Kokusuz İlaçlama

Kokusuz İlaçlama

Genel ilaçlama olarak kullanılmasa bile pek çok haşereye karşı rahatlıkla uygulanması Sıvı Kokusuz İlaçlama şeklinin ev ilaçlaması ve işyeri ilaçlama uygulamalarında çokça talep görmesini sağlamaktadır. Kokusuz Böcek İlaçlama yöntem olarak daha çok püskürtme şeklinde mekanın kenarlarına ve hemen silinmeyecek kısımları uygulanmaktadır. Kokusuz haşere ilaçlarının avantajları mekandan çıkmaya gerek bırakmadan eve uygulanmasıdır.

İlaç uygulanan bölgelerde böceklerin ilaçla temas ederek belirli bir zaman sonra ölmeleri durumudur. Hamam böceği mücadelesinde kullanılan jel kokusuz ilaçlar ise sıvı içerikte olmayıp, damlacıklar şeklinde böceklerin geçiş yollarına bırakılır. Kokusuz İlaçlama hem zahmetsiz hem pratik uygulanmasına karşın en büyük eksikliği tüm böcekler için kesin olarak çözüm sunmamasıdır. Zor ölen özellikteki böcekler için zayıf kalması en büyük eksikliğidir.

Kokusuz İlaçlama Hangi Böceklere Etkilidir.

İlaçlama yöntemleri arasında sıvı ilaçlama şekli yürüyen haşereler ile mücadele için yoğun olarak kullanılır. Kokusuz Böcek İlaçlaması ev ve iş yerlerinde şu böcekler için sıkça kullanılmaktadır. Karınca, güve, gümüş böceği, kulağa kaçan, kırkayak, halı böceği, çekirge, hamam böceği, kalorifer böceği, kara böcek, benzeri haşerelerin önlenmesinde rahatlıkla kullanılmaktadır.

Ancak hemen belirtelim aşırı yoğun böcek şikayetlerinde kokusuz ilaçlar tam çözüm sağlayamaz. Düşük ve orta yoğunlukla haşere problemlerinin kontrol altına alınması için ideal olmasına karşın kronikleşmiş böcek sorunlarında yetersiz kalır. İlaçlama şirketleri bunun bilincinde olarak hareket etmelidir. Kokusuz İlaçlamanın etkisiz kaldığı haşereler ise pire, toz akarı, kertenkele, tahta kurusu, ağaç kurdu, beyaz toz böcekleri, sıçrayan kuyruklar olarak sayılabilir.

Kokusuz İlaçlama Nasıl Yapılır?

Başta da belirttiğimiz gibi kokusuz ilaçlar tüm böcekler için etkili değildir. Mutfakta hamam böceği sorunlarında böceklerin saklanma bölgelerine, geçiş istikametlerine ve dolapların içinde böceklerin üzerine ilaç püskürterek uygulanır. Örümcek, karınca, sinek, gümüş böceği benzeri zararlıların kondukları yüzeylere geçtikleri yollara ilaç püskürtülerek yada sisleme makinesi ile Kokusuz İlaçlama yaparak uygulanır.

Ani öldürücü etkisi düşük olduğu için kokusuz ilaçlamadan sonra hemen böceklerin ortadan kalkmasını beklemek boşa zaman Kaybetmek olacaktır. İlaçlamadan sonra ortalama bir hafta kadar zaman geçmesini beklemek böceklerin imhası için ideal bir zamandır. Kokusuz İlaçlamadan Sonra ilaçlama yapılan yüzeyler ortalama olarak bir hafta kadar silinmeden bırakılmalıdır.

Kokusuz İlaçlama Nasıl Yapılır

Kokusuz İlaçlama Nasıl Yapılır

Kokusuz İlaçlamadan Sonra Temizlik Gerekir Mi?

Kokusuz haşere ilaçlarının kalıcı etkisi yüksek olduğu için ilaç sıkılan kenarların hemen silinmemesi esastır. Ancak sisleme ilaçlama makinesi ile uygulanmışsa, yada koltuk, yatak, halı gibi yüzeylere ilaç sıkılmışsa uygulanan ilacın ciltte tahriş yapmasını önlemek için ilaçlama temizliği yapılabilir.

Kokusuz İlaçlamadan Sonra Temizlik mutfak dolaplarının içinde, mutfak tezgahı, mobilyalar ve yatak bölgelerine ilaç püskürtülmüş ise yapılmalıdır. Ayrıca mutfak eşyaları arasına ilaç sıkılırsa tencere tabak gibi eşyaların yıkanması gerekir. Ayrıca gıdaların üzerine böcek ilacı asla sıkılmamalıdır. Kokusuz yada kokulu yiyeceklere ilaç sıkılamaz. Tabak tencereye koltuk, yatak gibi yerlere ilaç sıkılırsa buraların silinmesi gerekir.