Jel İlaçlama

Jel İlaçlama

Bu yazımızda jel ilaçlama nedir? jel ilaçlamanın avantajları ve üzerinde etkili olduğu böcekler gibi konulara değinip, jel böcek ilacı nasıl uygulanır kısaca bilgi vereceğiz. Piyasada çok fazla jel ilaçlama ürünü olması ve bunların çoğunun ucuz malzeme ve yurda kaçak sokulması sonucu insanlar kendileri yapmaya karar verdiği zaman ciddi maddi kayıplar yaşamalarına yol açmaktadır.

Jel hamam böceği ilaçlama şekli olarak bilinen ve özellikle hamam böceği, kalorifer böceği, karafatma böceği ile diğer hamam böceği çeşitleri üzerinde oldukça etkili olan jel böcek ilaçları profesyonel uygulama ile tam kontrol sağlar. Jel hamam böceği ilacı, doğru uygulanmalı ve böceklerin yuvalanma alanlarına çok isabetli oranda ve aralıklar içinde bırakılmalıdır.

Jel İlaçlama Hangi Haşereler İçin Etkilidir?

Böcek jeli olarak bilinen bu ilaçlar,sıvı böcek ilaçları gibi olmayıp, özel bir ambalaj içinde kullanıma uygun olarak üretilmektedir. Profesyonel böcek jelleri şırınga benzeri tüplerde en küçüğü 5 ile 10 gram en büyüğü ise yaklaşık olarak 50 gram halinde bulunur. Hamam böcekleri için adeta imha özelliği taşıdıkları için bilinen en iyi hamam böceği ilaçları olarak başta geldiğini söylemek abartılı olmaz.

Böcekler için en çekici gıda maddelerinin olduğu alanlarda dahi böcekleri kendine çekme kapasitesine sahip oldukları için özellikle hamam böceği çeşitleri bu böcek ilacına kolayca gelmekte ve dayanılmaz yeme iç güdüsüne yenilen böcekler kısa süre sonra hem kendilerini hemde diğer hamam böceklerini kaçınılmaz sona doğru sürüklemektedir. Jel böcek yemleri hamam böceği, kalorifer böceği, karafatma böceği, gümüş böceği, karınca gibi böcekler için oldukça etkilidir.

Jel Böcek İlaçlama Nasıl Yapılır?

Jel İlaçlama için uygulanan hamam böceği yemleri, tespit edilmiş böcek yuvalarının içine ve olabildiğince en yakın kısımlara damlacıklar halinde uygulanır. Böcek yuvalarının bulunduğu bölgeler profesyonel ilaçlama servisleri tarafından çok iyi bilindiği için jel böcek ilacı uygulaması bu konuda uzman ilaçlama şirketlerine yaptırılmalıdır. İlaçlamadan maksimum fayda almak için böceklerin saklanma alanları, yuvalandıkları ve üreme yerleri, geçiş yolları iyi bilinmelidir.

Doğru aralıklar ve uygun dozda hamam böceği jeli bırakılarak tüm böceklerin bu jel yemlere maruz kalması tüm böceklerin ortadan kaldırılması açısından büyük önem taşır. Bu yüzden ilaçlamanın bireysel yada amatör bir ekibe yaptırılması olumsuz sonuca neden olacağı için ilaçlama firması iyi seçilmeli, tecrübeli bir teknisyen tarafından jel ilaçlama yapılmasına dikkat edilmelidir. Jel İlaçlama böcek yemini, rastgele belli aralıklarla koyarak böcekleri kolayca ortadan kaldırma işi değildir.

Jel İlacın Kullanım Alanları

Jel İlacın Kullanım Alanları

Jel Böcek İlacı Hangi Bölgelere Uygulanır?

Jel böcek ilacının uygulandığı bölgeler, kapı dipleri, süpürgelik kenarındaki boşluklar, mutfak dolaplarının kenarları, buz dolabı arkası, bulaşık makinası içi, mutfak eşyalarının konduğu bölgeler gibi önemli böcek saklanma alanları ve üredikleri yerlere uygulanır. Ancak gelişi güzel değil çok iyi uygulanması bunu da profesyonel ilaçlama ekiplerinden yardım alarak yapmak şarttır.

Şayet evinizde hamam böceği sorunu yaşanıyorsa Atasoy ilaçlama ekibi ile temasa geçerek jel ilaçlama desteği alabilir ev ve iş yerinizde yaşadığınız hamam böceği şikayetlerinden sağlıklı ve ekonomik şekilde kolayca kurtulabilirsiniz Doğru aralıklar ile uygulanmayan, ucuz jel böcek ilaçları kullanılarak yapılan jel ilaçlama servisi hamam böceklerinin tam olarak yok edilmesine kesinlikle yeterli olmayacaktır.