Kategori: İlaçlama Yaptığımız Sektörler

 
Villa İlaçlama
+

Villa İlaçlama

Villalar yapı olarak dubleks ve tripleks özellikleri ön plana çıkan yapılardır. Villa İlaçlama bahçeli ve yeşil alanlarının çok olmasından dolayı daha fazla yürüyen ve uçan haşere türlerinin villa içine girerek rahatsızlığa sebep olmalarına sebep olur. Bahçeli konutlar müstakil yapıları ile etrafında daha yoğun ağaç ve yeşil bitki örtüsünü barındırdığı için böcekler için oldukça cezbedici mekanlardır.

Buralarda görülen haşereler arasında en fazla kene, pire, fare,yaban arısı, karınca, tespih böceği, hamam böceği şikayetleri daha sık görülür. Ayrıca ağaçlar ve bitkilerin düşmanı olan sümüklü böcek ve salyangozlar villa bahçelerinde zaman, zaman ciddi zararlara sebep olur. Villa İlaçlama Servisleri açık alanlardaki zararlıların yok edilmesi ve bina içlerine haşere girişlerinin önlenmesi için önleyici ve imha özellikli böcek ilaçları kullanmak zorundadır.

Özellikle ısınmaya başlayan havaların etkisi ile yaz aylarında böcek sorunları nedeni ile acil önlem kapsamında ve profesyonel villa ilaçlama firmasından hizmet alınarak yaşanılan şikayetler kısa sürede ortadan kaldırılmalıdır. Atasoy ilaçlama firması villa ilaçlama konusunda oldukça deneyimli olup gerek iç mekanların böceklerden arındırılması için, gerek villa etrafındaki ağaçlar, çimler ve ardiye gibi kullanılan kapalı bölümlerde yuvalanıp insanların sağlığını tehdit eden her türlü haşere türlerini buralardan arındırmaktadır.

İç ve dış mekanlarda kalıcılığı uzun süren ve yeşil alanlar ile iç mekanlardaki eşyalara zarar vermeyen kaliteli böcek ilaçları kullanarak villa ilaçlama, yazlık ilaçlama, çiftlik evi ilaçlama gibi çok farklı mekanlarda böceklerin imhası için mekanın fiziki yapısına bağlı olarak ilaçlama servisi sunmaktayız. Kullandığımız ilaçların tamamı sağlık bakanlığı onaylı, profesyonel kullanıma uygun ürünlerdir.

Villa İlaçlama Nasıl Yapılır?

Villa ilaçlama profesyonellik gerektiren deneyimli kişilerin uygulaması zorunlu bir ilaçlamayı zorunlu kılar. Villa ilaçlaması nasıl yapılır? diye araştırma yaparak bizi arayan müşterilerimize nasıl bir yol izlemesi gerektiğini, hangi ilaçlar ve ilaçlama şekilleri kullanılması gerektiğini bizzat müşteri temsilcimiz doğru ve sizlere yol gösterecek şekilde aktarmaktadır, Villa ilaçlamasını nasıl yaptığımızı kısaca açıklamak gerekirse açık alanlar ve kapalı bölümler için değişik haşere ilaçları kullanarak insanların zarar görmeden bahçede ağaç ve çimlere zarar vermeden uyguluyoruz.

Kapalı alan ilaçlama uygulamalarını her zaman %100 kesin çözüm odaklı yüksek haşere imhasına sahip birinci sınıf böcek ilaçları kullanarak yapıyoruz. Her böcek türü için farklı yöntemler kullanılacağı için kullanılacak haşere ilaçları farklılıklar gösterebilir. Örneğin bahçe ve yeşil alanlarda, daha değişken yapıda böcekler olur. Hamam böceği türleri, karınca, akrep, çıyan, pire, kulağa kaçan ve daha bir çok zararlı haşere buralarda sorun kaynağı olur.

Bu kadar farklı haşere çeşidi ile mücadele gerçekten hassasiyet gerektiren ve son derece kalıcı ve ani öldürücü etkiye sahip bir ilaçlama yöntemi kullanılmasını zorunlu kılar. Villa içinde böcek türüne göre kokusuz ve jel böcek ilaçları kullanılırken bahçe ve yeşil alanlarda daha etkili ve kalıcı özelliği daha yoğun olan kokulu haşere ilaçlarının kullanılması çok daha etkili olacaktır. Villa İlaçlama kapsamında mekanın içinde kokusuz ve jel ilaçlar kapı pervazları, süpürgelik kenarları, duvar dipleri, ve dolap arkaları ile duruma göre mutfak dolaplarının içindede oluşan böceklerin imhası için böcek ilacı uygulanarak villa içindeki haşereler imha edilir.

Villa ilaçlama uygulamasında özellikle mutfak ve banyolar hamam böceği, gümüş böceği, karınca, güve gibi böcekler tarafından işgal edilmektedir. Mutfak dolapları, raflar, çekmeceler gibi mutfağın bütün bölümleri jel ilaçlama yöntemi ile hamam böceği, karınca ve gümüş böceği şikayetlerinde rahatlıkla temiz ve kokusuz bir biçimde ilaçlanarak evde böcek sorunu mekan kapatılmadan, temizlik yapılmadan ilaçlanır.

Villada Kokulu İlaçlama Yapılır Mı?

Villa İlaçlama Firmaları içinde uzman bir ilaçlama uygulama potansiyeline sahip olan ekibimiz kokusuz ilaçlar ile önlenecek böcekler için iç mekanda jel böcek ilacı ve kokusuz haşere ilaçları kullanarak kapalı alanları böceklerden arındırma yoluna gider. Ancak bazı böcekler çok daha fazla dirençli yapıda oldukları için kokusuz ve jel böcek ilaçları ile önlenmesi mümkün olmayabilir. Bu durumda müşterinin rızası ve böceğin özellikleri göz önüne alınarak villada kokulu ilaçlama yapılması gerekebilir.

Ancak bu durumda içeride kalınmaz ve mekan belirli bir süre havalandırılıp temizlik yapılarak içeri girilebilir. Firmamızın temel çalışma standartları arasında kesinlikle değişken fiyat uygulanmaz. Müşteri ayrımı ve değişken fiyatlandırma gibi ayrımcılık yapma söz konusu değildir. Villa ilaçlama hizmetimiz kapsamında, müşterilerimize en uygun villa ilaçlama fiyatlarını sunuyor ve garantili, kalıcı çözümler üretiyoruz. Villa ve yazlık ilaçlama taleplerinize en etkili hizmeti sunuyoruz.

Yalı İlaçlama

Yalı İlaçlama

Deneyimli bir villa ilaçlama firması olarak gerek Villa İlaçlama Fiyatları ve gerek kullanılan ilaçlama yöntemleri konusunda son derece yüksek standartta ilaçlama hizmetleri sunarak müşteri memnuniyeti bakımından sizlerin mekanlarınızdaki zararlı haşereleri kalıcı olarak imha ediyoruz. Villa ilaçlama servisleri arasında her türlü haşere sorunlarınıza açık ve kapalı alan ilaçlama uygulamaları çerçevesinde ekonomik ilaçlama fiyatları ile böcek ilaçlama servisi vermekteyiz.

Atasoy ilaçlama firması haşere mücadelesinde yüksek kaliteli ilaçlar kullanarak yaşam alanlarınızda ortaya çıkan zararlı haşerelerin uzun süreli olarak ortadan kaldırılmasını sağlayıp sorun üreten değil kalıcı çözümler sunan deneyimli bir villa ilaçlama şirketidir. Yaşadığınız her türlü böcek sorunlarında bizi arayarak açık alanlar için farklı, kapalı alanlar için farklı uygulamalar ile sorunsuz böcek ilaçlama çözümlerine ulaşabilirsiniz.

Depo İlaçlama
+

Depo İlaçlama

Depo İlaçlama ve ardiye ilaçlama çok çeşitli haşerelerin önlenmesi için uygulanan bir ilaçlama hizmetidir. Kiler ilaçlama, ardiye ilaçlama, Depo İlaçlama benzeri böcek ilaçlama hizmeti verilen yerlerde çok farklı ürünlerin muhafaza edildiği için buralarda kemirgen fare çeşitleri ve haşere türlerinin görülmesi kaçınılmazdır. Kemirgenlerin depo ve ambar ürünlerini yerken sebep oldukları salya ve dışkı kalıntıları ile insan sağlığına zarar verirken aynı zamanda maddi zararları oldukça fazla yaşanmaktadır.

Haşere ve fareler türlü yollardan, depolara, ambarlara, ve ardiye gibi kullanılan boş mekanlara girerek zararlı olmaktadır. Depo içine yerleştirilen malzemelerin üst üste özensizce yığılması ve bakımsızlığı nedeni ile depolarda her türlü böcek ve fare çeşidi yaşam imkanı bulmaktadır. Ayrıca büyük fabrika ve işletmelerin depolarına kimyevi ve değişik özellikte ürünler yurt dışından gelmektedir.

Gemiler ve değişik vasıtalar ile gelen bu ürünlerin arasında çok farklı haşere çeşitlerinin gelmesi muhtemeldir. Bu durumda farklı haşere türlerinin barınma riski çok daha aleni olarak yaşanır. Depo İlaçlama ve ambar ilaçlama hem depolanan ürünlerin korunması için, hemde maddi kayıplar yaşanmasını engellemek için yapılır. Ambar ilaçlama ve depo ilaçlama servisleri görülen böcek türüne göre farklı ilaç ve ilaçlama yöntemleri kullanmaktadır.

Örneğin ambar böcekleri olarak bilinen güveler için hububat içinde görülmeleri durumunda fumigasyon tekniği yetkili ilaçlama ekiplerince uygulanır. Aynı şekilde hamam böceği, pire, fare, güve, sinek, benzeri zararlıların diğer depolanan ürünler ve gıda kolileri için ciddi sorun olacağı hiçte zor olmadığı için buralarda böcek çeşidine göre ilaçlama yaptırmak kaçınılmazdır. Bu nedenle jel böcek ilaçlama, kokusuz ilaçlama kokulu ilaçlama ve fare ilaçlama hizmeti şarttır.

Depo Ve Ambar İlaçlama Nasıl Yapılır?

Tekstil depoları, gıda depoları, kimyevi ürün depoları, ve yedek parça depoları gibi çok farklı özelliğe sahip işleme ve fabrikaların depolama için kullandıkları bu alanlarda ister, istemez çok çeşitli haşere sorunları ortaya çıkar. Ayrıca binaların ardiye, kiler, gibi yerleri böceklerin en fazla uğradığı bölgelerdir. Depo İlaçlama, ambar ilaçlama, sığınak ilaçlama, ardiye ilaçlama, kiler ilaçlama böceklerin ürünleri kirleterek sağlık sorunlarına neden olmaması için belirli periyotlar ile ilaçlama yapmak gerekir.

Fareler ise koli ve ürünlere ciddi zararlar verip, insanların ciddi maddi zarar görmesine sebep olduğu için, fare istasyonu uygulaması ile farelere karşı önlem almak zorunludur. Depo İlaçlama Firmaları çeşitli böcek ilaçları ve haşere ilaçlama şekillerini kullanarak ambar zararlıları ve depolarda ortaya çıkan böceklerin yok edilmesi için profesyonel böcek ilaçlama hizmetleri vermektedir. Bu sağlık sorunu ve zarar görmemek için şarttır.

Mutfak İmalathane İlaçlama

Mutfak İmalathane İlaçlama

Fabrikaların, depoların ve ambarların zararlı bulaşmasını önleyip ortadan kaldırmak için periyodik olarak ilaçlama servisi alınması gerekir. Atasoy ilaçlama firması açık ve kapalı her alanda olduğu gibi ambar ilaçlama, depo ilaçlama, kiler ilaçlama ve daha pek çok yerde zararlı böceklerin yok edilmesi için profesyonel ilaçlama hizmeti vermektedir. Kokulu ve kokusuz böcek ilaçları mekanın durumu ve ürünlerin özelliğine bağlı olarak buralardaki böcekleri yok etmek için tercih edilir.

Fare istasyonu uygulaması, spreyli kokusuz ilaçlama,jel ilaçlama yöntemi ve sisleme böcek ilaçlama başta olmak üzere çeşitli fumigant ilaçlar kullanarak fumigasyon tekniği ile depo ve ambarlardaki zararlı bulaşmalarını engellemek için mücadele şarttır. Depo İlaçlama Servisi tüm bu saydığımız yerlerde değişik özellikte haşere ilaçları ve uygulama şekilleri ile yapılır. Ancak profesyonel Depo İlaçlama Firması ile çalışmak kesin çözüm için en önemli etkenlerden biridir.

Bina İlaçlama Servisi
+

Bina İlaçlama Servisi

Bina İlaçlama Servisi insanların yaşam ve iş yerlerinde oluşan kemirgen ve haşerelerin yok edilmesi açısından çok önemlidir. İlaçlama şirketleri apartman ilaçlama, bina ilaçlama, daire ilaçlama, villa ilaçlama ve müstakil ev ilaçlama gibi insanların en fazla vakit geçirdiği alanlarda özellikle yaz dönemlerinde ciddi ilaçlama servisi vermektedir. Bina İlaçlama Hizmetleri bilinçli firmalar tarafından doğru ilaçlama şekilleri ve kaliteli böcek ilaçları kullanılarak donanımlı ekiplerce yapılmalıdır.

Bina İlaçlama kapsamında yapılan diğer bölgeler ise, bina bahçesi ilaçlama, bina çatısı ilaçlama, merdiven koridorları, yangın merdivenleri, otopark, sığınak gibi bölgeler bina ilaçlaması için ayrıca tek, tek ve toplu olarak yapılmaktadır. Site ilaçlama servisleri çok sayıda daire ve birden fazla bloğun bulunduğu bu geniş mekanlarda tüm insanların huzurlu ve sağlıklı bir yaşam sürmesi için ilaçlama yapmaktadır. Apartman ilaçlama, site ilaçlama ve bina ilaçlama daha çok kokusuz ilaçlar ve püskürtme yöntem kullanılarak yapılmaktadır.

Fare İlaçlama, ve böcek ilaçlama uygulamaları haşere kontrol kapsamında en çok talep gören ilaçlama türleridir. Fare, hamam böceği, bit, pire, örümcek, akrep, yılan, kene, sinek, sivrisinek, kuş biti, tahta kurusu, çıyan, kırkayak benzeri kemirgen ve böcek türleri ile mücadele için uzman ilaçlama çözümleri şarttır. Kurumsal ya da özel olarak kullanılan binaların pek çok amaçla kullanılması , pek çok işletmeye de ev sahipliği yapar. Yaşadığınız ya da çalıştığınız binalarda yalnızca siz değil, daha pek çok insan konaklama ve iş merkezi olması nedeni ile bulunur.

Ancak çoğu zaman sizinle birlikte davetsiz misafirler olan fare çeşitleri ve haşereler en olmadık zamanda karşınıza çıkabilmektedir. Bina gibi yapılarda haşerelerin görülmesi çok sık rastlanan bir şikayet türü olduğu için buralarda böcekler ile mücadele düzenli olarak yaptırılmak durumundadır. Sadece Bina İlaçlama Servisi ile binadaki böceklerin ve kemirgenlerin yok edilmesi değil önleyici dış alan ilaçlaması da zorunluluktur.

Bina İlaçlama Yaptırmanın Önemi

Sürekli insan giriş ve çıkışları yaşanan dışarı ile temas hemen hiç eksilmeyen binalarda hem kapıdan hem de pencereden hemde diğer zayıf noktalardan haşere ve kemirgenlerin girme olasılığı hayli fazladır. Haşere ve kemirgenler tarafından en çok tercih edilen mekanlardan biri olan binaların mutlaka düzeli periyotlar halinde ilaçlanması gerekir. Özellikle ortak kullanım alanı olan binalarda böcekler ile farelerin taşıdığı hastalıkların insandan, insana bulaşma riski oldukça yüksektir.

Haşereler sıcak ortamı ve nem barındıran bölgeleri çok severler. Karanlık, pis ve böcek üremesine uygun olan ortamlarda zararlı böceklerin hızla yayılması çok daha hızlı olur. Hızlı üredikleri için tüm binayı çok kısa bir sürede istila eden haşereler zamanla bina içerisinde yaşayan insan ve evcil hayvanların da hayatını tehlikeye sokacaktır. Pire, bit benzeri zararlı haşereler hem insanları hemde evcil hayvanları ciddi anlamda tehdit eden minik ama hastalık bulaştırma riski yüksek zararlılardır.

Haşere İlaçlama Servislerinin Yapısı

Haşere İlaçlama Servislerinin Yapısı

Bu gibi sorunlar ile karşılaşıp huzurunuzun kaçmaması için mevsimsel olarak böcek ve kemirgen ilaçlama servisi almak çok mühimdir. Ön keşif yaparak yada ilaçlama firması ile görüşüp haşere türünü belirledikten sonra ilaçlama fiyatı belirlenir. İlaçlama yöntemi ile çalışan ekiplerin doğru kişilerce verilmesi eğitimli bir kadro ile mümkündür. Atasoy Bina İlaçlama Şirketi olarak profesyonel ilaçlama çözümleri sunmaktayız. Kalıcı ve tam çözüm sunan bir ilaçlama hizmeti sunmayı başarmanın yolu bilinçli mücadele vermek ve en iyi ilaçlama teknikleri ile en kaliteli ilaçları kullanmaktır.

Atasoy haşere ilaçlama olarak bina ilaçlama hizmetinde kullandığımız tüm ekipman ve ilaçlar Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olup en yüksek çözümü almak için seçilmiştir. İnsan sağlığını tehdit etmeyen, ancak çok yüksek seviyede haşere ve fare kontrolü sağlayan ilaçlar kullanıyoruz. Kaliteli ve güvenli bir yaşam alanı sağlamak için bizi arayarak kaliteli bir ilaçlama yaptırmayı geciktirmeyin.

Şantiye İlaçlama
+

Şantiye İlaçlama

Şantiye sahaları açık ve hayvanların girişine açık olduğu için Şantiye İlaçlama yaptırmak büyük önem taşır. Özellikle pire ilaçlama hizmeti şantiye ve inşaat alanlarında en fazla verilen hizmetlerden biridir. Ayrıca çok sayıda işçi ve personel barındırdığı için yatakhane ve yemekhane gibi yerlerinde ortaya çıkan tahta kurusu, pire, hamam böceği şikayetlerinin önlenmesi çalışanların sağlığını korumak için ve iş kaybını ortadan kaldırmak açısından önemlidir.

Şantiyede böcek ilaçlama kapsam olarak oldukça geniş bir ilaçlama hizmeti olup değişik bölge ve iklimlerden çalışmaya gelen insanların buralardan eşya ve yataklarında getirdiği kimi zararlı böcekler diğer insanlara da bulaşarak insan sağlığını tehdit ederler. Şantiye ilaçlama servisleri özellikle yaz dönemlerinde böceklerdeki artış yüzünden yoğun iş temposu ile hizmet vermektedir.

Şantiye İlaçlama kapsamında, inşaat alanları, yol bakım onarım çalışmaları, toplu konut ve kentsel dönüşüm alanlarında kurulan malzeme ve çalışanların konakladıkları alanlar için oluşturulan alanların ilaçlamasına verilen addır. İnşaat sahaları genellikle çeşitli kimyasallar, kum, çimento, tahta, kereste ve buna benzer pek çok yapı malzemelerinden oluşmaktadır.

İnşaat alanlarının kurulu olduğu şantiyelerde, kedi, köpek ve diğer hayvanların dolaşması sonucu pire, tahta kurusu benzeri insan sağlığına zarar verip, aşırı rahatsızlık yapan zararlı böceklerin yok edilmesi için şantiye haşere ilaçlama servisi büyük öneme sahiptir. Özellikle yemekhanelerde besin kırıntıları olması, işçilerin uyudukları alanlar, tuvalet ve banyolar oldukça fazla haşere ve kemirgen sorunlarına maruz kalır. Bu bölgelerin haşerelerden arındırılmasında ilaçlama firmaları öne çıkarlar.

Şantiye İlaçlama Nasıl Yapılır?

Şantiye ilaçlama servisleri buralarda yaşayan insanların vardiyalı olarak çalışmasına göre en uygun ilaçlama şeklini seçmeye özen göstermelidir. Ancak bazı zor ölen böceklerin çok etkili böcek ilaçları kullanılarak imha edilmesi zorunlu olduğu için özellikle pire ilaçlama ve tahta kurusu ilaçlama şikayetlerinde belirli bir süre ilaçlanan konteyner
yada koğuşlar kapatılmak zorundadır.

Şantiye ilaçlama nasıl yapılır? işçilerin yatakhanesi kapatılmalı mı? diye merak edenler için bu kısa açıklamayı yapmayı uygun gördük. İlaçlama firmaları uyguladıkları ilaçlama şekilleri ve kullandıkları haşere ilaçlarının kalitesine bağlı olarak şantiye ilaçlama fiyatları belirler. Arazi şartlarında kurulan şantiye sahaları dış etkenlere daha fazla maruz kaldığı için fare, pire, kene, tahta kurusu, ve sinek sorunları yerleşim alanları içine kurulan şantiye sahasına oranla daha fazla böcek ilaçlama yapılmasını zorunlu kılmaktadır.

Şantiye İlaçlama Şirketleri yapılacak ilaçlama şeklini buralarda görülen böcek ve kemirgenlere bağlı olarak belirler ve o doğrultuda bilgilendirme yapar. Atasoy böcek ilaçlama firması olarak açık ve kapalı alanların zararlı haşere şikayetlerinden korunarak buralarda ilaçlama yapılması için mekanların yapısı ve çalışma koşullarına göre ayarlama yaparak iş yoğunluğunun aksatılmaması için azami çaba harcar.

Şantiye ilaçlama ilaçlama servislerimiz tarafından ekonomik fiyatlarla yapılmaktadır. Şantiye ilaçlama fiyatları hakkında aşağıda kısa bir bilgilendirme yaparak hizmet alacağınız zaman hangi koşullara göre ilaçlama fiyatı belirlendiği hakkında bilgi sahibi olmanıza yardımcı olalım. İş yükü ağır işletme ve bölgelerin haşere şikayetlerinden korunması burada çalışan insanların sağlığını koruyarak daha verimli çalışma şartlarının oluşmasını sağlar.

Şantiye İlaçlama Nasıl Yapılır

Şantiye İlaçlama Nasıl Yapılır

Şantiye İlaçlama Fiyatları

Şantiye alanında ilaçlama yapılacak bölgenin metrekaresi yerin büyüklüğü ve fiziki yapısına göre şantiye ilaçlama fiyatı belirlenir. Yine Şantiye alanlarında ilaçlama yapılacak alanlarda haşere yoğunluğu ne kadardır? hangi saatler içinde ilaçlama yapılır. Kaç çeşit haşere ve kemirgen türü bulunmaktadır? Bu haşerelerin yapısı dirençli ise çok daha etkili yöntem ve ilaçları zorunlu kılar.

Şantiye sahasında hangi ilaçlama cihazları kullanılacaktır? Kullanılacak ilaçların özelliği titizlikle belirlenip fiyatlandırma yapılır. İlaçlama şirketleri arasında profesyonel böcek ilaçlama hizmeti sunan Atasoy ilaçlama ekibimizle iletişim kurarak ilaçlama uygulamalarımızdan hemen faydalanabilirsiniz. İlaçlama firmamız, uzun yıllardan beri deneyimli ve profesyonel ilaçlama hizmeti vermektedir. Çalışanlarınızın sağlığını korumak ve iş kaybı yaşamamak için Şantiye İlaçlama yaptırmalısınız.

Apartman İlaçlama
+

Apartman İlaçlama

İnsan sağlığının korunmasında Apartman İlaçlama oldukça büyük önem taşımaktadır. Toplu yaşam alanları ve konutlar böceklerin en fazla görüldükleri mekanlar olarak dikkat çeker. İstanbul ilaçlama kapsamında ilaçlama servisleri veren firmaların en önemli özelliği insan sağlığına zarar vermeyen ilaçlar kullanmak, doğru ilaçlama teknikleri kullanarak zararlı haşereleri konutlardan söküp atmak olmalıdır.

Bireysel ve amatör olarak apartman ilaçlama, site ilaçlama, ev ilaçlama, iş yeri ilaçlama gibi önemli insan yoğunluğu barındıran mekanlarda bilinçli ilaçlama hizmeti vermek insanların güvenliği açısından oldukça önemli bir konudur. Apartman böcek ilaçlama amatör yöntemler ve deneyimsiz kişilerin uygulayacağı basit bir ilaçlama şekli değildir. Apartman ilaçlama fiyatları alınacak hizmetin kalitesinde etkili olduğu gibi yapılan işin derecesine göre kullanılan en etkili böcek ilaçlarının ortaya çıkardığı bir maliyeti de gösterir.

Bahçe ve bina çevresinin zararlı böceklerden temizlenmesi için kullanılacak etkili ilaçlar elbette belirli bir maliyeti gerekli kılar. Aynı zamanda bu ilaçları uygulayacak bilince sahip, uzman ilaçlama personeline ihtiyaç duyar. Tüm bu durumları göz ardı ederek çok ucuz apartman ilaçlama ücretleri ile ilaçlama yapanların şüphe ile karşılanması kadar doğal bir durum olamaz. Ayrıca pireler için kullanılan pire ilaçları ile fareler için kullanılan fare ilaçları arasında ciddi farklar mevcuttur.

Apartman ilaçlama fiyatları eksiksiz bir ilaçlama servisi alınmasında belirleyici olmaktadır. Ancak asıl esas olan müşterilerin korunması ve haklarının gözetilerek çok yüksek kalitede ilaçlama servisi verilmesi şarttır. Buda en etkili ilaçlar kullanılarak apartman ilaçlama yapılmasını ve konutlarda ortaya çıkan haşerelerin kökten ortadan kaldırılmasını zorunlu kılar.

Apartman İlaçlamanın Şekli

Apartman ilaçlama servisleri yaz ayları ile çok daha yoğun bir tempoda pire ve böcek ilaçlaması yapmaktadır. Apartman dairesi ilaçlama, bahçe ilaçlama, depo ilaçlama, sığınak ilaçlama, merdiven koridoru ilaçlama, çatı arası ilaçlama, garaj ilaçlama gibi pek çok bölgede ekonomik bina ilaçlama fiyatları ile en kaliteli ilaçlama hizmetini vermek büyük önem taşır.

İstanbul Anadolu yakası ilaçlama ve Avrupa yakası ilaçlama hizmeti veren ilaçlama şirketleri, apartman ve site ilaçlama uygulamaları için kokusuz ilaçlama ve kokulu ilaçlama uygulamalarını böcek çeşidi ve ilaçlama yapılacak alanın özelliğine uygun şekilde belirlemektedir. Apartman ilaçlama fiyatları ne kadar? ucuza bina ilaçlama mümkün mü? diye merak edenlerin bilmesi gereken apartmanların yüksekliği ve ilaçlama yapılacak alanın ölçüsüne göre ilaçlama fiyatı belirlenir.

5 katlı bir apartman ile 10 katlı bir binanın ilaçlaması elbette farklılık gösterir. Hem binada yaşayan insanların sayısı, hemde binada alınacak tedbirlerin değişken olması bakımından bilinçli olarak hareket edilmesi ve yapılacak ilaçlama öncesinde insanların bilgilendirilmesi şarttır. Apartman İlaçlama çoğu zaman kokusuz böcek ilaçları kullanılarak yapılmaktadır. Ancak bazı haşereler için kokusuz böcek ilacı yeterli olmadığı için apartman çatısı ve bodrum katlarda pireler ile zor ölen böceklere karşı kokulu ilaçlama yapılması gerekir.

İşte bu durumda insanların önceden bilgilendirilmesi, belirli bir süre apartman içinde dolaşımın olmaması insanlara bina yöntemi tarafından anlatılmalı ve apartman ilaçlama yazısı asılarak haberi olmayan kişiler uyarılmalıdır. Apartman ilaçlama firmaları bu konularda yeterli bilince sahip olduğu için en doğru çözümlere ilaçlama firmalarından destek alarak ulaşılır.

Apartman İlaçlama Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Gerçekçi olmayan ucuz böcek ilaçlama fiyatları ilk bakışta insanın aklına daha yatkın gelebilir. Ancak aldığınız hizmetin kusurlu olması durumunda istemediğiniz böcek şikayetleri ve bir türlü baş edilemeyen haşere şikayetleri sizi oldukça zor duruma düşürecek ve ucuz ilaçlama yaptırmak isterken defalarca böcek ilaçlama yaptırmak zorunda kalmanız nedeni ile çok daha yüksek ücretler ödemek zorunda kalacaksınız.

Buda yetmezmiş gibi bina sakinleri ile anlaşmazlık yaşanması ve yaptırılan ilaçlama hakkında kuşkuya düşülerek ciddi sorun oluşmasına sebep olur. Özellikle apartman ilaçlama fiyatları konusunda apartman yöneticisi olan kişi daire sakinleri tarafından suçlanacaktır. Neden daha iyi bir firma ile çalışmadınız diyerek sorgulayıp etkisiz ilaçlama sonrası başınızı bir hayli ağrıyacağı gibi ilaçlama firmalarına olan güveninizin iyice azalmasına sebep olur.

Site ilaçlaması ve apartman ilaçlama bireysel olmaktan daha çok deneyimli apartman ilaçlama şirketlerinin işidir. Bu bakımdan apartman ilaçlama fiyatları konusunda iyi araştırma yapıp doğru firma seçmek etkili bir çözüm sunar. Apartman İlaçlama Fiyatları toplu alanların böceklere karşı ilaçlanmasında ve bireysel olarak yapılan mekanlarda farklılık gösterir.

İlaçlama yapan firmaların kullandıkları haşere ilaçları, uyguladıkları yöntemler ve kullandıkları ekipmanların kalitesi verilen apartman ilaçlama fiyatı için belirleyici özelliğe sahiptir. Böcek ilaçlama yapanların maliyet ve giderleri ile müşterilere verdikleri ilaçlama fiyatları orantılı olduğu için sıradan ilaçlar kullanarak ucuz ve etkisiz hizmet verenler daha ucuz apartman ilaçlama fiyatı vermektedir.

Site Ve Açık Alan İlaçlaması

Site ilaçlama ve bina ilaçlama yaptırmadan önce mutlaka kısa bir araştırma yapmak gerekir. Site ilaçlama ile site ortak kullanım alanları ve yeşil alanların ilaçlanmasında değişik haşere ilaçları kullanmak gerekir. Bahçe ve site etrafında yapılan ilaçlama için kullanılan böcek ilaçları ile iç alanlar ve dairelerde kullanılacak haşere ilaçları birbirinden farklıdır.

Bu nedenle sadece ucuz olan ilaçlama ücretlerine yönelmek yerine, yapılacak hizmetin kalitesi ve ilaçlama yapan apartman ilaçlama şirketlerinin profesyonel donanıma sahip olması gerekir. Apartman ilaçlama için sadece verilen böcek ilaçlama ücretlerine kanmak yerine sunulan hizmetin kalitesine ve firmanın profiline göre en iyi ilaçlama servisini almaya özen gösterilmelidir. Site ilaçlama fiyatları bakımından ekonomik ücret benimseyen arma böcek ilaçlama daima en iyi hizmeti ilke edinmiştir.

İstanbul Apartman İlaçlama Hizmetleri sıradan bir uygulama değildir. İstanbul ilaçlama firmaları içinde yüksek müşteri memnuniyetine sahip bir ekip olarak ucuz apartman ilaçlama fiyatları ve diğer haşere mücadele hizmetlerinin mutlaka sorgulanmasını şiddetle öneriyoruz. Fare ilaçlama, pire ilaçlama, akrep ilaçlama, salyangoz ilaçlama, çıyan ilaçlama, tespih böceği ilaçlama gibi pek çok zararlı haşerenin apartman ve site çevresinden uzak tutulması için ilaçlama ekibimiz birinci sınıf ilaçlar kullanarak profesyonel apartman ilaçlama servisi vermektedir.

Apartman böcek ilaçlama fiyatları kullanılan böcek ilacının miktarı ve türüne bağlı olarak belirli bir maliyet gerektirdiği için ucuz fiyata konut ilaçlama yapmak çokta mümkün değildir. Atasoy apartman ilaçlama şirketi olarak böcek türü, kullanılan haşere ilacı, gibi önemli şartları en iyi şekilde belirleyerek hizmet veririz.

Garantili Apartman İlaçlama

Garantili ilaçlama yaptırmanın en kolay yolu doğru ve profesyonel ilaçlama firması seçmektir. Site ilaçlama, konut ilaçlama, villa ilaçlama, bahçe ilaçlama ev ilaçlama, daire ilaçlama gibi şikayetlerinizde en etkili böcek ilaçlarını kullanarak en etkili ilaçlama tekniklerini tercih ediyoruz. Apartman Ve Bina İlaçlama ekibi, insan sağlığı başta olmak üzere, kaliteli hizmet, en yüksek oranda haşere kontrolü, tam memnuniyet ve ekonomik ilaçlama fiyatı anlayışını asla ikinci plana atmamalıdır.

Atasoy böcek ilaçlama hizmetleri daima en iyi ilaçlama servisini vermek için standartların üzerinde böcek ilaçlama çözümleri sunar. Çok ucuza uygulanan apartman ilaçlama fiyatları, ya maliyeti bile karşılamayacak kadar gerçek dışı olup, adeta ilaç yerine su kullandıklarına işarettir. Ayrıca kullanılan az miktarda ve ucuz ilaçlar nedeni ile sizin alacağınız hizmet oldukça kalitesiz kalacaktır.

Bunun sonucu olarak, böcekleri öldürmede etkisiz kaldığı için defalarca ilaçlama yaptırmanız sizi maddi açıdan çok daha zorlayacaktır. Bunun tam tersi yüksek ücret talep edenlere gereğinden fazla ödeme yapmanız sizi ve daire sakinlerini gereksiz bir maliyete sokacağı için güven kaybı yaşamanıza sebep olur. Apartman ve site ilaçlama fiyatları için bizimle iletişime geçerek gerekli bilgiye ulaşabilirsiniz. Garantili apartman ilaçlama ancak en iyi böcek ilaçlarını kullanarak doğru ilaçlama şekillerini titizlikle uygulama ile mümkün olur.

Apartman İlaçlama Yöntemleri iç alanlarda kokusuz ve spreyli yöntem ile, açık alanlarda ise kokusuz ve sırt pompası yardımı ile uygulanabilir. Ancak ağaç ilaçlaması için sisleme uygulama tercih edilir. Atasoy ilaçlama hizmetleri daima en iyi böcek ilaçlarını kullanarak profesyonel ilaçlama servisi vermeyi ilke edinmiş bir ilaçlama firmasıdır.

Apartman İlaçlama Servisi

Apartman İlaçlama Servisi

Bina İlaçlamanın Önemi Nedir?

Bilindiği gibi apartman ve binalar site yaşamında en toplu şekilde karşımıza çıkan bir özelliğe sahiptir. Site ilaçlamanın önemi ile apartman ilaçlamanın önemi zararlı böceklerin insan sağlığına olumsuz etkilerini öneme etkisi nedeni iledir. Açık alanlar ve yeşil alanlarda yaşayan pek çok böcek ve haşere ile kemirgenler zayıf noktalardan bina içlerine, buradan da daire içlerine sızarlar. İşte burada apartman ilaçlamanın önemi oldukça mühimdir.

Akrep, çıyan, kene, kulağa kaçan, kırkayak, hamam böceği, tahta kurusu, ağaç kurdu, karınca benzeri pek çok böcek ve fare çeşitleri önlem alınmadığı takdirde insanlar için kabus haline gelir. Bina çevreleri ve yeşil alanlar bu zararlıların girmemesi için ilaçlanmalı ve yapılan böcek ilaçlama ile fare ilaçlaması bariyer görevi görmelidir. Fare istasyonu uygulamak, ve binanın dış duvarlarını yerle yerden bir metre yükseklikte ilaçlamak en iyi ilaçlama bariyeridir.

İnsanlar genelde böcekler ile mücadeleyi evde yada binada böcek şikayetleri yaşanmaya başlanınca yaptırmaya yönelir. Bu mekandaki böceklerin arındırılması için doğru olmasına karşın geç kalınmış bir mücadele olduğu için haşerelerden kurtulmak çok daha zorlu bir süreç ister. Oysa her sene 6 ayda bir, yada en azından yılda bir defa düzenli aralıklar halinde apartman ve bahçe ilaçlaması yaptırmak pek çok böcek türünü önlemede en etkili çözüm sağlayacaktır.

Ancak insanlar bu konuda oldukça ihmalkar ve duyarsız davrandıkları için mekanları böcek istilası tehdit etme durumları çok fazla yaşanmaktadır. Böceksiz mekanlar için etkili apartman ilaçlama kadar, önleyici apartman ilaçlama servisi almakta gereklidir. Atasoy ilaçlama olarak düzeni aralıklar halinde site ve Apartman İlaçlama Servisi almanızın böceksiz bir yaşam için çok daha etkili olacağını belirtmek isteriz.

Ev İlaçlama
+

Ev İlaçlama

Ev İlaçlama hizmeti alınmayan mekanlarda ortaya çıkan çeşitli haşere türlerinin insan sağlığına zararları pek çok kişi tarafından bilinir. Peki ev ilaçlama hangi süre aralığında ve hangi ilaçlama teknikleri kullanılarak yapılmalıdır. İste bu pek çok insanın kafasında soru işareti bırakan bir konu olup çoğu yanlış bilgiler ve yanlış uygulamalar ile yapılan konut ilaçlamaları böceklerin yok edilmesinden daha çok giderek bağışıklık mekanizmalarında ilaçlara karşı direnç sağlamalarına yapılan defalarca böcek ilaçlama uygulamasına karşın bir türlü ortadan kaldırılmalarının mümkün olmamasına sebep olmaktadır. Ev ilaçlama firmaları gerek donanım açısından gerekse uygulama teknikleri ve kullandıkları haşere ilaçlarının kalitesi açısından hiç bir fedakarlıktan kaçmamalı haşere mücadelesinde daima en iyiyi hedeflemelidir.

Bireysel olarak yetkisiz gerekli donanıma sahip olmayan kendi başına ev ilaçlaması yapan tecrübesiz amatör kişilerin hem yanlış haşere ilaçları kullanması hemde ilaçlamanın nasıl yapılacağı hakkında hiç bir tecrübe sahibi olunmaması elbette zaman zaman ev ilaçlama zehirlenmeleri gibi istenmeyen durumların ortaya çıkmasına sebep olabilir. Kokulu Ev İlaçlama Zararlı Mı? diye pek çok insan ilaçlama konularında hizmet almak istediği durumlarda ev ilaçlama servisleri ile görüşürken eksik bilgilendirmeler yada bazı ekiplerin kokulu ilaçlama zararlı içeriğinde yasak ilaçlar kullanılıyor yada tarım ilaçları kokulu ilaçlama sınıfına girer diyerek insanların aklında soru işaretlerinin belirmesinde başlıca sebeplerdendir.

Bu yazımızda ev ilaçlama hakkında sizleri bilgilendirme ve yol gösterme amaçlı bilgilere yer verip yanlış ilaçlamanın zararları nelerdir hangi ilaçlama türleri zehirlenmelere neden olur bu konularda bilgilendirme yaparak sizlerin nasıl bir ev ilaçlama servisi almanız gerektiği konusunda yardımcı olarak en doğru çözüme ulaşmanıza yardımcı olmaya çalışacağız. Amatör ve yetkisiz kişilerin yaptığı ev ilaçlama doğru haşere ilaçları kullanılmadığı için sorun yaşanmasına sebep olabilmekte kullanılan böcek ilaçları ister kokusuz olsun ister kokulu olsun acemi kişilerce yapıldığı zaman istenmeyen durumların yaşanmasında başlıca sebeplerden biridir. sağlıklı ev ilaçlama çözümleri almak için ancak deneyimli ve profesyonel ekiplerden hizmet alınması bunu yaparken kısa bir araştıra sonucu hizmet alınacak ekibin seçilmesi başarılı bir ilaçlama için zorunludur.

Buharlı Ev İlaçlama Zararlı Mıdır?

Yaz dönemlerinde çok ciddi böcek sorunları ortaya çıkmakta bunların bazıları oldukça dirençli haşerelerden olup kokusuz haşere ilaçları yada sırt pompası ile spreyleme tarzda yapılarak bu haşerelerden kurtulmak kesinlikle mümkün olmamaktadır. Buharlı ev ilaçlamanın zararları bilinçsiz kişilerce yapıldığı zaman istenmeyen acı sonuçlar doğuracağı gibi çeşitli ilaçlama zehirlenme durumlarının yaşanması kaçınılmaz olmaktadır. Bilindiği gibi dumanlı böcek ilaçlaması kapalı alanlarda en zor haşerelerin imha edilmesi için kullanılmakta ve mekanı tamamen kaplayan kimyasallar içindeki aktif madde havaya karışarak çok ciddi böcek öldürücü özellik ortaya çıkmaktadır.

Dumanlı ev ilaçlama hakkında çok farklı ilaçların kullanılması sonucu pek çok olumsuzluk ve başarısız sonuçlar ile karşılaşan insanlar şunu bilmelidir ki yetkisiz ve amatör olarak haşere ilaçlaması yapanların hangi ilaçlama şeklini uygularsa uygulasın insan sağlığına ciddi zarar verilebileceği gerçeğini göz ardı etmemelidir. Ev İlaçlama, haşereler, böcekler ve kemirgenlere karşı uygulanması gereken, insanların sağlıkları açısından da oldukça önemli olan bir işlemdir. Profesyonel olarak hizmet veren ev ilaçlama firmaları tarafından uygulanan ilaçlamanın sağlığa zararı yoktur. Bu işlem alana ve haşere çeşitlerine bağlı olarak farklı olabilmektedir. Farklı yöntemler, farklı ilaçlarla, farklı uygulamalar doğrultusunda gerçekleşir.

Buna bağlı olarak da alınacak bazı önlemler olması zorunlu olup bilinçli ekipler bu önlemleri titizlikle yerine getirerek insanların haşere sorunlarına hiç bir sağlık riski meydana getirmeden çözümler üretirler. Böcekten kurtulmak amacıyla uygulanan ilaçlar eğer doğru uygulanıyorsa, yasal böcek ilaçlama şirketleri tarafından yardım alınarak gerçekleştiriliyorsa ve eğitimli kişilerce yapılıyorsa, ev ilaçlamanın sağlığa zararı yoktur.

Kullanılan haşere ilaçları doğru seçildiği zaman ister mekanik ıslama şeklinde ilaçlama yapılarak ister buharlı yöntem kullanılarak yapılan ilaçlama sonrası yüksek oranda başarı sağlanabilir. Ev İlaçlama Şekilleri arasında oldukça kapsamlı bir yapıya sahip olan buharlı böcek ilaçlama uygulaması amatör olarak ve tedbirsiz davranılarak yapılması oldukça riskli bir yöntem olup profesyonel ev ilaçlama firmalarından hizmet alınmalıdır.

Hangi Ev İlaçlaması Zararlıdır?

Haşereler ile mücadele yaptırmak isteyen kişiler ev ilaçlama şirketleri ile irtibata geçmeli kendi başlarına evdeki böceklerden kurtulmak için kulaktan dolma bilgiler ile müdahale etmemeye özen gösterip en kısa sürede donanımlı bir ilaçlama firmasından ilaçlama yardımı almalıdır. Bireysel olarak alınacak hiçbir müdahale doğru olmaz. Ve insan sağlığı açısından istenmeyen tehlikelerin yaşanmasına sebep olabilir. Bireysel ev ilaçlama zararlı mı ev ilaçlaması zararlı olur mu gibi tedirginlik içindeki pek çok insan bir çok ön araştırma yaptıktan sonra evlerinde ilaçlama servisi almaya karar verirler. İlaçlama firmaları, böceklere karşı hazırladıkları ilaçları ziraat mühendisleri denetiminde hazırlarlar.

Her haşere türüne göre ayrı ve özenli şekilde hazırlanan ilaçlar, uzman kişiler tarafından da bilinçli şekilde yapılan ilaçlamalarla böceklere karşı en uyun dozda metrekareye göre en ideal ölçüde uygulanır. Bu nedenle boşa vakit harcayarak, bireysel olarak böceklerden kurtulmak için müdahaleler de bulunmak yerine, en yakın böcek ilaçlama şirketlerinden yardım almalısınız. Günümüzde yüzlercesi bulunan böcek ilaçlama servisleri arasından en deneyimli olanlarını tercih etmeniz ev ilaçlamanın zararları konusunda emin olmanıza yardımcı olacaktır.

Eğer böcek ile mücadele ardından sağlıklı ve kesin sonuçlar almak istiyorsanız muhakkak Sağlık Bakanlığı onaylı bir ilaçlama şirketi ile görüşmelisiniz. Profesyonel olamayan firmaların uyguladığı, ilaçlamanın sağlığa zararı vardır. Yanlış bir kimyasal belirlenmesi ve ilacın yanlış kullanılması, özellikle püskürtme ile uygulanan sıvı ilaçlamalar sırasında gerekli uyarıların yapılmaması solunum yolları rahatsızları başta olmak üzere farklı sağlık sorunlarına neden olabilir. Bu nedenle uygulanmadan önce, etkisi fazla olduğunda temas edeceği gıdalar varsa ağızları kapatılarak ortadan kaldırılmalıdır.

Hangi Ev İlaçlama Daha Güvenlidir?

Haşereler ile mücadele konusunda uzman ilaçlama ekipleri tarafından uygulanan ev ilaçlamaları başta olmak üzere tüm böcek ilaçlama yöntemleri faydalı olup konusunda uzman olmayan kişilerin yapacağı ev ilaçlamanın zararları hem gıda zehirlenmeleri hemde insanların ciddi tehditler ile karşılaşmalarına sebep olabilmektedir. Ev ilaçlama kimlere yaptırılmalı sorusunu sormak elbette olası risklerden korunmak için yerinde olmasına rağmen boşu boşuna tereddüt yaşamak aslında bilgi sahibi olmamaktan ilaçlama konusunda yeterince bilinçlenilmediğine işarettir. Böcek ilaçlamasında haşere türüne göre ilaçlama şekilleri ve bu müdahaleler için belirli dozda mekanın özelliklerine en uygun ilaçlar kullanılıp açık alanlar ve kapalı alanlarda mekanın fiziki yapısına göre en etkili haşere ilaçları kullanılmalıdır.

Dış alan kimyasalları evlerde kullanılmaz ve mekandaki eşyalar başta olmak üzere evde ciddi tahribata maruz bırakacak ilaçlar evlerde kullanılamaz. Bu sebeple ev ilaçlama mutlaka deneyimli firmalara yaptırılmalı gereksiz yere tedirginlik yaşamak yerine güvenli ilaçlama ekiplerinden alacağınız ev ilaçlama hizmeti ile haşerelerden kurtulmaya çaba göstermelisiniz. Mekanlardaki böcek türlerinin ortadan kaldırılması için etkili haşere ilaçları ve doğru ev ilaçlama metotları seçilerek zararlı haşerelerden kalıcı olarak kurtulmak mümkündür. Haşere ve kemirgenler sağlığımızın düşmanı zararlılardır. Bu sebeple ev ilaçlama kendi sağlığınızı ve mekanın hijyenini korumak açısından bir hayli önemlidir.

Yaz aylarında olduğu gibi, kış mevsiminde dışarıda havanın soğuk olmasına karşın sıcak ortamlar olan daire ve evlerde haşere olmasının temel nedeni, böceklerin nemli ve sıcak bir alanda daha hızlı çoğalmaları ve yiyecek ihtiyaçlarını kolayca sağlayıp istedikleri ortamda hem yumurta bırakarak hemde besin konusunda zorlanmadıkları bu alanda uzun süre yaşayabilmeleridir. Ev İlaçlaması yapılmayan evlerde insanlara doğrudan zarar veren böcekler olarak dikkat çekenler, tahta kurusu, pire, kene, akrep, sivri sinek, çıyan, kırkayak gibi zararların yanı sıra, bakterilerin aşırı bir biçimde artışına yol açan hamam böceği, kalorifer böceği, tatarcık sineği, gibi böcekleri mekanlardan arındırmak için ev ilaçlama yaptırmak zorunludur.

Zararlı böceklerin mekandaki yoğunluğunun önlenmesi için etkili böcek ilaçları kullanılması ve haşere ile mücadele alanında profesyonel ev ilaçlama firmaları ile görüşülerek verilecek hizmet hakkında detaylı bilgi alınması ve gelen ekip tarafından bilinçli bir şekilde salıklı ev ilaçlama servisi alınması büyük önem taşımaktadır. Apartman ve evler insanların en önemli dinlenme ve konaklama alanları olup buralarda hijyen dengesinin iyi korunması insan sağlığı açısından oldukça büyük önem taşımaktadır. Ev ilaçlama şirketleri bu konuda en sağlıklı çözümleri sunan deneyimli hizmet veren haşere mücadele ekipleridir.

Evlerde En Fazla Görülen Böcekler

Zaralı böcek çeşitlerinin hemen hepsi, ev, apartman,depo gibi kapalı alanlarda yaşamaya uyum sağlayarak buralardaki şartların kendilerine avantajlı olması ile hızla üremekte ve ortamları istila etmektedirler. Akrep, kertenkele, fare, çıyan, kırkayak gibi doğal yaşam ortamında yaşam sürmesi gereken zararlı türleri kapalı alanlara yiyecek bulma ya da olumsuz hava koşullarından koruma gibi sebepler ile girebilmekte buralarda uygun ortamı bulduğu için yuvalanarak üreme yolu ile insanlar için ciddi tehdit haline gelmekteler.

Ev İlaçlama yaptırıldığı zaman evlerde görülen haşerelerin, temizlik ve hijyen gibi durumlar sağlanarak yok edilmesi mümkün olmayacaktır. Zira zararlı haşereler pis ve çöplük alanlarda görüldükleri gibi temiz alanlarda da görülebilmektedir. Benim evim çok temiz ama böcek çıktı diyenlerin bilmesi gereken en temiz mekanda bile haşere şikayeti yaşanması ihtimalinin varlığıdır.

Pire, tahta kurusu, güve, tespih böceği, hamam böceği, fare gibi zararlı canlıların da en sık görüldüğü alanların başında gelen evlerin böcek yaşam alanları haline gelmesini önlemek için ev ilaçlama yapılması ve bu uygulama sırasında kaliteli haşere ilacı kullanımı ve profesyonel ilaçlama tekniği uygulaması mekanlardaki zararlı haşerelerin imha edilmesinde oldukça belirleyici olmaktadır. Yaz dönemlerinde evler ve binalarda en çok karşılaşılan haşereler, pire, hamam böceği çeşitleri, karınca, sinek, gümüş böceği ve tatarcıklar dır.

Nemli alanlarda çok hızlı çoğalan bu haşere türleri, yaz mevsimlerinde hem üreyerek hemde uygun şartların oluşumu neticesinde çabuk çoğalıp ciddi sorunlara neden olabilmektedir. Bu nedenle Ev İlaçlama Hizmetleri, yaz mevsiminde daha sık yapılmaktadır. Kış mevsiminde ev faresi ve sıçan gibi kemirgenler evlerde en fazla şikayete sebep olan zararlılar olup bunlara ek olarak tahta kurusu, akar, nem ve toz böceği gibi parazitler de hem sıcak hem de soğuk havalarda evlerde görülürler.

Ev İlaçlama Nasıl Yapılır?

Evlerde ortaya çıkan haşere türlerini ortadan kaldırmak ve sağlıklı yaşam alanlarını oluşturabilmek için hem sağlıklı hemde haşereleri büyük oranda önleyici özel yöntemler kullanılmalı ve kaliteli böcek ilaçları seçilmelidir. Evdeki haşere şikayetlerinin yok edilmesi için kullanılacak haşere ilacı ve ilaçlama tekniği ev ilaçlama ve diğer mekanların haşerelerden arındırılmasında belirleyici olur. Haşereler ile kemirgen türlerine karşı uygulanacak yöntemler sıvı, jel ya da fare zehirleri olan özel ilaçlar kullanılarak ev ilaçlama yapılabilmekte uygulanacak bilinçli servis ile önlenmektedir.

1. Sıvı İlaçlama:

Ev ilaçlama uygulamalarında en sık tercih edilen ilaçlama şeklinin başında sıvı ilaç kullanımı gelir. Sıvı ilaçlar ile yapılan ev ilaçlamasında, hem böcekler önlenmiş olur, hem de ortamdaki zararlı organizmaların popülasyonunun azalması sağlanarak insan sağlığına zararlı parazitler imha edilerek sağlıklı mekanlarda yaşanması hedeflenir. Sıvı ilaçlar, püskürtme ya da buharlama yöntemi ile uygulanabilme özelliğine sahip sentetik içerikli suyla seyreltilebilen özelliğe sahip kimyasallardır.

Sisleme yöntemi ile yapılan ev ilaçlamalarında, mekanın en az iki saat kapalı tutulması ve yeterli derecede havalandırılma yapılarak evlerin kullanılmaması gereklidir. Spreyleme şeklinde yapılan sıvı ev ilaçlama sonrası, ortamın uzun süre kapalı tutulması gerekmediği gibi, uygulama yapılırken, kokusuz ilaçlarda yarım saat evden çıkmak yeterli olmaktadır.

Ancak bu yöntemde kokulu ilaçlar kullanılırsa evin kapalı tutulması şarttır. Ev ilaçlama kokulu ya da kokusuz olarak da yapılabilmektedir. Haşere ilaçlama için kullanılan ilaçlar ve yöntemlerin bebeklere ve evcil hayvanlara zarar vermemesi için, bir takım tedbirlerin önceden alınması gereklidir.

Böcek ilaçlama öncesinde ve sonrası alınması gereken tedbirler hakkında ve ilaçlama sonrası neler yapılması gerektiği hakkında ev ilaçlama yapılmadan önce gerekli bilgilendirme yapmalıdır. Evde böcek ilaçlaması için kullanılan ilaçların evdeki eşyalara zarar vermeyecek niteliğe sahip olması önemli bir husus olup evdeki gıda maddelerinin uygulama öncesinde hava almayacak biçimde korunması insan sağlığının etkilenmemesi için önemlidir.

2. Jel İlaçlama:

Evde görülen haşereler ile mücadele için sıkça talep edilen yöntemlerden biri jel ilaçlama yöntemi olup yalnızca hamam böceği türleri olan kalorifer böcekleri ve karafatma böceği ile karınca, ve gümüş böcekleri için etkili olan jel yöntem, pire, kene, fare akrep, arı gibi diğer haşerelere karşı hiçbir etki göstermeyeceği için bu böcekler üzerinde kullanılmaması gerekir.

Jel ilaçların uygulanması sırasında, evin boşaltılmasına gerek olmadığı gibi, gıda maddeleri için önlem alınması ev ilaçlama öncesi ve sonrasında her hangi bir önlem alınması gerekmez. Bu haşerelerin eve girişine karşı önlem almak amacıyla da jel uygulama yapılmakta hamam böcekleri, karınca ve gümüş böcekleri üzerinde oldukça kalıcı bir etkiye sahip olduğu için sık, sık kullanılmaktadır.

3. Fare İlaçlama Ve İstasyon Yöntemi:

Evde fare şikayetleri özellikle kış aylarında çok sık karşılaşılan bir durumdur. Bunun için evde fare ilaçlama yapılabildiği gibi, fare girişine karşı önlem alabilmek için istasyon modeli kullanılmakta kutular içine konulan fare ilaçları yoğun fare şikayeti yaşanan mekanlarda aylık olarak talep halinde ücretli olarak yenilenmektedir.

İş yerlerinde hijyen kalitesini büyük ölçüde düşürdüğü gibi, maddi olarak da ciddi kayıplara yol açan fareleri yok etmek için uzman ekipler tarafından verilen fare ilaçlama hizmeti alınmalıdır. Fare istasyonu Ev İlaçlama için ve iş yerlerinde sık kullanıldığı gibi, istasyon kullanılmaksızın kemirgenlerin görülebileceği alanlara direkt olarak fare ilaçları da uygulanmakta istasyonsuz daha ekonomik çözümlerde sunulabilmektedir.

Ev İlaçlama Servisleri

Ev İlaçlama Servisleri

Ev İlaçlama Firmalarının Önemi 

Haşere ve kemirgenlerden kurtulmak işletme ve gıda tesislerinde büyük önem taşıdığı gibi, evlerde bu durumun önemi insanların direkt zarar görmesini önleme yada zararlı bakterilerden insanları uzak tutma içinde oldukça önemlidir. Ev ilaçlama hizmeti temel yaşam alanı olan evlerde, insan sağlığını ciddi riske atan böcek ve kemirgenlerin yaşam alanlarından arındırılması ve sağlıklı mekanların tesis edilmesi açısından oldukça büyük öneme sahiptir. Ev ilaçlama fiyatları alınacak hizmetin kalitesi açısından da oldukça önemlidir.

Evin büyüklüğü ve haşere yoğunluğu gibi faktörler göz önüne alınarak hazırlanacak böcek ilacı yapılacak ev ilaçlamasında fiyatlar bu şartlara göre belirlenir. Bunun yanı sıra, evde görülen haşere ya da kemirgen türü ile yoğunluk derecesi de ev ilaçlama fiyatları belirlenirken, göz önünde bulundurulur. Yaşam alanları insanların göz bebeği konumunda olan mekanlar olduğu için buraların hijyenik olması zararlı haşerelerin buraları istila etmemesi için mutlaka dönemsel olarak Ev İlaçlama yaptırılması oldukça önemlidir.

Fabrika İlaçlama
+

Fabrika İlaçlama

Fabrika İlaçlama uzman ekipler tarafından bilinçli bir biçimde yapılması gereken bir hizmet alanı olarak çok titiz davranılmalıdır. Amatör ilaçlama yapanların verdiği hizmetler her zaman ciddi maddi kayıplara ve boşa zaman kaybına neden olmaktadır. Fabrika ilaçlama nasıl yapılır? hangi böcek ilaçlama yöntemleri kullanılır? çok iyi bilinerek yapılmalı üretim alanlarında ortaya çıkan haşereleri imha etmeye çalışırken ekipman ve hassas ürünlere zarar verilmemelidir.

İş yeri ilaçlaması sağlıklı, hijyenik mekanların çalışanların sağlığını korumak ve özellikle gıda üretimi yapan işletmelerde periyodik böcek ilaçlama yaptırılması şarttır. Fabrikalarda, tekstil atölyelerinde, depo ve gıda fabrikalarında her çeşit böcek ve kemirgen kolayca üremektedir. Büyük ölçekli işletmelerde böcek ve haşerelerin kolayca yuvalanıp üremesine olanak veren alanlar mevcuttur.

Periyodik ilaçlama ile bu alanların sistemli olarak sürekli belirli aralıklar halinde kontrol edilip gerekli önleyici ilaçlama çalışması yapmak gerekmektedir. Böcek, haşere ve fare türleri insanların yaşam alanlarında ve konutlarda sıkça ortaya çıkan kimi maddi zararlara yol açan, kimide direkt olarak insanlara zarar veren istenmeyen canlılardır. Fabrika benzeri üretim tesislerinde akrep, pire, hamam böceği, fare, kalorifer böceği, hamam böcekler dönem, dönem ortaya çıkarak ciddi olumsuzluklar yaşanmasına yol açarlar.

Fabrika İlaçlama Firmaları ana üretim tesisleri olan bu işletmelerin böcekler ve kemirgenler tarafından olumsuz etkilere maruz kalmaması için profesyonel hizmet veren donanımlı ilaçlama şirketleridir. Gerek büyük ölçekli olmaları, gerek çalışan sayısının fazla olması bakımından hastalık ve virüslerin yayılma hızı diğer ortamlara oranla daha fazladır. Bu nedenle fabrika İlaçlama şarttır.

Fabrika İlaçlaması Nasıl Yapılır?

Gerek elektronik aksamların korunması, gerek çalışanların sağlığının korunması için kemirgen ilaçlama oldukça büyük önem taşımaktadır. Fare ve iri yapılı böcekler geceleri alarm sisteminin hareket algılama özelliği neticesinde sürekli aktif hale gelmesine hemde plastik boru, kablo, elektronik aksamlarda kemirilmeye bağlı zararlara sebep olurlar. İş yerlerinin güvenliği için profesyonel ilaçlama firmaları ile çalışılması hem üretim kaybı yaşanmasını önler, hemde sağlıklı ve maddi kayıp yaşanmasına yol açmadan rahatlıkla işletmenizin hijyen ve güvenliğini sağlarlar.

Fabrika İlaçlama Servisleri kokusuz, jel, sisleme ve fare ilaçlama yöntemlerini kullanarak işletmenin fiziki yapısına göre en etkili ilaçlama yöntemlerini uygulamaktadır. Kullanılacak yöntem ve ilaç seçimleri hem çalışmaları aksatmayacak şekilde hemde zararlıların imhasını sağlayacak özellikte olmalıdır. Hassas ürün imalatı yapılan işletmelerde sisleme yöntem sıkça uygulanır.

Fabrika İlaçlama Nasıl Yapılır

Fabrika İlaçlama Nasıl Yapılır

Fabrika İlaçlama yapılmadan önce gerekli tedbirlerin alınması, sorunun yerinde tespiti yapılarak, hangi yöntem daha kalıcı çözüm sunacak ise o yönde hızlı ve kalıcı çözümleri ekonomik ilaçlama fiyatları ile uyguluyoruz. Kumaş fabrikaları, metal fabrikaları, et üretim tesisleri ve gıda işletmeleri gibi çok değişik alanda haşere ilaçlama hizmeti veren atasoy ilaçlama firması sağlıklı, profesyonel çözümler sunarak gerek çalışanlarınızın iş verimliliğini sağlıklı bir ortamda sürdürebilmeleri gerekir.

Ürünlerinizin güvenliği ve kullanacak olan tüketicilerin sağlıkları için düzenli olarak fabrika ilaçlama yaptırmanız hem marka güvenirliği açısından hemde olası istenmeyen durumlara maruz kalmamanız için oldukça önemlidir. Tüm haşere ve fare sorunlarınız için Fabrika İlaçlama uygulamalarımız hakkında ayrıntılı bilgi almak ve etkili bir böcek ilaçlama yaptırmak için bizimle iletişime geçerek etkili ve kalıcı ilaçlama çözümlerine ulaşabilirsiniz. İstanbul ilaçlama fiyatları için linke tıklayın.

Konut Ve Site İlaçlama
+

Konut Ve Site İlaçlama

Konut Ve Site İlaçlama yaşam alanlarına giren böceklerin önlenmesi için şarttır. Site ilaçlama, Ev ve daire ilaçlama çok yoğun yapılan bir böcek ilaçlama işlemidir. Doğal olarak toplu yaşam alanları olan bu mekanlar diğer bölgelere oranla çok daha fazla haşere istilasına ve kemirgen şikayetlerine maruz kalır. Apartmanlar ve evlerimiz, yaşam boyunca en fazla vakit geçirdiğimiz önemli mekanlardır. Çocukların ve ailenin sağlığı açısından, yaşam alanlarını temiz tutmamız ve hijyene önem vermemiz hem sağlığımızın korunması için, hemde böceklerin mekanlarda hızla üremesini önlemede oldukça önemlidir.

Hamam böceği, gibi istilacı böcekler pis ortamlarda çok fazla görülen oldukça zararlı haşerelerdir. Apartman ilaçlama servisi, pire, tahtakurusu,  örümcek, kırkayak, akrep, tespih böceği, kertenkele, çıyan, fareler, kemirgenler gibi her çeşit haşere türleri bu sorunun önde gelen kaynağı olup ilaçlama ile önlenmeleri gerekir. Böcekler bilinen birçok hastalığın taşıyıcısı olarak insanlar için hayli zararlı sonuçlara neden olur. Apartman ve site yaşamında çok sayıda daire olması ve buna paralel olarak çok sayıda insan yaşaması hem gıda atıklarının hemde çöplerin çok daha fazla karşılaşıldığı gerçeğini ortaya koyar.

Apartman ortak kullanım alanlarını ilaçlama bu bakımdan oldukça önemlidir. Konut Ve Site İlaçlama sadece bina içinde yapılan bir uygulama olarak düşünülmemelidir. Apartman bahçesi, bina dış duvarları, otopark ve sığınaklar, bina çatısı ve merdiven boşlukları böceklerin ve kemirgenlerin uğrak noktaları olmakla birlikte, borulara tüm bu zararlılar dış alanlardan girerler. Böcek ilaçlama fiyatları dairelere oranla apartman ilaçlamasında daha ekonomik olup, toplu apartman ilaçlamaları neredeyse yarı yarıya avantajlı olur. Büyük binalarda kısmi ilaçlama yaptırmak yetersiz kalır.

Bina Ve Ev İlaçlama

Bina Ve Ev İlaçlama

Konut İlaçlama Nasıl Yapılır?

Toplu apartman ilaçlamasının avantajları hem böceklerin çok daha hızlı ortadan kalkmasına hemde maddi açıdan yarı yarıya ekonomik ilaçlama yapılmasına sebeptir. Tek dairede ilaçlama ortalama olarak 100 lira iken toplu apartman ilaçlamasında bu oran yarı yarıya kadar düşer. Toplu ev ilaçlama bir dairede ilaçlama yapılırken böceklerin diğer dairelere kaçma riskini de ortadan kaldırır. Apartman ilaçlaması yapan firmalar bu gerçekleri yakından bildiği için insanlara bireysel davranmaktan çok toplu olarak Konut Ve Site İlaçlama Hizmeti almalarını tavsiye ederler.

Toplu ilaçlama hizmetleri verdiğimiz pek çok apartman ve site, ilaçlama sonrası uzun süre böceklerden rahat ettiklerini ve kısmi yapılan ilaçlama sonrası yaşanan sorunların kesinlikle yaşanmadığını belirtmektedir. Atasoy Konut ve site İlaçlama firmamız daima en iyi ve en kalıcı ilaçlama çözümleri sunarak insanların böceklerden uzak bir yaşam sürmesini amaçlamaktadır. Apartman ilaçlama taleplerinizi bize iletip profesyonel bir ilaçlama servisi alabilirsiniz. Bir önceki yazımız olan Karıncalar ilginizi çekecektir.

Yurt İlaçlama
+

Yurt İlaçlama

Yurt İlaçlama geleceğimiz olan gençlerin kaldıkları konaklama için kullandıkları bu toplu yaşam yerlerinde oldukça mühimdir. Öğrenci yurdu ilaçlama hizmeti aslında düzenli olarak periyodik bir şekilde yapılması gereklidir. Ülkemizde eğitim veren üniversite ve kolej benzeri eğitim kurumlarında okuyan pek çok erkek ve kız öğrenci için hem devlet tarafından hemde özel yurt işletme birimlerince öğrencilerin konaklaması sağlanmaktadır.

Yurt İlaçlama Servisleri bireysel olmaktan çok profesyonel anlamda verilmesi gereken bir ilaçlama hizmetidir. İstanbul yurt ilaçlama firmaları öğrencilerin yatakhanesi, mutfak bölümü ve çalışma alanlarında dış alanlardan giren yürüyen ve uçan böceklerin imhası için periyodik öğrenci yurdu ilaçlaması yapmaktadır. Atasoy böcek ilaçlama firması hem öğrenci evlerinde hemde okul ve kreşlerde profesyonel ilaçlama yapmaktadır. Kokusuz ve jel böcek ilaçları kullanılarak kapalı mekanlarda haşerelerin yok edilmesi şarttır.

Yurt İlaçlaması, bir başka deyişle öğrencilerin sağlıklı ve temiz bir ortamda yaşamaları adına, her türlü haşere, böcek ve kemirgenden korunmaları için bilinçli ilaçlama şarttır. İstanbul yurt ilaçlama şirketi olarak günün her saati uzman ve deneyimli ekibimizle yurt ilaçlama servisi vermekte olan ekibimiz daima en iyi çözümleri sunmaktadır. Fare ve kemirgenlerin öğrenciler üzerinde panik oluşturması özellikle fare ilaçlama servisinin önemini gösterir.

Bayan öğrenciler yapı olarak çok daha hassas ve haşere şikayetlerine karşı daha duyarlı olduğu için ferah ve temiz mekanların sağlanması şarttır. Yurt İlaçlaması ve her türlü açık alanların ilaçlanmasında haşerelerin dış ortamlardan iç mekanlara girişini durdurmak ve içerideki zararlıları önlemek esastır. Öğrenci yurdu ilaçlama için kullandığımız etkili ilaçlar ziraat mühendislerimiz tarafından özel olarak en etkili sonuçlar alınacak şekilde hazırlanır. İçerdiği etken aktif maddeler ortamdaki her türlü böcek ve haşerenin yok edilmesini sağlar.

Yurt İlaçlamada Nelere Dikkat Edilmeli

Yurtlarda böcek ilaçlama sadece ilaçların kaliteli olması ile yapılmaz. Çok sayıda öğrenci bulunan bu mekanlarda kullanılacak haşere ilaçları kadar yapılması gerekenlerde önemlidir. Ortak alanların ilaçlaması gibi yurt haşere ilaçlama tüm öğrencileri yakından ilgilendirdiği için önlem alarak uygulama yapılmalıdır. Profesyonel ilaçlama servisimiz kokusuz ilaçlama, jel ilaçlama, fare istasyonlu ilaçlama ve çok zor ölen böceklerin yok edilmesinde kokulu ilaçlama uygulamalarını en etkin bir şekilde uygular.

Ancak tüm uyarılar yapılmalı ve mekanın güvenliği tam olarak sağlandıktan sonra ilaçlama yapılmalıdır. Öğrenci yurtlarında çok sayıda öğrenci olması çoğunun eşya ve gıdalarını açıkta bırakmasına neden olmaktadır. Tüm bu aşamalara dikkat ederek gerekli tedbirler Atasoy ilaçlama tarafından özenle uygulanır. Aynı zamanda yurt ilaçlama için kullandığımız etkili ilaçlar sağlık bakanlığı onaylı ilaçlardır. Yurt ilaçlamada dikkat edilmesi gerekenler titizlikle bilinerek yerine getirilmelidir.

Okul İlaçlama

Okul İlaçlama

Yurt İlaçlama Fiyatları konusunda çok ucuza ilaçlama servisi verenlerden kaçınmak olası öğrenci zehirlenmesi gibi hadiselerin yaşanmaması için oldukça önemlidir. Pek çok farklı yapıda insanın bir arada yaşadığı bölgelerde uygulanacak ilaçlama hizmeti öncesinde tüm detaylara dikkat edilmelidir. İlaçlama öncesi ve ilaçlama sonrası nelere dikkat edilmeli, detaylıca yetkili kişilere gerekenler anlatılmalıdır. Yurt ilaçlama uygulamasında en küçük bir detay bile atlanmadığı takdirde olası istenmeyen durumlara maruz kalınabilir.

Amatör ilaçlama yapanlar ucuza böcek ilaçlama yapmak bir yana daha pek çok önemli detaya dikkat etmediği için ciddi risklere yol açar. Öğrenci yurdu ilaçlama taleplerinizde bizimle iletişime geçerek yurt ve kreş gibi öğrencilerin sağlığını olumsuz etkileyen böceklerden kolayca kurtulmanızı sağlıyoruz. Ekonomik ilaçlama fiyatları ile hizmet veren firmamız en etkili sonuçları almanıza yardımcı olmaktadır. Bir önceki yazımız Ümraniye böcek ilaçlamaya göz atın.

Hastane İlaçlama
+

Hastane İlaçlama

Hastane İlaçlama insan sağlığının korunması için kurulan ve pek çok hastalığa çözüm üretilen bu nazik mekanların ruhsatlı böcek ilaçları ile ilaçlama yapılmasını zorunlu kılar. Hastane ve tıp merkezlerinde hem mekanın hijyen düzeyi hemde tüm zararlı haşerelerin önlenmesi şarttır. Ameliyathane, yemekhane, ve diğer bölümlerin hastalık taşıyıcısı böceklerden  kesin olarak arındırılması zorunluluktur. Sağlık merkezlerinin başında gelen hastanelerde, steril ve temiz bir ortam sağlamak için düzenli olarak

Periyodik Hastane İlaçlama hizmetleri almak gerekir. Bu nedenle gerek hastanelerde görülen haşere ve kemirgenleri yok etmek, gerekse bakteri ve mikroplardan arındırmak için hastane ilaçlama için devlet hastaneleri gibi büyük ölçekli sağlık kurumlarında ihale ile periyodik ilaçlama hizmeti alınmaktadır. Hastanelerde görülen böcek ve fare, şikayetleri ciddi mikrobik bulaşmaların yaşanmasına sebep olur.

Zaralı haşere çeşitleri hastane ve sağlık kurumlarına farklı yollarda açık buldukları bölgelerden girer. En fazla kullandıkları giriş yerleri, zemin katlar ve havalandırma sistemleri ile kolilerin içi olarak özetlenebilir. Hastane İlaçlama, bu alanda görülen böcek ya da fare çeşitlerinin sebep olduğu şikayetlere bağlı olarak ilaçlama tekniği kullanılmasını zorunlu kılar. Zaman, zaman hastane içi ve bahçesinde pire şikayetleri yaşanmasına karşı spreyli ve püskürtme pire ilaçlaması yapılır.

Hastane İlaçlaması için kokusuz pire ilaçları kullanmak gerektiği için kapalı bölgelerde pirelerin dış kabuğuna etki edecek ilaçların kullanılması şarttır. Aksi halde yapılacak ilaçlama hiç bir etki göstermez. Açık alanlarda daha değişik böcek ilaçları kullanmak mümkündür. Hastanede hamam böceği, kalorifer böceği, gümüş böceği ve karınca haşeresi görülüyor ise, jel böcek ilaçları kullanarak ilaçlama yapmak çok daha sağlıklı ve zahmetsiz olmaktadır.

Hastane İlaçlaması Nasıl Yapılır?

Sürekli açık mekanlar olan hastane ve oteller yapılacak ilaçlama şeklinin bu özelliğe bağlı belirlenmesinde önemli etkendir. Acil servisler, hasta yatakhaneleri, kantin ve pek çok bölge ilaçlama esnasında boşaltılmadan işlemin uygulanmasını zorunlu kılar. Ancak kan emen ve virüs bulaştıran pire ya da tahta kurusu gibi haşerelere karşı bir uygulama yapılacaksa, uygulama alanının en az 15 dakika boşaltılması çok daha yoğun ilaç kullanılmasına bağlı olarak belirlenir.

Elbete boşaltılması mümkün olmayan yerlerin çok daha kısa aralıklar halinde periyodik uygulamaya maruz kalması gerekir. Sağlıklı ve etkili böcek ilaçlama için, kullanılacak ilaçların kalitesi ve içeriğine dikkat edilmelidir. Uygulanacak haşere ilaçlarının hastaları hiçbir şekilde rahatsız etmemesi esastır. Aksi halde, ciddi alerjik reaksiyonlar ya da komplikasyonlar oluşabileceği gibi astım ve kanser hastalarında böcek ilacı zehirlenmesi dahi görülebilir.

Hastane İlaçlama Hizmetleri

Hastane İlaçlama Hizmetleri

Hastane İlaçlama için püskürtme yöntemi tercih edilir. Kokusuz ve uçucu etkisi olmayan ilaçların hastanelerde, dezenfekte ve temizlik için kullanılması esastır. Hastaneler ve diğer sağlık merkezleri, sağlık ocağı benzeri hasta ve tedavi hizmetleri veren yerlerin ilaçlama uygulamalarında hiçbir şekilde bireysel yöntemlere yeltenmemelidir. Bilinçsiz yapılacak her uygulama bu tür merkezlerde ciddi riskleri doğuracağı için sonuç çok ağır olabilir.

Hastane İlaçlama Firmaları, Sağlık Bakanlığı onayına sahip olan ve insan sağlığına hiçbir zararı bulunmayan kaliteli ve ruhsatlı haşere ilaçları ile uygulama yapan haşere ilaçlama şirketleri olmasına dikkat edilmelidir. Hastane İlaçlaması çok hassas bir konudur. İlaçlama konusunda tecrübeli olmayan elemanlar asla çalıştırılamaz. Hastane ilaçlama en küçük bir hatayı kaldırmaz. Bu nedenle profesyonel hizmet veren ilaçlama firmaları hastane ilaçlama hizmeti vermek zorundadır. Bir önceki yazımız Hamam böceği mücadelesi ilginizi çekebilir.