Kemirgen Mücadelesi

Kemirgen Mücadelesi

Akıllı oldukları kadar çok seri hareket eden fare türleri öyle benim diyenin başa çıkacağı zararlılar değildir. O zaman Kemirgen Mücadelesi doğru şekilde planlanmalı farelerin risk içerdiği bölgeler önlem alınarak kapatılmalı ve fare ilaçlama desteği alınmalıdır. Fare mücadele yöntemleri nelerdir? Mücadelenin doğruluğunu nasıl anlayabilirim? Ürün veya ham maddeye kimyasal bulaşma riski olur mu? gibi sorular her işletme sahibinin aklını kurcalar.

Bilindiği gibi fareler yediklerinin onlarca katını etrafa saçarak kirletip ciddi anlamda maddi kayıplara yol açarlar. Şayet fare mücadele hizmeti alınmaz ise üretim sürecinde ekonomik kayıplar yaşanmasına ve hem ürünlerde, hemde fabrika ve işletmelerde çok çeşitli zararlara yol açmalarına fırsat verilir. İşte burada hijyen ve işletmenin fare saldırısına uğramasını önleyici koşullarını sağlamak için, Kemirgen Ve Fare Mücadelesi doğru şekilde ve etkili olarak yapılmak durumundadır. kavramı da işin içine girer.

Kemirgenlerin Özellikleri Nelerdir?

Güvenli gıda, hijyenik işletmeler sağlayabilmek ve ekonomik kayıpları önlemek için mutlaka fare ve sıçanların kontrol altında tutulmaları gerekir. Maddi zararları yanında üzerlerinde taşımaları muhtemel asalaklar ile insan sağlığı için ciddi tehdit oluşturdukları pek fazla bilinmese bile insan sağlığı açısından ciddi risk oluştururlar.

Geceleri aktif olan kemirgenlerin hayatta kalmalarının en büyük nedeni, etraftaki yiyecekler, su kaynakları ve barınmaya uygun alanların bol miktarda bulunmasıdır. Bu yaşam koşullarına sahip olan tüm işletmelerde varlıklarını sürdürüp o alanı kolaylıkla istila ederler. Kemirgen türleri son derece temkinli ve şüpheci hayvanlardır. Objeler, kaynaklar ve bölgelere birden dalmaz etrafı kontrol edip dikkatli yaklaşırlar. Buda Kemirgen Mücadelesi için zorlu bir durumdur.

Fare Ve Kemirgen Mücadelesi

Fare ve sıçan çeşitleri suda yüzebilir, uzak mesafelere zıplayabilir, çok hızlı koşabilir, hızlıca tırmanabilir ve pek çok şeyi kemirebilirler. Entegre Kemirgen Kontrolü, Bu kadar iyi özelliklere sahip oldukları için çok iyi bilinerek yapılmalıdır. Fareler ile mücadele de başarı için çok yönlü düşünülmüş, fiziksel, biyolojik, kimyasal metotların her biri en ince ayrıntısına kadar düşünülerek uygulanmalıdır.

Entegre Haşere Mücadelesi Programı adı verilen kapsamlı ve çok yönlü mücadele hem fareler hemde zararlı haşereler için yapılmaktadır.  Kemirgen fareler ile mücadele profesyonel anlamda yapılmalı ve bu işi iyi bilen ekipler uygulamalıdır. Aksi durumda zaman ve ekonomik kayba neden olmaktan öteye geçemez. Amatör olarak bireysel yollar ile kemirgenler önlenemez.

Fare İstasyonu Neden Kullanılır

Fare İstasyonu Neden Kullanılır

Fare İstasyonları Nasıl Uygulanır?

Kemirgen Fare İstasyon farelerin yaşam alışkanlıklarına göre özel olarak dizayn edilmiş, kimyasalın güvenli kullanılmasına olanak tanıyan, kilitli ve sağlam monitör ekipmanıdır. Canlı Yakalama İstasyonu ise fare mücadelesi için kimyasal kullanımının riskli olduğu kapalı alanlarda, içinde özel çekiciliği olan yapışkan levhalarla birlikte kullanılan kilitli aparatlara verilen addır.

Kemirgen Mücadelesinde Kullanılan Monitörler mutlaka kilitli olmalı, içine konulacak mum blok, fare pastası, pelet yem uygun koşullarda ve etkin olarak muhafaza edilmeli, dış hava koşullarına uygun malzemelerden yapılmalıdır. Kemirgen istasyonları mutlaka sabitlenmeli ve belli periyotlarda veri alarak değerlendirebilecek konumda bulunmalıdır. Çünkü fare mücadelesi uzun soluklu bir işlemdir.