İlaçlama Yöntemleri

İlaçlama Yöntemleri

Daireler için yapılan yapılan İlaçlama teknikleri daha çok bireysel olarak müşterinin şikayetini ortadan kaldırmaya yönelik uygulamalardır. Apartman İlaçlama Yöntemleri ise ortak kullanım alanları ile toplu bina ilaçlaması yapılacağı zaman tüm daire sakinlerinin isteği doğrultusunda seçim yapılır. Ev ilaçlamasında kullanılan İlaçlama Yöntemleri hamam böceği çeşitleri için kokusuz ilaçlama, kokulu ilaçlama ve jel hamam böceği ilaçlaması olarak üç farklı yöntemle uygulanabilir.

Ev İlaçlama Yöntemleri mekandaki böceğin türü ve direnç yapısına göre seçilmelidir. Pireler kokusuz ilaçlara son derece dirençli olduğu için yapılacak kokusuz ilaçlama hiç bir çözüm sunmayacaktır. Jel ilaçlama sadece hamam böceği çeşitleri, gümüş böceği ve karıncalar için etkili olduğu için diğer haşereler için kesinlikle kullanılmamalıdır.

Apartman İlaçlama Ne Zaman Yapılmalıdır?

Özellikle yağışların olduğu kış döneminde yuvalarına su dolması ya da yiyecek arayışı ile böcek çeşitleri kapalı alanlara yönelirler. Bu ise bina ve apartmanların böcek şikayetine maruz kalmasına sebep olur. İlk bahar aylarında yoğun yağış ile böcekler apartmanlara hareket ederek ısınan havaların etkisi ile çok hızlı yayılır ve evlerin içine kadar girmektedir.

Apartman ve sitelerin çatıları, bodrumları, asansör boşlukları, merdiven boşlukları, kanalizasyon boruları, havalandırma boşlukları, depolar ve kalorifer daireleri gibi alanlar böcek ve kemirgenlerin yuvalanma alanlardır. Evlere girmek için bu bölgeleri geçiş yolları olarak kullanırlar. Apartman ilaçlama zamanı yaz ayının gelmesi ile başlar ve mutlaka yaz başında haşere ilaçlama yapılması gerekmektedir.

Apartman İlaçlama Düzenli Yaptırılmalıdır

Böcek çeşitleri yeşil alanlar başta olmak üzere insan yaşamının hüküm sürdüğü her alanda karşımıza çıkar. İnsan sağlığını tehdit eden bu canlılar doğal ortamlarında belkide bizim bilmediğimiz pek çok yararları bulunmasına karşın yaşam alanlarına yerleşerek tam aksi duruma yol açar. Böceklerin zararları arasında bizlere en kolay yiyecek ve gıdalar yolu ile mikrop bulaştırma durumları söz konusudur.

Tahmin edilemeyecek kadar hızlı bir şekilde yumurtlayarak çok sayıda yavru yapan ve bazıları günde 4-5 kilometre yol kat edebilen bazı haşere çeşitleri bir bölgeden başka bir noktaya hızla geçerler. Bu durumda ilaçlama firmaları ile irtibata geçilmeyip apartmanın veya sitenin böcek ilaçlama konusunda ilaçlama servisi almaması çok kısa süre içinde tüm apartmana ve evlere böcek bulaşmasına neden olur.

Apartman İlaçlama Yöntemleri

Apartman İlaçlama Yöntemleri

Toplu İlaçlamanın Önemi

Böceklerin neden olduğu şikayetlerden kurtulmak için insanların büyük bölümü bireysel hareket eder. Aslında bu son derece yanlış bir o kadarda maliyetli bir iştir. Böcekler apartmanda sadece bir dairede olsa bile yan daireye ve aşağıdaki yada yukarıdaki daireye bile ortak kullanım alanlarından çok kolay bir şekilde geçmektedir. Apartman böcek ilaçlama yaptırmak bilinçli olmanın en öne çıktığı durumdur.

Binada bir daireyi ilaçlamaya giden ekip komşularınızda böcek olma riskine karşı tüm dairelerde ilaçlama yaptırmanız çok daha avantajlı ve kalıcı çözüm olur. Ancak insanların çoğunun tepkisi bizde böcek yok demek olmaktadır. Bu ya böcek olmadığından yada insanların kişinin evinde böcek olduğunu bilmemesi için söylenen bir söz olup sıkça düşülen bir yanlıştır.