Kategori: İlaçlama Yazıları

 
Akrepler Neyle Beslenir
+

Akrepler Neyle Beslenir

Apartman ve sitelerde görülen Akrepler Neyle Beslenir? yaşamlarını sürmek için nasıl avlanır. Elbette bunlar akreplerin genel özelliklerinin bilinmesi için insanların bilgisine sunulması akrepler ile nasıl mücadele edilip onlardan korunmak için her insanın azda olsa bilmesi gereken bir konudur. İlaçlama servisi verdiğimiz akrep çeşitleri yağmacı ve yırtıcı bir yapıya sahip olmalarına karşın, avlanmada uzmanlaşmamış ve yemek konusunda titiz olmayan özellikleri ile bilinen akrep türleri daha çok geceleri avlanırlar. Havadan ve yerden gelen titreşimleri ustaca algılayan akrepler avlarının, arkasından gidip kovalamak yerine, sabırlı bir şekilde pusuda bekler.

Daha sonra yırtıcı akrepler kendilerine yaklaşan avlarını ani ve ustaca avlayarak besin zinciri halkasına eklerler. Akreplerin başlıca besinleri eklem bacaklı böcekler olup, daha çok böcekler, örümcekler ve kırkayaklar akreplerin avlandığı haşere türleri arasında başı çekerler. Ayrıca büyük yapılı olan akrepler, küçük yılanları, kertenkele ve fareleri dahi yakalayıp rahatlıkla yiyerek beslenebilmektedir . Avlarını vahşice kavrayıp felç eden Akrepler Neyle Beslenir? hangi böcek türleri ile avlanır bu yazımızda sizlere yardımcı olmak için kısaca anlatmaya çalıştık.

Akrepler Avlarını Nasıl Tuzağa Düşürür?

Akrepler oldukça usta avcılar olmaları nedeni ile acele etmez kendilerine yaklaşan böcek ve diğer avlarını kovalamak yerine sinsice saklanır ve beklemeye başlarlar. Ani bir şekilde kendilerine yaklaşan avlarını kıskaçlarıyla yakalayarak sıkan ve kuyruğunu avına ani bir hamle ile batırıp sokan akrep, zehri ile böcekleri hemen öldürür. Akrepler ne kadar zehirlidir ve zehri enjekte edeceklerini avlarına göre belirleyip onların direnç göstermesine fırsat vermeden kısa sürede besin zincirine ekleyen zeki hayvanlardır. Büyük kıskaçlara sahip akrepler, küçük avlarını güçlü kıskaçlarını kullanarak kolayca etkisiz hale getirirken, yakalayacakları ava göre çok etkili zehirlerini kullanarak avı sokar ve felç ederek öldürür.

Akrepler Nasıl Avlanır

Akrepler Nasıl Avlanır

Birinci bacakların altındaki boşlukta bulunan keliserini avına tamamen yerleştirir ve kurtulma çabalarını etkisiz kılarlar. Tükürük ve sindirim enzimleri salgılayarak dokuları sıvılaştırıncaya kadar bekler ve oluşan sıvıyı emerek kendilerinden yapıca daha büyük avlarını kolayca yerler. Sizde Akrepler Neyle Beslenir? diye merak edip bilgi arayışında iseniz sitemizde akrepler hakkında geniş bilgilere erişebilirsiniz. Amacımız sizlerin aradığınız bilgileri daha rahat bulmanıza yardımcı olmaktır. Akrepler ne yer? akrepler nasıl avlanır? konusunda evde yaşayan akreplerin üreme ihtiyacını neyle karşıladığını anlamaları için oldukça faydalıdır.

Toz Böcekleri İle Mücadele
+

Toz Böcekleri İle Mücadele

Nemli evler ve zeminleri ıslak dairelerde görülen Beyaz Toz Böcekleri İle Mücadele çoğu insanın adeta kabusu haline gelip yaptıkları onca ilaçlama ve denemedikleri yol kalmamasına karşı inatla evde parkelerin aralarından, kapı diplerinden, koltuk içi ve mutfak dolaplarının arkasından tutun pek çok elektronik eşyanın arasına kadar yayılmaları sebebi ile çok zorlu bir durum olup toz böceği mücadelesi bireysel olarak baş edilmesi mümkün olmayan bir durumdur. Evdeki toz böcekleri ile mücadele bilinçli yapılması gerekli olduğu kadar son derece özel içerikli güçlü böcek öldürücü aktif maddeler içeren haşere ilaçları olmalı bunu yaparken kanserojen etkilere sebep olan yasak ilaçlar kullanılmamalıdır.

Yaz dönemlerinde ve kış aylarında görülen bu minik haşerelerin önlenmesi için toz böceği mücadelesi alan çoğu kişi tek ilaçlama ile kurtulamadığını hatta defalarca ilaçlama yaptırmasına karşı bir sonuç çıkmadığı için çaresiz kaldıklarını belirtmekte Toz Böcekleri İle Mücadele mümkün değil mi gibi umutları tükenmiş bir şekilde çaresizce bu böceklerden kurtulma arayışı içine girmektedir. Toz böceklerinin imhası elbette mümkün olup ancak tek ilaçlama ile toz böceklerinin yok edilmesi mümkün olmayabilir. Atasoy ilaçlama olarak toz böcekleri ile mücadele kapsamında kaliteli toz böceği ilaçları kullanarak bilinçli bir şekilde toz böceği mücadelesi veriyor pek çok evde ilk ilaçlama sonrası bu böceklerin imhasını sağlıyoruz.

Toz Böcekleri İle Mücadele De Garanti Verilir Mi?

Kimi ilaçlama firmaları garantili hizmet vermeyi amaç edinse de bazıları bunu bir müşteri yanıltma aracı olarak kullanıp insanların güvenini kazanmak için silah olarak kullanır. Toz Böcekleri İle Mücadelede Garanti Vermek mümkün olmayıp sözde garanti verdiğini iddia edenlerin olası müşteri dönüşlerinde verdikleri yanıt yumurtadan çok hızlı çıkıyorlar, duvar içlerinden çıkmışlar gibi son derece komik bahaneler ile yaptıkları ilaçlama başarılı olmayınca ikinci yada üçüncü ilaçlama için ücret talep etmekte akla gelmeyecek kelime oyunları ile insanları yanıltma yoluna gitmektedir. Bilinçli toz böceği mücadelesi sonrası toz böceklerinin yok edilmesi mümkün olup bu bazen bir ilaçlama ile bazen ikinci ilaçlamayı yaptırdıktan sonra mümkün olmaktadır.

Toz Böceklerinin Zararları

Toz Böceklerinin Zararları

Atasoy ilaçlama firması olarak toz böcekleri ile mücadele kapsamında profesyonel ilaçlama hizmeti veriyor garanti vermenin mümkün olmadığı bu böcekleri çok büyük oranda tek ilaçlama ile imha eden bir kaç güvenilir firma arasında olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Evde toz böceği ilaçlama hizmeti alırken iyi düşünmeli müşteri yorumlarını ve şikayetlerini okumalısınız. Bazı ilaçlama servisleri insanları yanıltma yolunu seçtiği için en kaliteli hizmeti veren profesyonel ekipler ve müşteri memnuniyetine önem veren firmalar tercih edilmelidir. Biz bu konuda evdeki zararlı Toz Böcekleri İle Mücadele için mümkün olan en etkili ilaçlama hizmetini vermekteyiz.

Akrepler Kaç Yıl Yaşar
+

Akrepler Kaç Yıl Yaşar

Akrepler Kaç Yıl Yaşar? ömürleri ortalama olarak 5 yada 6 sene civarında olan akreplerin daha uzun süre yaşadığı bilinmektedir. Akrepler diğer eklem bacaklılara göre daha farklı yapıdadır ve dirençli özelliğe şahittirler. Büyüme ve gelişme süreçleri oldukça yavaş ilerlediği için bir akrebin tam olarak gelişip yetişkin bir akrep olma süresi bir ile altı yıl arasında zaman almaktadır. En zehirli akrepler kaç yıl yaşarlar diye insanların aklını kurcalayan sorular zaman, zaman bizlere sorulmakta tehlikeli akreplerin yaşama ve çoğalma süreçleri hakkında bilgi istenmektedir. Dişi akrep, yumurtaları döllendikten sonra gelişimleri tamamlanıncaya kadar içlerinde tutar ve korurlar.

Yavru akrepler annelerinin vücudundan çıktıktan sonra annelerinin sırtına çıkarlar bir akrep onlarca akrebi sırtında kolayca taşıyabilmektedir ve ilk kabuk değiştirme süreci bitinceye kadar dişi akrebin sırtında kalırlar. Yavru akrepler annelerinin sırtından indikten sonra annelerinden bağımsız olarak hareket etmeye başlarlar. Yetişkin bir akrep haline gelinceye kadar altı kere daha kabuk değiştirirler. Akreplerin yaşam süresi maksimum 10 yıla kadar çıkabilmekte olup Akrepler Kaç Yıl Yaşarlar? diye merak edenlerin sitemizde akrepler ve akrep mücadele yöntemleri hakkında daha fazla bilgi ulaşabileceklerini belirtmek isteriz.

Akreplerin Yaşam Süresi Aynı Mıdır?

Birden fazla akrep türü olduğu için renk ve boyut olarak farklılık gösteren akreplerin bazısı çok daha zehirli yapıda iken kimi akrepler ise ölümcül zehre sahip değildir. Genel olarak akreplerin yaşam süresi 6 yıl civarında olup daha uzun yaşayan akrepler olduğu kadar daha kısa süre yaşayanlarda vardır. Akreplerin yaşam döngüleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyen insanların pek çok bilgiyi inceleyip akreplerden korunma dahil çoğu makale ve yazıları okuyup akreplere karşı alınacak tedbirleri kendi yaşam alanlarında uyguladıklarına şahit olmaktayız.

Akreplerin Ömrü Ne Kadar

Akreplerin Ömrü Ne Kadar

Akrepler Kaç Yıl Yaşar? akreplerin yaşam süresi hakkında sizlere kısada olsa bilgiler sunmaya özen gösterdik. Akrep zararlısı insanlar için oldukça büyük risk taşıdığı için akreplerin yaşam alanlarına girmemesi için dikkatli davranılarak önlem alınması ve zaman kaybetmeden ilaçlama servisi çağrılmalıdır. Evinizde ve iş yerlerinizde karşılaştığınız akrep sorunlarından kurtulmak için bizimle iletişime geçerek profesyonel akrep ilaçlama hizmeti alabilirsiniz.

Kene Mücadelesi
+

Kene Mücadelesi

Keneler asalak türü zararlı kan emici haşereler olup hayvan barınaklarında sıkça bulunur. Kene Mücadelesi son yıllarda oldukça fazla önem kazanan bir ilaçlama türü olmuştur. Bunun başlıca nedeni kırım kongo kenesinin neden olduğu zehirleme ve ölüm vakalarının ülkemizde özellikle yaz aylarında çok fazla yaşanmasından kaynaklanmaktadır. Özellikle zehirli kene ile mücadele hayvan barınaklarının olduğu bölgeler ve yeşil alanlara yakın bölgelerde yapılması gereken bir uygulamadır.

Kene sokması gibi ciddi riskler meydana getiren bir durumun yaşanmaması için mutlaka gereklidir. Fabrikalar ve evlerde kene ile mücadele daha önemli olup yaşam alanları ile iş yerlerini tehdit eden kene problemleri bilinçli bir uygulama ile ortadan kaldırılmalıdır. Kenelerin yaşam alanları çalılık alanlar, evcil hayvanlar ve özellikle iş yerlerinde köpek kulübelerinin etrafı olarak dikkat çekip sıcak yaz aylarında bazı bölgelerde kene istilası sıkça görülmektedir.

Kene türleri arasında insanların en fazla korktuğu kırım kongo kenesi olup kırım kongo kenesi ilaçlama hizmeti sıkça alınan bir ilaçlama servis şeklidir. Apartmanlar ve bahçelerde Kene Mücadelesi sıcakların artış gösterdiği yaz dönemlerinde hem tedbir amaçlı hemde kenelerin ortaya çıkması ile istenilen oldukça fazla risk içerin bir servis türü olup kene mücadelesi mutlaka etkili kene ilaçları ile yapılmalı yaşam alanlarında görülen keneler imha edilmelidir.

Kene İlaçlaması Nasıl Yapılır?

Keneler açık alanlarda çok görülen haşereler olup kuru çalıların aralarından duvarların yarıklarına kadar pek çok yere girip kolayca gizlenebilir. Her kene çeşidi riskli değildir ancak insanların zehirli kenelerden korunmak için kene görülen yerlerde kene mücadele hizmeti almaları bu zararlıların son yıllarda ortaya çıkan zehirli kenelerin neden olduğu ölümcül hadiselerin neden olduğu telaş zehirli olsun olmasın görülen tüm kenelerin yok edilmesi için en çok talep gören bir ilaçlama hizmetidir.

Evlerde kene ilaçlaması nasıl yapılır kenelerin ilaçlanma şekilleri nelerdir gibi sorular çok fazla sorulmakta insanların kenelerden duyduğu endişe beraberinde apartman, iş yeri ve dairelerde kene mücadelesinin sıkça yapılmasını zorunlu kılmaktadır. Kene Mücadelesi kokusuz kene ilaçları ve kokulu kene ilaçları kullanılarak yapılabilir. Ancak pek çok insan keneden korktuğu için keneler ile mücadele için kokulu kene ilaçlarını tercih etmektedir.

Kokusuz ilacın daha yavaş öldürdüğünü bildikleri için risk almak yerine en kısa sürede kenelerden kurtulma yoluna gitmektedir. Açık alanlarda kene ilaçlaması sırt pompası ve buharlı şekilde yapılabilir ancak kapalı mekanlarda uygulanacak kene ile mücadele şekli buharlı yöntemle yapılmalı ulaşılması zor alanlara giren keneler çıkarılarak imha edilmelidir. Bu iş içinde sisleme yöntem uygulanması çok daha etkili çözüm sunar.

Kene Türleri

Kene Türleri

Keneler Nereden Gelir?

Sıcak havalarda ortaya çıkan kene şikayetleri şehirlerde pek rastlanmazken tatil için köyüne giden insanların çanta ve valizlerinde , evcil hayvanlar üzerinde ve yeşil alanlara piknik için gidildiği zaman fark edilmeden eşyalar arasında ve elbise içinde kentlere ve apartman dairelerine taşınarak ciddi tehdit oluşturur. Kırsal alanlarda kene ile mücadele çok daha önemli olup özellikle hayvan barınaklarının içi ve etrafları kenelere karşı ilaçlanmalıdır.

Olası kene zehirlenmesi meydana gelmemesi için kene ile mücadele belirli periyotlarla düzenli bir şekilde sürdürülmelidir. Kene ile mücadele yaşam alanlarına gelip insan sağlığını tehdit eden zararlı kenelerden korunmak için çokça talep gören bir hizmet türü olup özellikle tatil dönüşü pek çok daire sahibi evinde kene ilaçlaması talep ederek olası kene taşınma durumlarının olumsuz sonuçlarına maruz kalmamak için evlerinde ilaçlama firmalarına kene ilaçlama yaptırmaktadır.

Atasoy ilaçlama olarak kenelerin yok edilmesi için birinci sınıf kene ilaçları ve profesyonel kene ilaçlama teknikleri ile Kene Mücadelesi vermektedir. Kenelerin imhası insan sağlığı açısından oldukça önemli olup evde kene şikayetleri için mutlaka kokulu kene ilaçlaması yaptırmak kenelerden bir an önce kurtulmak için en etkili yok etme yöntemidir. Son yıllarda görülen zehirli kene sokmaları insanların endişe etmesine sebep olduğu için oldukça önem kazanmıştır.

İstilacı Kalorifer Böcekleri Nasıl Yok Edilir
+

İstilacı Kalorifer Böcekleri Nasıl Yok Edilir

Kalorifer Böcekleri Nasıl Yok Edilir? bu zararı ve pis haşerelerin konutlardan arındırılması sanıldığı kadar kolay değildir ve çoğu zaman tek ilaçlama ile önlenmeleri pek mümkün olmaz. Peki ama kalorifer böcekleri neden zor ölür diye merak edenler için hemen belirtelim bu istilacı hamam böcekleri çok fazla sayıda yumurta bırakır ve sık sık yumurtlayarak adeta bina ve evleri sararlar. İstilacı kalorifer böceği son derece zararlı ve pis bir böcek türüdür.

Kalorifer böceklerinden kurtulma yolları içinde en bilindik olanı elbette kalorifer böceklerine karşı ilaçlama yaptırmak olduğu için hemen her insan evde yada binada hamam böceği mücadelesi almaktadır. İstilacı Kalorifer Böcekleri Nasıl Yok Edilir? tekrar çıkmaları nasıl önlenir kısaca bilgi aktarıp hem yapılan ilaçlamanın kalıcı olabilmesi hemde dış alanlardan evlere kalorifer böceği girişlerinin ortadan kaldırılması ancak bu böceklerin yaşam bölgeleri ve evlere sızdıkları noktaların iyi bilinmesi ile mümkün olmaktadır.

Kalorifer böceği ilaçlaması için üç farklı ilaçlama şekli uygulanmasına karşın en etkili kalorifer böceği mücadelesi sisleme yöntem ve kokusuz jel ilaçlama hamam böceği ilaçlama şekilleri olup iki uygulama bir birinden tamamen farklı özelliktedir. Sisleme yöntem ile kalorifer böcekleri nasıl yok edilir önce kısaca anlatıp konuyu açalım. Elektrikli ilaçlama makinesi kullanılarak yapılan bu yöntem son derece profesyonel bir yetkili tarafından yapılmak durumundadır.

Dumanlı ilaçlama olarak bilinen ulv kalorifer böceği ilaçlama şekli elektrikli ilaçlama makinesi kullanılarak mekanın tamamen genel maksatlı ilaçlanma işlemine maruz kalması ve bu bölgede yaşayan başta hamam böcekleri olmak üzere hemen her haşere çeşidi için oldukça etkili ve ani öldürücü özelliğe sahip bir ilaçlama türüdür. Kapalı mekanın tamamına nüfuz ettiği için böcekleri saklanma alanlarından çıkarıp çok daha kısa süre içinde imha özelliği gösterir.

Sisleme Kalorifer Böceği İlaçlamanın Uygulanışı

Dumanlı ve kokulu özellikte olan bu ilaçlama türü ancak profesyonel ekipler tarafından yapılması gereken bir yöntem olup ilaçlama öncesi açıktaki gıda maddelerinin kaldırılması, evcil hayvanlar ve akvaryum gibi evde beslenen hayvanların ortamdan uzaklaştırılması zorunludur. Ayrıca koltukların örtülüp halıların katlanması daha fazla temizliğin yapılmaması için oldukça faydalı olacaktır. Bu ilaçlama öncesi insanlara anlatılmalı tedbir aldırılmalıdır.

Evdeki İstilacı Kalorifer Böcekleri Nasıl Yok Edilir? diye arayan insanlara yeterli bilgiyi verip uygulama hakkında tam bilgi vermek hem olası ilaç zehirlenmesi yada tahriş yaşanmasına engel olacağı için hayati öneme sahiptir. Kalorifer böceği ilaçlama esnasında evden çıkılmalı sadece uygulama teknisyeni kaldıktan sonra ev ilaçlama işlemi başlamalıdır. Oldukça etkili olduğu için mekanda tüm oksijeni yakan ve zehirleyen bir özelliğe sahiptir.

Kimyasal uygulanan mekan en az 2 yada 3 saat kapalı tutulmalı bir o kadarda havalandırılıp ondan sonra mekana girilerek temizlik yapıldıktan sonra evde durulmalıdır. İstilacı Kalorifer Böcekleri Nasıl Yok Edilir? diye çözüm arayanlar genelde pek çok karmaşık bilgi okuduktan sonra kafaları karışmakta yeterli açıklama olmadığı için ya yanlış ilaçlama türünü yaptırmakta yada bilinçsiz ekipler ile karşılaşınca böcek ilaçlama sonrası istedikleri sonucu alamayıp hayal kırıklığı yaşamaktadır.

Dumanlı yöntem mutlaka genel temizlik gerektiren ve tüm böcek çeşitleri için etkili olan bir uygulama şekli olup zahmetsiz ve yavaş olsa da etkili bir uygulama olan jel kalorifer böceği ilaçlaması evden çıkmadan yapılabilecek diğer bir etkili kalorifer böceği mücadele türüdür. Hem insanları temizlik zahmetinden kurtarmakta hemde evde kimyasal kalıntı nedeni oluşturmadığı için çok fazla talep gören son derece pratik ve sağlıklı bir hamam böceği ilaçlama türüdür.

En Sağlıklı Kalorifer Böceği İlaçlama Şekli

Yeni nesil bir kalorifer böceği ilaçlaması olan jel böcek ilaçlama sadece hamam böceği türleri, gümüş böceği ve karıncalar üzerinde etkili olup başka haşereler için kullanılamaz. Piyasada ilaçlama hizmeti verdiğini iddia eden ama bırakın böcek türleri hakkında bilgi sahibi olmayı hangi ilaçların hangi böcekler üzerinde etkili olduğundan haberi olmayan ilaçlama servisleri bulunduğu ne yazık ki karşılaştığımız durumlardandır.

En sağlıklı kalorifer böceği ilaçlama şekli olarak dikkat çekmesinin ana sebebi öncelikle kokusuz ve sentetik özellikte olmaması nedeni ile sadece damlalar halinde metre kare başına bir damla bırakılan jel hamam böceği yemleri oldukça etkili ve hiç bir yan etkisi yoktur. Evde temizlik gerektirmez, mekan kapatılmaz, böcekler yemi yedikten sonra yuvalarına gider ve burada ölür.

Ayrıca ölü böceğe temas eden ve bu böceklerin ölüsünü yiyen diğer hamam böcekleri de zincirleme bir etki ile imha olurlar. Yavaş öldürmesine karşın kalorifer böceklerinin sinir sistemini felç eden bu uygulama aniden etki gösterip yumurta bırakmasına fırsat vermediği için daha kalıcı ve zahmetsiz bir uygulama türüdür.

Evleri Saran İstilacı Kalorifer Böcekleri Nasıl Yok Edilir diye bizi arayan tüm müşterilere öncelikle mekandaki böcek yoğunluğu ve daha önce evde ilaçlama yaptırılıp yaptırılmadığını sorarak ne gibi bir yöntem uygulanması gerektiği anlatılıp en uygun ilaçlama türünü almaları tavsiye edilmektedir. Kalorifer böcekleri için iki defa ilaçlama yaptırılması çok daha kalıcı ve uzun süre bu böceklerin zararlarından korunmak için çok daha etkili olmaktadır.

Kalorifer Böceklerinden Nasıl Kurtulunur

Kalorifer Böceklerinden Nasıl Kurtulunur

Kalorifer Böceklerinden Kurtulmak Neden Zordur?

Kalorifer böceklerinden kurtulmak için öncelikle giriş yolları kapatılmalı ve yaşam alanları ortadan kaldırılmalıdır. Kalorifer böcekleri nasıl yok edilir kalorifer böceklerinden kurtulma yolları nelerdir diye arama yapan insanlar pek çok farklı yazı ile karşılaşıp ne yapacaklarını adeta şaşırmaktadır. Kalorifer böcekleri banyo, mutfak, balkon, ve tuvalet giderlerinden borular yolu ile evlere girmekte ayrıca kapı altları, çatlaklar, açık pencere ve havalandırma pencerelerinden tırmanarak yaşam alanlarına girmektedir.

Özellikle gece karanlıkta çok daha aktif olan bu zararlı pis böcekler açık buldukları her noktadan mekanlara girip yumurta bırakır ve hızla çoğalırlar. Bu sebeple lavabo delikleri açık havalandırma kapakları ve zayıf noktaların kapatılması böcek girişlerini önemli ölçüde azaltarak yaptırılacak kalorifer böceği ilaçlaması ile daha uzun vadeli sonuçların alınmasına yardımcı olacaktır.

Profesyonel kalorifer böceği ilaçlama şirketleri bilinçli ve kaliteli haşere ilaçları kullanarak mücadele vermelerine karşın bu böceğin tek ilaçlama ile önlenemeyeceğini bildikleri için iki defa ilaçlama yaptırmayı tavsiye etmektedir. Ancak bu tek ilaçlama ile ölmedikleri anlamına gelmez. Atasoy ilaçlama firması olarak tüm böcekler için etkili haşere ilaçları ve doğru ilaçlama çözümleri uygulayıp insan sağlığını olumsuz etkileyen tüm böceklerin imhasını sağlıyoruz.

İstilacı Kalorifer Böcekleri Nasıl Yok Edilir? diye bu zararlı böceklerden ve diğer haşerelerden korunmaya çalışan tüm müşterilerin haşere sorunlarını ekonomik ve bilinçli bir şekilde çözerek hastalık taşıyıcısı böceklerin varlığına son veriyoruz. Hamam böceği türleri oldukça zararlı ve pis böcekler olduğu için insanların gıdalarını pisletip ciddi sağlık sorunlarına sebep olur. Bu nedenle hamam böceği ilaçlama ve kalorifer böceği ile mücadele şarttır.

Nem Böcekleri Nereden Gelir
+

Nem Böcekleri Nereden Gelir

Nem Böcekleri Nereden Gelir? evlerde birden bire artmaya başlayan bu rutubetle beslenen küçük ama insan sağlığını hem psikolojik açıdan etkileyen haşerelerdir. İlaçlama yaptırılmayan mekanlarda nefes yollarında sebep oldukları sıkıntılar sebebi ile olumsuz yönde etkileyen nem böceklerinin dış kaynaklı olduğu ancak inşaat sırasında kullanılan ıslak malzemelerin yeterince kullanılmadan mekanlara yerleşim başlaması ile eşya ve kıyafetlere kısa sürede bulaşan minik nem böcekleri evin her tarafında karşınıza çıkarak ciddi huzursuzluğa neden olurlar.

Nem böcekleri nereden gelir diye merak edenlerin satın alınan bir mobilyadan, kıyafet, koli benzeri eşyalardan evlere bulaşabileceği yada evdeki rutubetli bölgelerden etrafa yayılabileceği bilinmelidir. Beyaz nem böceği küf ve rutubette oluşan ıslanmış zeminlerde üreyen minik böcekler olup aslında binanın sıvasında kullanılan kum içinde varlığını sürdürebilen oldukça küçük ve haşere ilaçlarına dirençli böcek çeşitleridir.

Evlere inşaat sonrası yayılmaya başlayan bu minik haşereler maalesef çok geç fark edildiği için önlem alınması da çok zorlaşmaktadır. Ahşap döşemeler, dolaplar ve duvarlarda çok sayıda kaşımıza çıkarlar. Özellikle parke altlarında yeşil küf oluşumu bu böceklerin ciddi üremesine sebeptir. Nem böceklerinin sıcak ortamlarda çok fazla üremedikleri ancak bulaşma olan mekanlarda kolay kolay azalmadıkları bilindiği için bazen iki defa ve üzeri ilaçlama yaptırılması gerekebilir.

Rutubet ve küf böceklerin mekandaki yoğunlukları ve ara bölgelere ne kadar fazla saklandıkları çok önemlidir. Nem Böcekleri Nereden Gelir? diyenlerin evlerinde toz sandıkları beyaz şeylerin böcek olabileceğini aklında tutup kısa bir gözlemleme ile emin olmaları erken teşhis için önemlidir. Nem böceği ilaçlama sonrası ilaçlama yapılan bölgelerde belirli aralıklar halinde böcek görülmesi olağan bir durumdur. Bu nedenle sabırlı olmak gerekir.

Yaz Aylarında Nem Böceği Olur Mu?

Genelde nemli ve soğuk mekanlarda sıkça görülen beyaz nem böceği yaz aylarında rutubetli evlerde ve özellikle dolap arkaları, parke altları gibi alanlarda üremeye devam ederek yaz aylarında da varlığını sürdürmektedir. Yaz aylarında nem böceği olur mu diye bizi arayıp soran kişilerin yaz ve kış bu böceklerin ürediğini bilmesi ancak mekanın ne kadar iyi havalandırılıp kuru tutulursa o derece azalma yaşandığı bilinmelidir.

Buna karşın çok etkili bir ilaçlama hizmeti alınmadığı takdirde nem böceklerinden kurtulmamın mümkün olmayacağı bilinmelidir. Nem Böcekleri Nereden Gelir? özel bir ilaçlama şekli var mı dilerseniz bu konuda en etkili uygulamanın dumanlı ve kokulu nem böceği ilaçlama şekli olduğunu belirterek kokusuz ilaçlar ve spreyli yöntemlerin bu böcekler ile mücadelede hiç bir etkinliği olmayacak derecede zayıf kaldığı bilinmelidir.

Nem böceklerinden kurtulma yolları içinde en bilinen yol bir kaç defa ilaçlama yaptırmak ancak iyi bir ekiple çalışmak zorunluluğudur. Bu yazımızda Nem Böcekleri Nereden Gelir? kısaca değinmeye çalıştık tüm haşere şikayetlerinizde firmamızdan ilaçlama talebinde bulunabilir profesyonel ve etkili yöntemler ile haşere sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz. Beyaz nem böcekleri ile mücadele diğer haşerelere oranla çok daha zor ve deneyim gerektiren bir ilaçlamadır.

Nem Böceği İlaçları Nasıl Olmalıdır

Nem Böceği İlaçları Nasıl Olmalıdır

Toz böcekleri olarak bilinen mite ve maytlar küçük yapıları ile çok kolay gizlenir ve mücadele edilmesi oldukça zordur. Parke altları, duvar çatlakları, eşya araları, dolap içi ve arka kısımları, kapı pervazları ve daha pek çok buna benzer alanlara yuvalanıp çok hızlı üremektedir. Nem böceklerinden nasıl kurtulunur diye ciddi arayış içinde olan insanların bilmesi gereken profesyonel yardım alması ve garantili ilaçlama yapılamayacağını bilmeleri gerekir.

Arı İlaçlaması Nasıl Yapılır
+

Arı İlaçlaması Nasıl Yapılır

Arı İlaçlaması Nasıl Yapılır. Belkide zararlı mücadele yöntemleri arasında arıların önlenmesi en zor uygulama şekli olarak çoğu ekibin yapmaya çekindiği zorlu bir mücadele türüdür. Zararlı arı ilaçlaması yaban arıları ve eşek arısı diye bilinen saldırgan yaban arıları için evlerin balkon, çatı arası, klima ve pencerelerin panjur olan bölgelerine girerek buralara petek yapar ve larvalar ile üreyerek havaların ısınması ile insanların başına bela olurlar.

Profesyonel arı ilaçlaması nasıl yapılır bilmeyen kişiler sadece ilaç sıkılarak arıların önlenmesini mümkün sanmasına karşın sadece sırt pompası ile arı giren yere ilaç sıkmanın başarılı olacağını düşünmek biraz bilgisizlikten ileri gelmektedir. Arıların yok edilmesi bazı durumlarda sadece ilaçlama ile mümkün olmaz ve mutlaka arı kovanı çıkarılarak imha edilmesi gerekir. Örneğin Çatıda Arı İlaçlaması Nasıl Yapılır? kısaca değinelim.

Çatı araları özellikle de ters tavan olan arada boşluk olmayan binalarda alçıpan ve lambiri tavan arasına giren arılar burada üreyerek tavanlardaki küçük boşluklardan zamanla evlerin içine girmeye ve insanları sokmaya başlar. Bu özellikte arı yuvaları oldukça zor imha edilme özelliğine sahip olduğu için deneyimli arı ilaçlama firmaları tarafından yapılmalı ve mümkünse petek ilaçlanarak çıkarılmalıdır. Ulaşılması çok zor alanlar olduğu için tavanın bazen açılması bazende kovanın yakınından delinerek arılar imha edilip petek çıkarılması gerekir.

Arı ilaçlama yöntemleri açık alan ile kapalı bölgelerde daha değişik uygulama yapılmasını gerekli kılar. Örneğin mutfak aspiratörü içinde yuvalanan arıların imhası için imhası ile tavan arasında arı peteği imhası için ciddi farklar görülür. Sadece arı ilaçlaması ile arı peteği imhası arasında çok fazla farklar mevcuttur. Bu nedenle arı ilaçlama daha ekonomik iken arı peteğinin çıkarılması fiyatlandırma olarak çok daha yüksek olmaktadır. Çünkü arı peteğinden kurtulmak için hem ilaçlama hemde çok ciddi bir işçilik yapılması şarttır.

Arı İlaçlama Yöntemleri Hakkında

Arı ilaçlama yöntemleri nelerdir? Arılar ile mücadele profesyonellik istediği için amatörce arı ilaçlaması yapmak çok büyük hata olur. Arı ilaçlaması nasıl yapılır bunu biraz açalım. Özellikle kapalı alanlarda çok sayda arı petek içinde toplu yaşadığı için öncelikle bu alanın koruyucu elbise giyen deneyimli bir görevli tarafından tüm tedbirler alınarak dikkatlice ilaçlanması hem kendi güvenliğini hemde bina ve ev sakinlerinin zarar görmemesi için gerekli tedbirleri alarak uygulama yapması şarttır.

Arı ilaçlaması nasıl yapılır diyorsanız arılar sadece ilaç sıkarak sorunun bitti denebilmesi için yeterli olmaz. Öncelikle peteğe ulaşıldığı durumlarda petek dağıtılarak içindeki larvalar imha edilmeli çıkarılarak o bölge komple ilaçlanmalıdır. Profesyonel arı ilaçlama daha sonra tekrar şikayet yaşanmaması için hemde insanların arı saldırısına maruz kalmaması için oldukça önemli olur.

Arılar İle Mücadelenin Önemi

Arılar İle Mücadelenin Önemi

Arıların imhası bilinçli bir ekip tarafından yapılırsa uzun süre arıların o bölgeye gelmemesi için başlıca şartlardan biri olup sisleme arı ilaçlama yöntemi çatı arası ve ulaşılması zor bölgeler için en etkili yöntemlerden biri olup hava giren her alana ilaç temas edeceği için oldukça etkilidir. Diğer uygulama şekillerine göre çok daha etkili ve kalıcı özelliğe sahiptir. Dar alanlarda arı peteği çıkarmak her zaman mümkün olmayabilir buralara ulv ilaçlama gerekir.

Arılar oldukça zeki bir yapıya sahip olup ulaşılması çok zor olan bölgelere petek yapar ve buralarda insanlara fark edilmeden kolayca çoğalarak sayılarını çok fazla artırırlar. Kokulu arı ilaçlama kokusuz ilaçlara oranla çok daha ani etkili olup arıların etrafa dağılarak insanlara saldırmalarını önleme açısından daha ani etkiye sahip olup dumanlı arı ilaçlama yapılması tavsiye olunur. Arı İlaçlaması Nasıl Yapılır? iyi bilen ekiplerden ilaçlama yardımı alınmalıdır.

Hamam Böcekleri Nelerle Beslenir
+

Hamam Böcekleri Nelerle Beslenir

Hamam Böcekleri Nelerle Beslenir? neleri yiyerek hayatta kalırlar pek çok kişinin bilmediği bir konu olup hamam böceklerinin tükettiği şeylerin ne kadar çok sayıda olduğu yeterince bilinmez. Apartmanlarda görülen zararlı hamam böcekleri çöp kalıntıları, kağıt parçası, böcek ölüleri, çürümüş organizmalar, ekmek kırıntıları ve gıda atıkları gibi çok çeşitli şeyleri yiyerek beslenebilen çöpçü görevi gören zararlı türleridir.

Hamam böcekleri nelerle beslenir merak edenlerin evlerde poşet içleri, gıda kolileri, kumaş araları, yağ kalıntıları ve çok değişik yerlerde bulunduklarını görerek aslında nerelerde ne şeklide beslendiklerine kısmen şahit olmaktadır. Hamam böcekleri kendi ölülerini bile yiyebilen bir tür olup günün çok kısa bir zamanı dışarıda dolaşır geri kalan çok daha fazla zamanı uyuyup yuvalarında dinlenerek geçirdikleri için aslında oldukça tembel yapıda bir böcek çeşididir.

Hamam Böcekleri Neleri Yer? pek çok insan özellikle mutfak ve banyoda hamam böcekleri ile karşılaştıkları için öncelikle her türlü gıda maddesini tüketip kirlettikleri için insan sağlığına ciddi zararlarının olduğunu bilmesi pis bölgelerde dolaşıp ayaklarında ve vücutlarında taşıdıkları zararlı bakterileri tükettiğimiz gıdalara ve kullandığımız eşyalara bulaştırmaları Hamam Böcekleri Nelerle Beslenir sorusunun kısmi bir yanıtı olarak sayılabilir.

Hamam Böcekleri Neden Gece Ortaya Çıkar?

İnsanlar hamam böceği şikayetleri bakımından çokça huzursuzluk yaşamakta olup özellikle uykudan uyanıp gecenin bir yarısında mutfağa su içmek yada her hangi bir nedenle girilip ışık açıldığı zaman sağa sola kaçışan siyah ve kahverengi böcekleri görünce irkilmesine sebep olur. İşte bu hamam böcekleri neden geceleri ortaya çıkar sorusunu sorduran en etken sebeplerden olup insanlar uykuda iken kolayca mekanda dolaşan bu böcekler aslında ışığa duyarlıdır.

Karanlıkta yaşamaya ve geceleri beslenme alışkanlığına sahip oldukları için gündüz pek dolaşmazlar. Karanlık hamam böcekleri için daha rahat bir ortam oluşturduğu için kolayca yiyecek arar ve bularak tüketirler. Hamam Böcekleri Nelerle Beslenir? merak edenler böcekler hakkında geniş bilgileri internet ortamında kolayca bularak aradıkları sorulara yanıt alabilir. Böcek ölüsü ve pek çok gıda maddeleri hamam böceğinin yiyeceği olabilmektedir.

Hamam Böceği Neyi Tüketir

Hamam Böceği Neyi Tüketir

Önemli olan insanların böcek şikayetleri ile karşılaşmadan gerekli önlemleri almaları böcek giriş bölgelerini kapatıp dışarıda gıda atığı, çöp gibi önemli böcek çekici etkisi olan şeyleri bırakmamalıdır. Atasoy ilaçlama firması olarak evinizde yaşadığınız hamam böceği sorunları ve diğer tüm haşere şikayetlerinde sizlerin imdadına yetişerek en etkili böcek ilaçlama şekilleri ile yaşam alanlarınızda ilaçlama çözümleri sunmaktadır. Profesyonel çözümler için bizi tercih edebilirsiniz.

Hamam Böcekleri Nasıl Ürer
+

Hamam Böcekleri Nasıl Ürer

İstilacı haşereler olarak bilinen Hamam Böcekleri Nasıl Ürer? hangi bölgeler böcek üremesine sebep olur bilinmeden evlerde ve apartmanlarda hamam böcekleri ile başa çıkılması oldukça zor bir durumdur. Hamam böceği üreme şekli yumurtlama yolu ile olur ancak bu normal bir sayıda yumurta olmadığı için bir dişi hamam böceğinin bir yılda bıraktığı yumurta sayısı binlerle ifade edilebilecek kadar çoktur. Buda aslında yaşam alanı için büyük risk içerir.

İnsanlar evlerinde hiç böcek sorunu yaşamadıkları halde havaların ısınmaya başlaması sonucu birden bire böcek basması ile karşı karşıya kalmaları neticesinde bunun nasıl mümkün olduğunu anlamakta zorlanıp evimi temiz tutuyorum ama yinede böcek çıkıyor diye ne yapacaklarını şaşırırlar. Hamam böcekleri nasıl ürerler kısaca bir göz atan kişiler bu böceklerin inanılmaz bir hızla ürediğini gördükleri zaman önemsemedikleri ve bir böcekten ne olacak diye geçiştirdikleri bu zararlı oldukça istilacıdır.

Evde hamam böceği oluşumunun aslında başlarına ne gibi dertler açtığını ancak böcekler tarafından evin işgal edilmesi ile anlarlar. Hamam böcekleri çabuk üreyen ve çok sayıda çoğalan bir haşere çeşididir. Hamam böcekleri yılda 2 – 3 defa çiftleşebilir ve sayılarını hızla artırabilirler. Hamam böceği yumurtasını keseler halinde bırakır ve her yumurta bırakmada yaklaşık olarak 200 – 300 tane yumurta bırakabilir. Hamam böcekleri yumurtalarını evin çeşitli bölgelerine dağınık bir şekilde bırakır ve tüm odalarda böcek üremesi hızlı bir şekilde yaşanabilir.

Hamam Böceği Yuvaları Nasıl İlaçlanmalı?

Hamam Böcekleri Nasıl Ürerler? kısaca değindikten sonra bu bölgelerin ilaçlanarak böcek yumurtalarından hızla böcek yayılmasını engellenmek için hamam böceği üreme alanları nasıl ilaçlanmalı kısaca değinelim. Hamam böcekleri yumurtalarını parke ve döşeme altları, dolap içleri ve arkaları, buzdolabı, bulaşık ve çamaşır makinesi içleri gibi insanların temizleyip silemediği alanlara da yumurta bıraktıkları için buraların spreyli tarzda ilaçlanması da pek mümkün olamaz.

Ayrıca hamam böceği yumurtasına böcek ilacı kolay etki edemediği için tek seferde evdeki böceklerin imha edilmesi kolay olmayacaktır. Jel hamam böceği ilaçlaması ve sisleme ilaçlama şekli hamam böcekleri üzerinde daha etkili sonuçlar alınmasına olanak sağladığı için insanlar kendileri için uygun olan yöntemi belirleyip evde hamam böceği ilaçlaması yaptırmalıdır. Yanlış ilaç kullanımı ve etkisiz uygulama bu böceklerin bağışıklık kazanmasına yol açtığı için fayda yerine zarar vermektedir.

Hamam Böceği Yumurtası

Hamam Böceği Yumurtası

Hamam Böcekleri Nasıl Ürer? bilgi sahibi olan insanlar arka arkaya iki defa ilaçlama yaptırmanın çok daha etkili sonuçlar vereceğinin bilincinde olarak ilk ilaçlamadan sonra 15 – 20 gün içinde ikinci bir hamam böceği ilaçlaması yaptırarak çok daha kalıcı sonuçların alınmasını sağlamalıdır. Tek seferde çoğu böcekler imha olurken sağda solda kalan böcek yumurtalarından çıkacak böceklerin daha kesin olarak yok edilmesi tek seferde mümkün olmaz ise böcek şikayetleri yaşanabilmektedir.

Hamam Böceklerinden Nasıl Kurtulunur
+

Hamam Böceklerinden Nasıl Kurtulunur

Evimi istila eden Hamam Böceklerinden Nasıl Kurtulunur? bu pis böcekler bir türlü yok olmuyor diyen çok fazla insanla karşılaşıyoruz. Hamam böcekleri son derece hızlı üreyen, çok fazla yumurta bırakıp bir kaç ay içinde tüm evi sarabilecek kadar hızlı çoğalırlar. Zararlı hamam böceklerini imha ancak doğru hamam böceği ilaçları kullanılarak sağlanabilir. Hamam böceği ile mücadele böceklerin yoğunluğuna ve direnç yapısına göre belirlenir.

Evini hamam böceği istila edenler telaş içinde hamam böceğinden nasıl kurtulurum? diye çeşitli yöntemler uygulamakta ve böceklerin ölmesi için ciddi çaba harcamaktadır. Hamam böceği istilası oldukça zor baş edilen bir şikayet olduğu için mutlaka profesyonel hamam böceği ilaçlaması yaptırılmalıdır. Hamam böceklerini yok etmek öyle kolay olmadığı için ucuz hamam böceği ilaçları ve klasik yöntemler kullanılarak yapılmamalıdır.

Yeni nesil jel hamam böceği ilaçlama giderek yaygınlaşmakta evdeki hamam böceklerinden insanları ciddi oranda korumaktadır. Hamam böceklerinden kurtulmak için çok etkili ilaçlar kullanılarak hızlı ve kalıcı bir şekilde hamam böceklerini kontrol etmek gerekir. Eski binalardaki kırık, dökük, çatlak ve duvarlardaki oyuklar bu böceklerin çok kolay bir şekilde saklanmalarına olanak sağlar.

Kapı pervazları, parke altları, mutfak dolaplarının içi ve arka kısımları, buz dolabı, bulaşık makinesi gibi elektronik eşyaların içleri bile hamam böceği saklanma alanları olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle hamam böceklerinin kökünü kazımak oldukça zordur. Sıvı ilaçlar ile yapılan ilaçlama şekli spreyli olursa daha kısmi çözüm sağlarken ulv ilaçlama şeklinde yapılması daha kapsamlı hamam böceği mücadelesine imkan tanımaktadır.

Bağışıklık Kazanan Böceklerin İmhası

Hamam böceği şikayetleri sonrası bireysel olarak bu pis haşereler ile baş edemeyen insanlar hamam böceği ilaçlama firmaları ile görüşüp ev ve iş yerlerinde hamam böceği ilaçlama yaptırır. Ancak bazen istenmeyen sonuçlar, yanlış ilaçlama seçenekleri ve ucuz ilaçlar kullanıldığı için kaçınılmaz olur. Yanlış ve ucuz ilaçların kullanılması tüm hamam böceklerini imha edemediği için böceklerin hamam böceği ilaçlarına dirençleri gittikçe artar.

Bu nedenle bağışıklık kazanan Hamam Böceklerinden Nasıl Kurtulunur? diye ne yapacağını şaşıran insanlar bir çare ararlar. Hamam böceklerinden kurtulmak için öncelikle profesyonel ilaçlama firmaları seçilmeli yeni nesil ilaçlar ve en etkili ilaçlama tekniklerini kullananlar ile çalışılmalıdır. Sıradan böcek ilacı ve etkisiz yöntem ile direnç kazanan böceklerin ortadan kaldırılması kesinlikle mümkün olmayacaktır.

Hamam Böcekleri Nasıl Öldürülür

Hamam Böcekleri Nasıl Öldürülür

Böcek ilaçlama bilgi ve deneyim gerektiren bir hizmet olduğu için acemi ilaçlama yapanlar kesinlikle çözüm sunamazlar. Hamam böceklerinin kökünü kazımak için başta saklandıkları alanlar olmak üzere üreme bölgeleri ve evlere giriş yaptıkları yerler titizlikle ilaçlanmalı ve gerekli tedbirler alınmalıdır. Yapılan hamam böceği ilaçlaması belki evdeki böcekleri öldürür ancak dış alanlardan girişleri engellenmez ise kısa zaman sonra tekrar ürerler.

Atasoy ilaçlama ekibi olarak yaşam alanlarını istila eden her türlü haşere çeşidine karşı özel ilaçlama yöntemleri ve birinci sınıf kalitede ilaçlar kullanarak ilaçlama hizmetleri veriyoruz. Hamam Böceklerinden Nasıl Kurtulunur? diye çare arıyorsanız bizimle iletişime geçerek evinizdeki zararlı böceklerden kurtulabilirsiniz. Hamam böceklerinin kökünü kazımak için bilinçli mücadele ve etkili ilaçlar kullanmak esastır.