedir.

Ev Haşereleri İle Mücadele

Ev Haşereleri İle Mücadele

Ev Haşerelerinin İlaçlanma Dönemi

İlaçlama şirketleri uyguladığı yöntemler ve kullandığı kimyasal ilaçlar konusunda seçici olmak zorunda olup kaliteli ilaçlama yapmak kadar böceklerin üreme dönemlerinde en fazla verimi almak için etkili mücadele hizmeti sunmalıdır. Her haşerenin farklı anatomisi vardır ve buna dayanarak kullanılacak kimyasallar önceden tespit edilir böceklerin dolaştığı yerler göz önüne alınarak detaylı ve dikkatli bir ilaçlama işlemi uygulanmalıdır. Ev Haşereleri ve diğer tüm zararlı böcekler için kullanılacak haşere ilaçlarının titiz bir şekilde seçilmesi hem yapılacak ilaçlamanın başarısını hemde insanların ilaçlama firmasına karşı güveninin çok daha pozitif olmasını sağlar.

Ev haşerelerinin ilaçlanma dönemi bahar ayları ile yaz dönemleri olup ancak özellikle evleri istila eden hamam böcekleri çok yoğun bir şekilde çoğalarak kış aylarında da ciddi bir üreme potansiyeli gösterirler. Ev Haşereleri İle Mücadele konusunda öncelikli olarak müşteri memnuniyeti amaçlı hizmet veren ekibimiz kalite ve profesyonellikten asla vaz geçmemektedir. Etkili böcek ilaçlama çözümleri için bizi arayıp ilaçlama yaptırabilirsiniz. Atasoy ilaçlama şirketi daima en iyi ilaçlama teknikleri ve böcek ilaçları kullanmayı öncelik edinmektedir.

Amerikan Hamam Böceği İlaçlama
+

Amerikan Hamam Böceği İlaçlama

Amerikan hamam böcekleri endüstriyel alanlar başta olmak üzere apartman ve binalarda da çok sık rastlanan hamam böcekleri olup Amerikan Hamam Böceği İlaçlama yaptırmak için doğru zamanın seçilmesi ve bu böceklerin ilk görülmeye başladığı zaman vakit kaybetmeden ilaçlama yaptırılması gerekir. Yetişkinleri 50 mm’den (3 inç) biraz daha uzun olabilmektedir. Yetişkin Amerikan hamam böcekleri, kırmızımsı kahverengi ya da akaju renklere sahiptirler. Başlarının arkasındaki bölge sarı şeritle çevrelenmiştir.

Çok hızlı üreme yeteneğine sahip oldukları için amerikan hamam böceği ilaçlama geç kalınmadan yaptırılmalıdır. Geç kalınmış ve mekanlara yoğun bir şekilde yerleşmiş olan amerikan hamam böceği ile mücadele daha zor olmakta ve basit usuller ve ucuz hamam böceği ilaçları ile asla mümkün olamamaktadır. İş yerlerinde amerikan hamam böceği ilaçlama periyodik olarak yapılmalı özellikle et, gıda, ve imalathane üzerine çalışan işletmelerde çok yoğun görüldükleri için buraların belirli periyotlar halinde alman hamam böceği ilaçlama hizmeti almaları gerekmektedir.

Hamam böceği mücadelesi bilinçli ekiplerin işi olup ucuz yöntemler ile bu zararlıların ortadan kalkacağına inanmak pek mantıklı değildir. Yaşam alanlarında amerikan hamam böceği ilaçlama yaptırmak insan sağlığı açısından oldukça mühim olup lağımlar ve binaların dışlarında ve peyzaj alanlarında yaşam süren bu böceklerin insanlar için potansiyel hastalık mikrobu bulaştırıcı zararları dikkate alınarak her sene ilaçlama hizmeti yaptırılmalıdır.

Amerikan Hamam Böcekleri Nasıl Ürerler?

Dişi Amerikan hamam böcekleri, yumurtaları için koruyucu keseler yaparlar. Bu keseler kapsül şeklindedir. Hamam böceği kapsülü oluşturduktan sonra sıcak ve nemli bir yere bırakır. Ortalama bir Amerikan hamam böceğinin kapsülünde yaklaşık 16 adet yumurta bulunur. Yumurtalar çatladıktan sonra kapsül şeklindeki keseden küçük yavru hamam böcekleri çıkar. Bu henüz gelişmemiş böcekler büyüdükçe kabuk değiştirirler. Eğer yiyecek bolsa, Amerikan hamam böcekleri yumurtadan erişkinliğe 5 ay gibi kısa bir sürede ulaşırlar.

Hem dişi hem de erkek Amerikan hamam böceği uçabilen bir özelliğe sahip olup hamam böcekleri büyüdükçe kanatları gelişir. Amerikan hamam böceği ilaçlama kontrol altına alınmalarında zorunlu bir yöntem olup bireysel olarak mücadele ile başa çıkılması neredeyse imkansızdır. Sıcak ve nemli olan bölgeleri çok severler. Amerikan hamam böcekleri, Türkiye’de şehirlerde, özellikle kanalizasyon sistemlerinde oldukça yaygındırlar.

Amerikan hamam böceği ilaçlama yöntemleri özellikle bu alanların altında tutulması için büyük ehemniyet ister evlere su ya da yiyecek bulmak için girer. Pencere bantları hasar görmüşse kapıların altından kolaylıkla geçebilirler. Bu hamam böcekleri için bodrum camları ya da garajlar da oldukça yaygın giriş yerleridir. Amerikan hamam böcekleri evlere girdikten sonra genellikle banyoya, mutfağa, çamaşırlıklara ve bodrumlara giderler. Amerikan hamam böcekleri dışarıda yaprak, küçük odun parçacıkları, mantar ve yosun yiyerek beslenirler. Aynı zamanda küçük böcekleri de yerler.

Amerikan Hamam Böceği İstilası

Amerikan Hamam Böceği İstilası

Amerikan Hamam Böcekleri Nasıl Beslenir?

Zararlı amerikan hamam böcekleri iç mekanlarda elektrikli ev aletlerinin altında, boruların içinde, mutfak dolaplarında ve yerlerde yiyecek ararlar. Buldukları yiyecek kırıntıları, artıkları ve dökülmüş yemeklerden beslenirler. Ayrıca gece bırakılmış olan çöpleri onlar için bulunmaz bir beslenme alanı olup ev hayvanlarının yemlerini de yerler.

Amerikan Hamam böceği İstilasının belirtileri ilk olarak çöpler, binaların bodrum ve garaj kısımları ile havalandırma bölgelerinde görülmektedir. Evlere giren amerikan hamam böcekleri açıkta buldukları her türlü gıda maddesi ve kağıt benzeri şeyleri tüketirler. Geceleri evde çöp bekletilmesi ve tezgah üzerinde yiyecek bırakılması bu zararlının en sevdiği beslenme alanlarını evlerde bulması anlamı taşıdığı için oldukça yanlıştır.

Amerikan Hamam Böceği İlaçlama profesyonel ilaçlama servislerine yaptırılmalı evlerde üremeye başlamış bu pis haşereler etkili ve doğru ilaçlama yöntemleri ile insanların başına bela olmaktan çıkarılmalıdır. Atasoy böcek ilaçlama bu böceklerin beslenme ve üreme alanlarının doğru ve kalıcı haşere ilaçları ile imha edilmesine büyük önem verip sırf kokusuz olduğu için bazı ilaçları tercih etmenin yeterli olmadığını bilip en etkili ilaçları kullanarak sizlerin böcek şikayetinize son vermektedir.

Alman Hamam Böceği İlaçlama
+

Alman Hamam Böceği İlaçlama

Kahverengi renkli hamam böcekleri arasında en hızlı üreyen böcek türü olan Alman Hamam Böceği İlaçlama özellikle daire içlerinde ve mutfak kısmında ev hanımlarının korkulu rüyası olan istilacı ve pis bir böcektir. Hamam böcekleri içinde boyut olarak daha açık renkli bir görünüme sahip olsalar da çok hızlı ürer ve hızla bir yerden başka bir yere hareket edip kısa zamanda mekanı istila ederler. Hamam böcekleri içinde uçan türleri de görülen bir böcek olan Aman hamam böceği ilaçlama uygulaması kokulu ilaçlama kokusuz ilaçlama ve jel böcek yemleri uygulanarak yapılabilmektedir.

Biyolojisi; 0.5-1 cm boyunda, kahverengi, en hızlı üreyen hamam böceğidir. Bıraktığı bir pakette 40-48 civarında yumurta vardır. Bir dişi yılda 30.000’i bulan sayıya ulaşabilir, ömrü bir yıldır. Kuru ve sıcak yerleri sevdiği için halk arasında kalorifer böceği de denir. Çok pistirler ve her şeyi yerler. Her pisliği, mikrobu taşır ve bulaştırırlar. Gıda, su ve sıcağa ihtiyacından dolayı insan olan her yerde aktiftir.

Evlerde ilk yerleşeceği yer mutfak ve banyolar dır. Hemen hemen bütün zamanını yuvalarında, delik ve çatlaklarda saklanarak geçirirler, karanlığı sever ve geceleri aktiftirler, çok dayanıklıdırlar, ilaçlara çok çabuk direnç kazanırlar. Binada 10 kat dolaşarak bir gecede onlarca metre mesafelere çıkabilirler. Marketten ufak bir poşet içinde veya bir yumurta paketinde evinize gelebilir. Bu sebeple evlerde alman hamam böceği ilaçlama hizmeti çok titizlikle yapılması gereken bir uygulama olup kesinlikle kaliteli haşere ilaçları kullanılması zorunludur.

Alman Hamam Böceğinden Bulaşan Hastalıklar

Alman hamam böceği ilaçlaması bu böceklerin insanların yaşam alanlarında her türlü gıda maddesi ve kullandıkları mutfak eşyaları arasında dolaşarak buralara dışkı ve üzerine bulaştırdığı mikroplu organizmaları bulaştırdıkları için insan sağlığına son derece zararlı alman hamam böcekleri dizanteri, gıda zehirlenmeleri, Verem, Gastroenteritis, Antrax, Pnomoni, Hepatit, Mantar hastalıkları, Astım, alerjik reaksiyon gibi çeşitli hastalık mikroplarını taşır ve insanlara bulaştırırlar.

Alman hamam böceklerinin kontrolü oldukça zordur, tecrübe, teknik bilgi ve uygun insektisit ve periyodik uygulama tekniği gerekir. Kalıcı insektisiti her türlü çatlak ve yarıklara, kapı pervazı, süpürgelik, dolap arkası gibi yerlere uygun dozda ve en ücra kısımlara bile erişecek bir şekilde uygulamak gerekir. Gerekirse özel yemleme sistemi olarak bilinen jel alman hamam böceği ilaçlama yöntemi uygulanmalı bu böceklerin yuvalarında imhası sağlanmalıdır.

Hamam böcekleri genel olarak zararlı böcekler olup evlerde bulaştıkları odalarda gece karanlığında ortaya çıkarak buldukları hemen her şeyi tüketerek beslenirler. Alman hamam böceklerinin tehlikesi insanlar için sağlık açısından bir hayli zararlı olup bu böceklerin kontrolü için Dairede Alman Hamam Böceği İlaçlama hizmeti alınması ve profesyonelce uygulanması şart olan bir türdür.

Alman Kalorifer Böcekleri İle Mücadele

Alman Kalorifer Böcekleri İle Mücadele

Alman Hamam Böceği Evlere Nereden Gelir?

Alman hamam böceklerinin yaşam alanları nemli, karanlık ve pis mekanlar ile şehir kanalizasyon giderleri olup buralardan binaların boru bağlantıları yolu ile yaşam alanlarına giriş yaparlar. Dış alanlarda çokça rastlanan hamam böcekleri ilk olarak binaların zemin katları ve ortak kullanım bölgelerine yerleşerek buralardaki çatlaklar ve yarıklara yuvalanıp ürerler. Çok sayıda yumurta bırakmaları bu böceklerin inanılmaz bir hızla evlerde yayılmasına neden olur.

Alman Hamam Böceği İlaçlama ilk olarak binaların ortak kullanım alanlarında üreyen böceklerin ortadan kaldırılması için öncelikle apartman ilaçlama hizmeti alınarak bina için yapılmalı ancak dairelere bulaşma varsa dairede ve bina genelinde yapılarak bu böceklerin yaşam alanları imha yoluna gidilmelidir. Atasoy ilaçlama firması böceklerin yuvalandıkları alanlar başta olmak üzere daire içleri ve binaların böcek yaşamına elverişli bölümlerinde düzenli aralıklar ile böceklere karşı ilaçlama yapılmasının zorunlu olduğu bilinmelidir.

İnsanların bilinçlenip en az 6 ayda bir bina ilaçlama hizmeti alınmasını tavsiye etmektedir. Evlerde alman hamam böceği ilaçlama yaptırmak isteyenlerin özellikle yoğun bulaşma olan evlerde kokulu alman hamam böceği mücadelesi yada jel ilaçlama uygulamalarını tercih etmeleri bu böceklerin önlenmesi için daha önleyici özelliğe sahip ilaçlar olup kokusuz hamam böceği mücadelesi sadece az böcek olan mekanlar ve periyodik ilaçlama yapılan yerlerde uygulanmalıdır.

Ağaçkurdu İlaçlama
+

Ağaçkurdu İlaçlama

Özellikle ahşap mekanlar ve mobilya benzeri eşyaların kullanıldığı mekanlarda görülen böcekler olan Ağaçkurdu İlaçlama uygulaması hem kapsamlı hemde çoğu zaman mobilya ve ahşap zeminler içinde yerleşen ağaç kurdu için ilaçlama uygulamasının en etkili ilaçlar ile yapılmasını zorunlu kılmaktadır. Ağaç kurdu yok etme yöntemi kokusuz ilaçlar ile yapılabileceği gibi kokulu ağaç kurdu ilaçlaması olarak ta yapılabilmektedir. En etkili ağaç kurdu mücadele şekli hiç kuşkusuz sisleme ağaç kurdu ilaçlama şekli olan ve ulv ilaçlama makinesi ile uygulanan kokulu yöntem olup içeriğindeki kaliteli kimyasal özellikler nedeni ile ağaç döşemelerin içine kadar işleyerek çok daha etkili olmaktadır.

İstanbul ağaç kurdu kontrol firması olarak evlerde ve iş yerlerinde ortaya çıkan ağaç kurdu ilaçlama sorunlarının çözümü için uzun süre kalıcı etkili böcek ilaçları kullanarak ağaç kurtlarının kalıcı olarak önlenmesi için alanında en etkili ve yüksek kaliteli ağaç kurdu ilaçlama ekipmanları ile sizlerin sorunlarınıza çözümler üretiyoruz. Ağaç kurdu ilaçlama mücadelesi bireysel ve amatör olarak yapılması söz konusu olmayan zor bir işlem olup sıradan haşere mücadele ilaçları ile önlenebilmesi söz konusu değildir bu nedenle bilinçli bir şekilde ağaç kurdu ilaçlama yapılması şarttır.

Ağaç Kurdu Mücadelesi Nasıl Yapılır?

Ağaç kurdu mücadelesi kapalı alanlarda sisleme ağaç kurdu ilaçlama uygulaması ile yapılabileceği gibi açık alanlarda mekanik yöntem olan sırt pompası kullanılarak ta yapılabilmektedir. Dumanlı ağaç kurdu ilaçlama şekli soğuk sisleme yöntemi olan ulv cihazı ile yapılmalı kullanılan ağaç kurdu ilaçları yüksek kaliteli ve ortamda ani öldürücü etki sağlayan yüksek haşere kontrolü ihtiva eden özellikte ağaç kurdu ilaçlama ürünlerinden seçilmelidir. Evde ağaç kurdu kontrolü gerek koltuk ve mobilyalar ve gerekse ahşap döşemeler için yapılabilen bir uygulamadır.

Daha önceden ağaç kereste halinde iken odun halindeki ağaçların gövdesine yuvalanarak içten içe yayılan bu böcekler mobilya içinde aynı tehlikeyi oluşturup zamanla gövdeyi kemirerek yüzeye çıkmaya başlar ve mobilyaların aşınmasına ve zarar görmesine neden olurlar. Mobilya içinde ağaç kurdu kontrolü ancak sisleme şeklinde ve kokulu böcek ilaçları kullanılarak kontrol altına alınabilir ve diğer yöntemlere oranla çok daha hızlı ve etkili bir önleme kapasitesine sahiptir.

Ağaç Kurdu İle Mücadele

Ağaç Kurdu İle Mücadele

Ağaç Kurdu nereden Gelir Nasıl Ürer?

Ağaç kemiren böcekler olarak ta bilinen tahta kurtları ve ağaç kurdu böceği aslında çok önceden ağaç gövdesine bırakılmış yumurtalar sayesinde rahat bir şekilde ahşap malzemelerin içinde bulunur ve larva döneminde ağaç kurdu imhası pek mümkün olmadığı için kısa sürede olgunlaşarak içten içe ağaç gövdesini ve mobilyaları kemirerek dışarıya doğru hareket ederek zamanla koruyucu ve vernikli yüzeyi içe doğru çökerterek ciddi zararlara neden olur. Ağaç kurdu önlemek hakkında bilgi sahibi olmayan kişiler bu böceğin mobilya ve ahşap yüzeylere dışarıdan girdiğini düşünebilir ancak daha ağaç yaş iken gövdesine yerleşen ağaç kurdu haşeresi içten zarar vererek tahribata neden olur.

Zamanla dışa doğru mobilya ve ahşap döşemelerin içini oyarak kırılmalara yüzeylerin çökmesine neden olarak mobilyalar için oldukça zarar verirler. Ağaç kurdu kontrol tekniği gövde içine yerleşen böceklerin çıkarılıp imha edilmesi için önemli bir etken olup doğru ağaç kurdu mücadelesi ancak bilinçli ve profesyonel tahta kurdu ilaçlama ekipleri tarafından yapılabilir ve sorunun çözümüne en kalıcı etkinin bilinçli bir şekilde yapılmasına ve kalıcı ağaç kurdu ilaçlama yapılabilmesine imkan sağlar.

Rutubet Ve Nem Böceği İlaçlama
+

Rutubet Ve Nem Böceği İlaçlama

Rutubet Ve Nem Böceği İlaçlama rutubet böcekleri için yapılan oldukça önemli bir böcek ilaçlama şekli olup özellikle beyaz nem böceği, gümüş böceği ve tespih böcekleri çok sık görülür. Gözle görülmesi çok zor olan minik boyutlu böcekler arasında toz böcekleri ve nem böceği ilaçlama uygulaması en kapsamlı ilaçlama türü olup sıradan basit yöntemler ve normal haşere ilaçları ile yapılamaz. Nem böceği ilaçlama şekli kokusuz yada sırt pompası ile spreyleme şeklinde olmayacağı için kokulu ve yakıcı özelliğe sahip olmalıdır.

Özel nem böceği ilaçları kullanılarak sisleme yöntemi olarak bilinen ulv makinesi ile tüm mekan ilaçlanarak yok edilebilmektedir. Evde nem böceği ilaçlama servisi veren ekipler bu minik haşerelerin yaşam alanlarını ve neden kaynaklandığını bilen kişiler ile hizmet vermeli acemi ve bilinçsiz elemanlar ile bu küçük boyutlu ama zor kontrol altına alınan haşerelerin ortamdan yok edilmesi pek mümkün değildir.

Nem böceği ilaçlama firması olarak toz akarları ile benzer yapı ve özelliklere sahip ev tozu böcekleri olarak ta bilinen bu canlılara karşı çok kaliteli ve özel bileşenler içeren yüksek performanslı haşere kontrol ilaçlarını kullanarak tek seferde çözüm sunuyoruz. Çoğu ilaçlama ekiplerinin baş edemediği böcek türlerini yok etmede gösterdiğimiz başarı uzun seneler bu işi bilinçli olarak yapmamız ve araştırıp gözlemleyerek Rutubet Ve Nem Böceği İlaçlama yada diğer böceklere karşı kullanılan ilaçların genel anlamda etkili aktif maddeleri doğru oranda ve yüksek kalitede kullanmamızdan kaynaklanmaktadır.

Nem Böceği İlaçlama Toz Böceklerini Öldürür Mü?

Toz böceği ile nem böceği ilaçlama aynı içerikte çok etkili ilaçlar kullanılarak yapıldığı için bu iki haşere üzerinde oldukça etkili olduğu gibi diğer böceklerinde yok edilmesini sağlamaktadır. Nem böceği mobilya üstlerinde, daire duvarları ve mutfak dolaplarında hatta elbise ve parkeler üzerinde bile görülebilen bir tür olup genellikle banyo ve mutfakta oluşan buhar ile dairedeki nemli alanların yoğun olmasından kaynaklanır. Özel nem böceği ilaçlama uygulaması olarak kullanılan yöntemin çok etkili ilaçlar ile yapılması şart olup bilindik ilaçlar çoğu zaman yetersiz kalmaktadır.

Nem böceklerinin imhası için ortam tam olarak dumanlı yöntem ile ilaçlanmalı hava giren her alanda yaşayabilen bu böceklerin yok edilmesi için benzer özelliğe sahip havayla temas edince ortamı kaplayan dumanlı özellik ile havaya karışan ilaç aktif maddesi Rutubet Ve Nem Böceği İlaçlama işlemini başarı ile tamamlayarak kolay ve kesin bir şekilde imha ederek en ince alanların bile ilaç ile etkileşim içinde kalarak oksijensiz alanda tüm böceklerin yok edilmesi sağlanmalıdır.

Spreyli Nem Böceği İlaçlama Yöntemi

Spreyli Nem Böceği İlaçlama Yöntemi

Nem Böceğinin Rengi Ve Boyu Nasıldır?

Evlerde nem böceği ilaçlama yapan ekipler ilk olarak ne tür bir böcek ile mücadele ettiğinin bilincinde olarak hareket eden deneyimli bireylerden oluşmalı toza benzer bu böceklerin ne şekilde kontrol altına alınacağı çok iyi analiz edilerek ona göre nem böceği ilaçlama hizmeti verilmelidir. Nem böcekleri küçük boyutlu olup toplu iğne ucu kadar olup beyaz ve kül rengine yakın bir tonda olurlar.

Nem böceği ilaçlaması toz gibi olan bu böceklerin yaşadığı tüm yüzeyleri etkileyici özellikte olup eşya araları ve dolap içlerine kadar yayılan bu böceklerin çok hızlı üredikleri düşünülerek ani ve kalıcı etkiye sahip özel nem böceği ilaçlama şekilleri kullanılarak yapılmalıdır. Bazı ilaçlama hizmeti veren kişilerin sırt pompası kullanarak nem böceği, toz böceği ve kertenkele gibi çok zor ölen haşerelere karşı mekanik olarak çok fazla tavsiye edilmez.

Ucuz ilaçlar ve etkisiz yöntemle nem böceği ilaçlama işlemi yapmaya kalkışması tam bir fiyasko olup ya bu işi bilmediklerini yada bilinçli olarak insanların mağdur olmalarına göz yumduklarını akla getirir. Atasoy ilaçlama ekibi olarak her türlü haşerelere karşı Rutubet Ve Nem Böceği İlaçlama yöntemini bilinçli ve tek seferde sona erdiren uygulamalarımız ile hem ekonomik hemde defalarca ilaçlama eziyeti yaşamadan kolayca yok ediyoruz.

Deri Böcekleri
+

Deri Böcekleri

Deri Böcekleri hem deri üretim ve imalat alanlarında hemde evlerde yatak odalarında sıkça görülür. Evlerde deri böceği ilaçlama hizmetleri insan sağlığının korunması için son derece önemli bir role sahiptir. Deri böceği 7-13 mm büyüklüğünde sarımsı kahve renginde vücudu kıllarla kaplı bir türdür. Vücudunun sonunda uzun bir kıl demeti bulunmaktadır. Çoğu zaman gözle görülemeyecek büyüklükte olan bu böceklerin en küçük boyda olanları uyuz denen hastalığa da neden olabilmektedir.

Deri böceği ilaçlama uygulaması evlerde uyuz böceği şikayetleri görülmemesi ve olası uyuz hadislerine maruz kalmamak için deri böceği görülen mekanlarda vakit kaybetmeden ilaçlama hizmeti alınması şarttır. Deri Böcekleri deri altında yumurta bırakan bir haşere olup insanlarda ciddi kaşınmalara ve ciltte batmalara neden olduğu için uyuz denilen şiddetli kaşınmalara neden olur. İnsanların en çok rahatsız olduğu böcekler içinde en başlarda gelen deri böceği ilaçlaması yaşam alanlarının uyuza karşı koruması adına çok önemlidir.

Deri böceğinin neden olduğu uyuz durumu insanlarda çok büyük rahatsızlık ve psikolojik çöküntüye neden olup uykusuz geceler geçirilmesine sebep olabilir. Cilt hassasiyeti olanlarda deri böceği kaşıntısı çok daha fazla görülür ve insana hayatı zindan eder bu nedenle zararlı deri böceği ilaçlama servisi almak sağlık ve psikolojik yönünden çok önemlidir.

Deri Böcekleri Neyle Beslenir?

Kışı ergin olarak genelde ağaç kabukları altında geçirirler. Mayıs veya Haziran aylarında uçarak çeşitli yerlere yumurtalarını bırakırlar. 10-15 günde açılan yumurtalardan çıkan larvalar etraftaki gıdalarla beslenmeye başlarlar. Pupa olmak için gıda ortamı,hatta tahta veya kurşun aksamında delik açarak pupa yeri hazırlarlar.18-20 C’de yumurtadan ergine kadar 40-50 gün geçer.

Yılda 1-5 defa döl verir.Ergin ömrü bir yıldır. Bu larvalar peynir,et ve salamı besin olarak tercih ederler. Ancak aynı cinse bağlı Dermestes maculatus türleri deri ve kürk depolarında son derece önemli zararlara sebep oldukları için deri böceği ilaçlama yaptırılması son derece isabetli olur. Deri böcekleri neyle beslenir bilmeyen insanlar elbette deri böceklerinin zararları hakkında pek fazla bir bilgi sahi olmadıkları için deri böceği ilaçlama hakkında önemsiz olduğunu düşünebilir.

Ancak gerek evlerde ortaya çıkan deri böcekleri ve gerek deri atölyelerinde oluşan deri böceklerinin zararları görüldükten sonra aslında deri böceği ilaçlama hizmetlerinin önemi anlaşılır ve kesinlikle dikkat edilmesi gereken bir zararlı çeşidi olduğu hem sağlık yönünden insanlara zararı hemde deri ürünlerde ortaya koyduğu maddi kayıplar nedeni ile mücadelesi ertelenemeyecek bir böcektir.

Deri Böceklerinin İnsan Sağlığına Zararları

Deri Böcekleri insanların derilerinin alt katmanlarına girerek buralara yumurtalarını bırakır ve uyuz hastalığına sebep teşkil ederler. Deri böceği ( uyuz böceği ) insan vücudunda sürekli kaşıntı oluşturur. İnsan derisinde yırtılmalar ve pis akıntılı irinler oluşturur. Özellikle geceleri daha çok görülen şiddetli kaşıntı ile kendini göstermektedir. Bu böcekler insanlarda deri altında hayvanlarda ise derinin üzerinde yaşarlar. Bu sebeple deri böceklerinin insan sağlığına zararları bir hayli rahatsız edici şekilde ortaya çıkması yüzünden insanlarda ciddi sıkıntılara yol açar.

Deri Böceklerinin Zararları

Deri Böceklerinin Zararları

Evlerde deri böceği ilaçlama yaptırmak bu zararlı haşerelerin imhası ve uyuza sebep olan larvalarının imha edilmesi bakımından son derece önemlidir. Deri böceği ile mücadelede ferdi ve kısmi mücadele sonuç getirmez. Deri böceği ilaçlamasında deri böceğinin türüne bağlı olarak farklı ilaçlama yöntemleri uygulanması gerekir. Eşyalara zarar veren ve büyük olan maculatus türü için kokulu ilaçlama adı verilen ilaçlama yöntemi uygulanır.

Kokulu ilaçlar su karışımı ile hazırlanıp püskürtme yöntemi ile uygulanan ilaçlardır kapalı alanlarda buharlı yöntemle yapılması çok daha etkili ve deri böceği ilaçlama için en ideal olan yöntemdir. Atasoy ilaçlama hizmetleri olarak uyuz böcekleri ve deri böcekleri ile mücadelede en etkili deri böceği ilaçlama şekillerini uygulayıp iş yerleri ve evlerde ortaya çıkan zararlı deri böceklerinin sebep olduğu zararları ortadan kaldırmak için bilinçli ve güvenilir yöntemler ile deri böceği mücadelesi vermekteyiz.

Kedi Piresi İlaçlama
+

Kedi Piresi İlaçlama

Sıcak havalar ile birlikte en fazla görülen haşereler arasında pireler başta gelir. Kedi Piresi İlaçlama bu yönü ile oldukça önem taşımakta olup sokak hayvanları arasında en fazla görülen kedi ve köpekler ile binalara bulaşan kedi pireleri ile köpek piresi kısa zamanda buralarda çoğalıp insanların fark etmeden üzerine sıçrayıp evlere taşınmakta ve dairelerde pire sorunlarının yaşanmasına sebep olmaktadır.

Evlerde kedi piresi ilaçlama oldukça profesyonel bir şekilde yapılması gereken bir hizmet şekli olup basit pire ilaçları ve ucuz yöntemler ile pirelerden kurtulmak pek mümkün değildir. Kedi pireleri ile mücadele özellikle yaz aylarında çok sık karşılaşılan bir ilaçlama şekli olup hem apartman etrafı hem binaların zemin katları ile diğer ortak kullanım alanlarında sıkça karşılaşılan bir problem olup buralardan kolaylıkla ev içlerine taşınmaktadır.

Ucuz kedi piresi ilaçlama adı altında ilaçlama yapan kişi ve ekiplerden alınan pire ilaçlama hizmeti çoğu zaman yeterli olmaz ve insanlar hem maddi hemde manevi yönden zarar eder. Bunu önlemek için profesyonel kedi piresi ilaçlama firmaları ile çalışmak pirelerin yok edilmesi için oldukça önemlidir.

Kedi piresi nasıl yok edilir diye arayış içinde iseniz Atasoy ilaçlama şirketini arayıp gerekli bilgiyi alabilir ve evinizde kedi piresi ilaçlama yaptırıp hem pirelerin bulaştırdığı hastalıklardan hemde psikolojik olarak verdikleri kaşınma problemleri ve cilt rahatsızlıklarından kolayca kurtulun.

Kedi Piresi İle Mücadele Nasıl Olur?

Apartman ve konutlarda kedi piresi ile mücadele oldukça zorlu olup bireysel olarak ve amatör kişilerden alınacak ilaçlama ile kurtulmak çok zordur. Bu sebeple kedi piresi ilaçlama yaptırmadan önce biraz araştırma yapmak pirelerin ilaçlama şekli hakkında bilgi edinmek faydalı olacak ve ne tür bir ilaçlama hizmeti almanız gerektiği hakkında fikir verecektir. Profesyonel olarak kedi piresi ile mücadele bilinçli bir şekilde yapıldığı takdirde tam olarak çözüme ulaşmanıza olanak sunar.

Birçok pire türleri arasında en çok dikkat çeken tür kedi pire sidir. Çünkü kedi pireleri birçok özellikleri ile diğer türlerinden ayrılırlar. İnsan piresi gibi pire türlerinin zıplayamayacağı yüksekliklere zıplayabilir ve bu yolla taşıdıkları hastalıkları insanlara bulaştırabilirler. İnsanlar üzerinde pek yaşayamayan kedi pireleri insanların üzerinde üremek için durabilirler ve hayatlarını kediler üzerinde geçirirler. Kediler üzerinde üreyerek çoğalır ve hastalık bulaştırma risklerini arttırırlar.

Kedi piresinin sadece kedilere zararı yoktur. Kedilerin dolaşma şeklinden ve canlılığından faydalanarak bulunduğu ortamın her noktasına pire zararlısını bulaştırabilir. Kediler yapıları itibari ile yaşadıkları ortamdaki eşyalar ile temas ederler, dolayısı ile pireli bir kedinin üzerinde taşıdığı pireler mekandaki her yere çok rahat bir şekilde bulaşır. Bu sebeple Kedi Piresi İlaçlama titizlikle yapılmalıdır.

Kedi Pireleri İle Mücadele

Kedi Pireleri İle Mücadele

Kedi Piresinden Kurtulmak

Kedi pirelerinden kurtulmanın veya korunmanın en iyi yolu, kedi pireleri oluşmadan önleminin alınmasıdır. Yani sahip olduğumuz kediler pirelenmeden ortamın ve kedinin bu duruma karşı önlemini almak gerekir. Bununda en iyi yolu Kedi Piresi İlaçlama yaptırmak ve kedilerin gerekli kontrolünü rutin olarak gerçekleştirip pire tasması ve gerekli pire kontrollerini yaptırmak gerekir. Ortamın pirelere karşı ilaçlanması ve kedilerin kontrollerinin yaptırılması pirelerin ortama girişini engelleyecek ve tam koruma sağlanmış olacaktır.

Ancak kedi pireleri herhangi bir sebeple bulaşmış ise ferdi yollarla kediyi pireler de kurtarmak çok zordur. Bu nedenle derhal bir veteriner hakime başvurulmalı kedilerin aşı ve kontrolleri yaptırılıp kedilerin etrafa pire bulaştırması en başından önlenmelidir. Kedi Piresi İlaçlama uzmanlık gerektiren bir uygulamadır. İlaçlamanın kesinlikle kedilere değil kedilerin bulunduğu ortama uygulanması gerekmektedir.

Kullanılan ilacın kedilere uygulanması veya herhangi bir canlıya uygulanması ölümüne sebep olur. Bu nedenle kedi piresi ile mücadele profesyonel ekipler tarafından uygulanmalı pireleri yok edici özellikte yakıcı etkiye sahip kedi piresi ilaçları ile etkili bir pire ilaçlama sonrası kedi piresin den kurtulmak çok daha kolay ve kalıcı olacaktır.

Karafatma İlaçlama
+

Karafatma İlaçlama

Karafatma İlaçlama evde görülen hamam böceklerinin farklı bir türü olan bu böceklere karşı yapılmaktadır. Karafatma zararlısına karşı haşere mücadele uygulaması diğer hamam böceklerinin ilaçlama şekilleri ile aynı olup hiç bir farkı yoktur. Karafatmaların üreme şekli ve yaşam süreleri diğerlerinde olduğu gibi  olup karanlı, nemli ve çöplüklerin olduğu yerler ile toprak zeminlerde bolca bulunurlar.

Evde karafatma mücadelesi yaptırmadan önce karafatma böcekleri hakkında biraz araştırma yaptıktan sonra hangi ilaçlama türünü yaptıracağınıza rahatlıkla karar verebilirsiniz. Karafatma kontrol hizmetleri kapsamında apartman bodrumları, ekmek fırınları, gıda depoları ve imalathaneler gibi karafatmaların kolay ürediği yerlerde karafatma böceği ve hamam böceği ilaçlama hizmetleri veriyoruz.

Ev ve iş yerlerinde içeri girip yumurta bırakarak kısa sürede üreyen karafatma böcekleri zamanla tüm mekana dağılır ve her taraftan çıkarak insanlar için çok rahatsız edici olurlar karafatma ilaçlama servislerimiz sizlerin ev yada iş yerlerinizde görülen karafatma böceklerine karşı kokulu, kokusuz ve jel karafatma  ilaçlama yöntemlerini kullanarak kalıcı bir şekilde en etkili hizmeti veriyoruz.

Karafatma Böcekleri Zararlı Mıdır İnsanı Isırır Mı?

Karafatma böcekleri insanları ısırmaz ancak geceleri uyurken insanların eşyaları arasında ve yattıkları yerlerde dolaşarak rahatsı ederler. Karafatma İlaçlama yapılması bu böceklerin pis alanlarından ayaklarına bulaştırdıkları mikroplu organizmaları yiyeceklere ve kullanılan mutfak eşyalarına bulaştırarak hastalık bulaşmasına sebep olmaktadırlar.

Karafatmaların zararlarından korunmak için karafatma yaşam alanları karafatma mücadele işleminden geçirilmeli astım, kanser ve alerjik cilt rahatsızlıkları gibi pek çok rahatsızlığa sebep olan pis böceklerin insanların yaşam alanlarında özellikle çocuklar için vereceği zararlar karafatma ilaçlama uygulaması yaptırılarak yok edilmelidir.

Karafatmalar yaz aylarında daha sık görülür ve evlerin banyo yada mutfak bölümlerinde yerleşerek zamanla tüm odalarda dolaşarak rahatsızlık sebebi olurlar. Apartmanda ilaçlama yaptırmak ev içine girmelerini önleme açısından önemli olup Her türlü böcek ve zararlı karafatma mücadelesi düzenli olarak hiç olmazsa yılda bir defa yaptırılarak böceklerin zararları önlenebilir.

Karafatma Böceği Nasıl Yok Edilir

Karafatma Böceği Nasıl Yok Edilir

Karafatma İlaçlaması Nasıl Yapılır?

Karafatma böceği geceleri dolaşan ve gündüzleri pek ortada görülmeyen bir böcek olup insanlar uykuda iken ortaya çıkarak yiyecek ararlar. Karafatma ilaçlama şekli tıpkı kalorifer böceği ve hamam böceklerinde olduğu gibi kokulu ve kokusuz ve jel karafatma ilaçlama şeklinde olabilir. Bilinen bu üç yöntem birbirinden farklı olup kokusuz ve jel ilaçlama uygulamasında evden çıkılmayabilir ancak kokulu karafatma ilaçlama yapılacağı zaman 2 yada 3 saat daire boşaltılır ve daha sonra daire havalandırılarak temizlik yapılır ve eve girilebilir.

En etkili karafatma kontrol şekli kokulu yöntem olup çok kısa sürede karafatmalar imha edilir. Kokusuz ve jel karafatma ilaçları kalıcı özellikte olup uygulandıkları mekanlarda bir hafta gibi bir sürede böceklerin imha olmasını sağlarlar. Sisleme Karafatma İlaçlama yaptırılarak evdeki karafatmaların yok edilmesi sağlanır ve aynı gün içinde bu böceklerden kurtulabilirsiniz.

Kitap Biti
+

Kitap Biti

Kitap Biti yumuşak vücutlu böcekler olarak dikkat çeker Kitap biti ilaçlama değişik usuller ile yapılabilir. Kitap bitlerinin zunlukları nadiren 6 mm’yi geçer. Uzun, ipe benzeyen antenleri çok segmentlidir, 12-50 segmentten oluşur. Bu böceklerin renkleri türlerine göre değişiklik göstermektedir. Açık kahverengi (Liposcelis bostrychophilus), sarımsı kahverengi (Liposcelis entomophilus), açık sarı ya da beyaz (Trogium pulsatorium), koyu kahverengi ya da siyah (Lepinotus patruelis) renkli olabilirler.

Kitap bitlerinde türlerin sıcaklık gereksinimleri de farklıdır. Lepinotus patruelis genellikle depo gibi soğuk yerlerde bulunurken Liposcelis bostrychophilus daha sıcak ortamları tercih eder. Bu böcekler çiğ ya da işlenmiş gıdaları istila eder. Çok geniş bir alana yayılmışlardır. Depolanmış gıda, plaster, deri, ahşap ve kitaplar dahil olmak üzere pek çok bitki ve hayvan kaynaklı materyali istila ederler. Pek çok tür kozmopolitandır, köken ülkeleri bilinmemektedir.

Liposcelis bostrychophilus türünün Afrika kökenli olduğu düşünülmektedir. Tüm türler, Avustralya genelinde çok yaygındır. Pek çok tür dış alanlarda ve hayvan yuvaları, ağaç gövdelerindeki çatlaklar, ağaç kabuklarının altı ve yaprakların üstü gibi daha doğal yerlerde sıkça yuvalanırlar. Bu türler zararlı canlı olarak değerlendirilir. Çok geniş bir alana yayılmışlardır ve depolarda, gıda üretim tesislerinde, tahıl ambarlarında, müzelerde, evlerde ve perakende alanlarında sıklıkla görülmektedirler.

Buralarda depolanmış gıda, plaster, deri, ahşap ve hatta kitaplar dahil olmak üzere pek çok bitki ve hayvan kaynaklı materyali istila ederler. Küçük çaplı istilalar zararlı canlı sorunundan ziyade rahatsız edici bir durum olarak görülür. Ancak büyük çaplı istilalar kitaplarda ve ambalaj malzemelerinde önemli ölçüde zarara neden olabilir, yiyecekleri bozabilir. Bu böcekler saklanmak için materyallerde delik açarak bu materyalleri aşındırırlar.

Kitap Bitleri Nerede Yaşar?

Kitap Biti Çeşitleri gerçek manada bir bit olmamakla birlikte odun bitleri adıyla tanınan bir böcek takımının en tanınmış üyesidir. Bu takım yumuşak gövdeli, uzun duyargalı, ağız parçaları çiğnemeye uyarlanmış, çoğu 5 milimetreden küçük bini aşkın türü kapsar. Kitap bitleri kanatsız odun bitlerindendir. Genellikle bina içlerinde, tozlu raflarda dolaşan bu çok hareketli böcek, eski kitaplara ve kâğıtlara büyük zarar verebilir.

Ayrıca, depolanmış tahıllarda da bulunur. Bazen erkeklerinin başlarıyla çıkardıkları tıkırtı sesleri, saat böceğinin çıkardığı seslerle karıştırılır. Kitap bitlerinin ağaç kabuklarının altında yaşayan kanatlı akrabaları mantar, yosunlar ve çeşitli bitkisel maddelerle beslenir. Öbürleri ise taşların altında veya bitki döküntüleri arasında yaşar. Kanatlı türleri dinlenirken genellikle gövdelerinin üstünde çatı biçiminde eğik tuttukları iki çift zarsı kanadı vardır.

Yıllarca biriktirilen ve son derece değerli kütüphane içindeki kitapların en büyük düşmanı olan kitap bitlerinin bilinen birçok türü yaşam sürmektedir. Sıkça rastlanan Kitap Biti türüne bilim dünyasında “Lipocelis” adı verilmiş. Bilinen yaklaşık 126 alt türü vardır ve dünyanın her yerinde bulunmaktadır. Kitap Biti Neden Olur? sorusunun elbette en bilinen cevabı toz ve rutubet olarak açıklanabilir. Düzenli olarak temizlenmeyen raflarda beliren kitap biti, eski ve değerli kitaplarınıza büyük zararlar verebilir.

Kitap Biti nemli, sessiz yerleri seven çekingen bir böcek türüdür ve düzenli bakım yapılmayan ambarlara, kütüphanelere ve odalara koloni kurarlar. Duvar kâğıtlarının ve mobilyaların altına, rafların derinliklerine saklanır ve ortamın uygun olduğunu düşündükleri zaman beslenmeye başlarlar. Menüleri oldukça geniştir; mobilyalar, kitaplar, tahıllar, bitkiler kısaca bulabildikleri çoğu bitkisel besini tüketirler.

Kitap Biti Nasıl Fark Edilir?

Kitap bitleri, çoğunlukla grimsi tonlarıyla dikkat çeker ve uzun antenlere sahip olur. 1 mm boyutunda olabilecekleri gibi, 5 mm uzunluğunda da olabilirler; küçüklükleri sebebiyle fark edilmeleri zordur. Çoğunluğu kanatsızdır ya da işlevsel olmayan küçük kanatlara sahiptir. Parçalayıcı ağızları sayesinde bulabildikleri her türlü bitkisel besini yerler. Şayet kitaplarınızda delikler fark ediyorsanız bir kitap biti istilasıyla karşı karşıya olabilirsiniz.

Kitap Bitinin Yaşam Alanı Rutubetli ve sıcak ortamları seven kitap bitleri, mümkün olduğunca az kullanılan ve bol besin bulunan mekânları tercih ederler. Bu mekânlardan bitler nasıl temizlenir diye merak ediyorsanız, öncelikle ortamı rutubetten arındırmalısınız. Her ne kadar yiyecek depolanan alanlarda rutubet kontrolü zor olsa da, düzgün tasarlanmış bir havalandırma sistemiyle bu problem çözülebilir.

Kitap Bitinin Yaşam Döngüsü Dişiler, çoğunlukla yaz mevsiminde yumurtlarlar ve her bir dişi 60’a yakın yumurta üretebilir. Bit yumurtaları ortalama 21 günde yeni bit nimflerini meydana getirirler. Ortalama kitap biti ömrü 110 gündür. Bir kütüphanede bit nasıl oluşur sorusunu merak ediyorsanız, cevabı odaya girip çıkan kişilerde ya da eşyalarda arayın. Bitler çoğunlukla bir yere taşınarak gelirler.

Örneğin kitaplığınıza yeni eklediğiniz kitapların içinde bit yumurtaları olabilir. Bulundukları ortamın nemlilik derecesi % 60 seviyesinde ise çok hızlı çoğalırlar; % 14’e kadar olan seviyelere kadar üremeye devam edebilirler. Bitlerden kurtulmanın kesin çözümü ortamın rutubet derecesini en alt seviyelerde tutmaktır. Kitap Bitleriyle Mücadele Yöntemleri Kitap bitlerine karşı en etkili çözüm, önceden söylediğimiz gibi ortamın rutubet seviyesini minimuma indirmektir.

Kitap Bitleri Nasıl Yok Edilir

Kitap Bitleri Nasıl Yok Edilir

Kitap Bitleri Nasıl Önlenir?

Bunu gerçekleştirebilmeniz için ortamda su sızıntılarını olmamalı, havalandırma sistemi düzgün tasarlanmış olmalı ve gider boruları hiçbir zaman tıkanık kalmamalıdır. Ayrıca bitten kurtulma yollarına başka alternatifleri de vardır. Giriş yollarını kapatın. Bitler, bir taşıyıcı kullanabilecekleri gibi, ortama etrafta bulunan yarık ve çatlaklardan da ulaşabilirler. Bitlere karşı savunma oluşturmak istediğiniz alandaki tüm çatlakları ve yarıkları kapatın.

Yiyecekleri Açıkta Bırakmayın Açıkta bırakılan yiyecek stokları, bitler için bir davetiye gibidir. Kilerlerinizde yiyeceklerinizi açık bırakmak en büyük yanlışınız olacağı için mutlaka mümkün olduğunca kapalı kaplarda yiyeceklerinizi saklayın. Tozları Temizleyin Duvar köşelerinde ve pencere kenarlarında zamanla oluşan tozları düzenli olarak temizlemezseniz kitap bitlerinin oluşmasına oldukça kolaylık sağlamış olursunuz.

Bitler bu tozlu alanlarla yaşamayı çok severler. Kitap Bitleri Nasıl Yok Edilir? kitap biti ilaçlama yöntemi nasıl olmalı? diyorsanız sisleme yöntem ve ani öldürücü ilaçlar bu bitlerin en kısa sürede yok edilmesini sağlar. Sıvı yöntemle yapılacak ilaçlama kütüphane için oldukça fazla hasar verme riski taşıdığı için bu yöntemden kaçınmak daha akıllıca bir seçim olacaktır. Atasoy ilaçlama olarak Kitap Biti İle Mücadele için kalıcı çözüm sunan yöntem kullanarak en kısa sürede kitap bitlerini yok etmek için ilaçlama servisi vermekteyiz.

Sümüklü Böcekler
+

Sümüklü Böcekler

Yaz aylarında ortalıkta görünmeyen salyangoz ve Sümüklü Böcekler son baharın gelmesi ile yağışların arkasından ortaya çıkmakta başta ekili alanlar olmak üzere binaların bahçelerinde yeşil alanlar ve ağaçların yapraklarında ciddi tahribatlar oluşturmaktadır ve sümüklü böcek ilaçlama yapılmalıdır. Hepimizin bildiği gibi sümüklü böcekler ve salyangozlar binaların etrafında ve duvarlarında dolaşmalarından dolayı güneşli havada kuruyan bu böceklerin bıraktığı parlak kalıntılar çirkin ve göze hoş gelmeyen bir görünüme sahiptir.

Zararlı sümüklü böcekler ile mücadele bireysel olarak istenen bir sonuç göstermeyeceği için bu konuda uzman haşere ilaçlama firmaları ile çalışılarak bahçe ve ekili alanlarda yeşilliklere zarar veren tüm haşere çeşitlerinin yok edilmesi gereklidir. Bahçede görülen sümüklü böcekler üreyerek daha fazla zarar verecek ve pek çok bitkinin zarar görerek kurumasına sebep olacaktır. Sümüklü böcekler çeşitli görünüşleri ve farklı türleri ile bahçe zararlıları olarak insanların ürünlerine ekili alanlara ve süs bitkilerine zarar veren kimi kabuklu salyangoz gibi kimi kabuksu olan sümüklü böcekler ve sülük tarzı haşereler gibi olan insanlar için ciddi maddi kayıplara sebep olan bahçe zararlıları dır.

Zararlı sümüklü böcekler için kullanılan ilaçlama şekilleri farklı olmakla birlikte bu ilaçların bilinçli ilaçlama servisleri tarafından kullanılması hem ürünlerin zarar görmemesi hemde sümüklü böceklerin imhası için önemlidir. Bahçelerde akşamları sulama yapıldığı için sümüklü böcekler geceleri çok zarar verirler. Kışı dinlenerek geçirirken ilkbaharda ise faaliyete başlarlar çift cinsiyetli bir özelliğe sahip olan bu böcekler toprakta açmış oldukları 8–10 cm derinliğindeki çukurlara 60–70 arasında değişen yumurta bırakarak çoğalır ve ürerler.

Yağmurlu ve nemli havalar dışında gündüzleri aktif olmayıp geceleri serinde ortaya çıkıp ekili alanlarda ve bahçelerdeki bitkilerin yeşil kısımlarını yiyerek ciddi oranda zarar verirler. Bu sebeple sümüklü böceklerin yok edilmesi için ciddi bir ilaçlama yaptırılması ekili alanların korunması açısından önemlidir.

Sümüklü Böceklerin Zararları Nelerdir?

Tarla ve bahçelerde yaprak, sürgün ve meyvelerini kemirmek suretiyle zararlı olurlar. Kemirdikleri yaprakların yalnızca damarlarını bırakırlar ve bitkilerin kurumasına neden oldukları için etkili bir şekilde mücadele edilmeleri gerekir. Salyangoz ve sümüklü böcekler yazlık sebzelerde, fidanlarda, turunçgillerde, meyve ve orman ağaçlarında, tarla bitkilerinde ve süs bitkilerinde zararlı olurlar.

Sümüklü böceklerin zararları nelerdir diye merak edenlerin bilmesi gereken bu zararlılar ile mücadelede en iyi sümüklü böcek ilaçları ile mücadele edilmesi bu zararlılardan kurtulmanın tek çıkar yoludur. Kullanılan ilaçlar Taldex veya Metadex olup ikisininde etken maddesi Metaldehyde’dir. İçeriğindeki madde salyangozları kendine çekerek ciddi bir cazibe oluşturup geceleri bu yem ve ilaçları tüketen sümüklü böcekler kısa sürede ölerek bahçe ve bina etraflarındaki ağaçlara verdikleri zararların önlenmesi mümkün olur.

Sümüklü böcekleri öldüren ilaçlar mutlaka bilinçli olarak ve deneyimli ilaçlama ekipleri tarafından yapılmalıdır. Bu sebeple sümüklü böceklerin zararları insanların yeşil alanları açısından oldukça sakıncalı olup her türlü sümüklü böcekler ile mücadele edilmesi gerekmektedir.

Atasoy haşere ilaçlama firması olarak yaşam alanlarında iç ve dış alanlarda ortaya çıkan her türlü zararlı haşere ve sümüklü böceklerin önlenmesi için bilinçli ve kalıcı özellikte ilaçları kullanarak hem yeşil alanlarınızı koruyor hemde mekanlarınıza yönelen haşere tehditlerini önleyerek sizlerin daha huzurlu ve sorunsuz yaşam sürmenize yardımcı olmaktayız.

Sümüklü Böcekler Nasıl Yok Edilir

Sümüklü Böcekler Nasıl Yok Edilir

Salyangoz Ve Sümüklü Böceklerden Kurtulmak

Salyangoz ve sümüklü böceklerin zararlarından korunmak onların ekili alanlar ve bahçelere verdikleri zararların önüne geçilmesi için bu konuda uzman ilaçlama servisleri ile çalışılarak sümüklü böcek mücadelesi ve salyangoz mücadelesi yaptırmak sizlerin yeşil alanlarınızda kalıcı zararlara sebep olan kabuklu ve kabuksuz sümüklü böcekleri için önleyici ilaçlama çözümleri almak gerekir. Sümüklü Böceklerden Kurtulmak ancak deneyimli ekiplerden ilaçlama yardımı alarak hem bitkileri koruyan hemde bu zararlıları kontrol eden ilaçlar kullanılarak konutların bir numaralı zararlıları olan her türlü haşere türü ile mücadele edilmesi gerekir.

Açık alanlarda kullanılan sümüklü böcek ve salyangoz ilaçları etkili ve kaliteli olmalı uygulanan alanlarda doğru ve yeterli miktarda kullanılıp sümüklü böceklerin yok edilmesi sağlanmalıdır. Apartman, site ve villa bahçenizde sizde bu zararlı kabuklu ve kabuksuz özelliğe sahip salyangoz, sülük yada sümüklü böcekler ile karşılaşıyorsanız bizimle iletişime geçerek bahçelerinizi ilaçlatarak yeşil alanlarınızı koruma altına alabilir daha huzurlu mekanlarda yaşam sürmeye zararlı böceklerden uzak kalarak böcek ilaçlama sayesinde sorunsuz bir dinlence alanlarına kavuşabilirsiniz.