İş Yeri İlaçlama Hizmetleri

İş Yeri İlaçlama Hizmetleri

Ofis ve iş yerleri hem üretim hemde planlama açısından oldukça önemli alanlar olduğu için İş Yeri İlaçlama Hizmetleri buralardaki insanların sağlığının korunması ve huzurlu bir ortam sağlanması açısından gereklidir. Günümüz dünyasında iş yerleri insan yaşamında ciddi anlamda yer tutmakta hem yaşamın şartlarından biri olduğu gibi hemde insanların konforu için üretilen pek çok malzemenin planlayıcısı konumundadır.

İş yerleri yaşantımızın büyük bir bölümünü geçirdiğimiz çalışma alanlardır. Çalışma alanlarımızın hijyenik olması sağlığımız açısından büyük öneme sahip olduğu kadar üretimi yapılan ev tekstili, beyaz eşya, mobilya, gıda ürünleri ve diğer teknolojik malzemelerin kemirgen ve zararlı haşerelerin neden olduğu aşınmalardan korunabilmesi içinde iş yeri ilaçlama hizmetleri büyük öneme sahiptir.

İş yeri ilaçlama yapılır hangi yöntemler kullanılmalı elbette en fazla merak edilen konuların başında olup fabrika, depo, ofis gibi iş yerlerinde alınacak iş yeri ilaçlama servisi mutlaka profesyonel olarak donanımlı ekiplerce yapılması gerekli olup, ön fizibilite aşaması tamamlandıktan sonra iş yerleri ve üretim tesislerinde mekanın titizlikle böcek ilaçlama uygulamasına başlanması gerekmektedir.

İş Yeri İlaçlama Hizmetleri kapsamında sizde bir işveren olarak işyeri ilaçlama yaptırmaya karar verdiğiniz anda kısa bir ön araştırma yaparak bu konuda bilinçli ve profesyonel hizmet veren iş yeri ilaçlama firmaları ile çalışmaya dikkat etmelisiniz. İş yeri ilaçlama durumunda oluşabilecek her türlü problemlerden hem siz hemde çalışanlarınız etkileneceği için amatör ilaçlamalardan kaçınmanız zorunludur.

İş Yeri İlaçlama Hizmetleri Neden Önemlidir ?

Özellikle büyük sanayi bölgelerinde bulunan iş yerleri ve üretim tesislerinde yüzlerce personel çalışmakta buralarda yapılacak bilinçsiz bir işyeri ilaçlama ve gerekli önlemler alınmadan yaptırılacak hatalı ilaç kullanımları çalışanların ve çevre sağlığının olumsuz etkilenerek bozulacak değerli cihazların sebep olacağı maddi kayıplar açısından telafisi olmayan çok ciddi zararlar yaşanmasına sebep olabilmektedir.

Özellikle amatör olarak çalışan böcek ilaçlama konusunda yeterli eğitim ve donanıma sahip olmayan kişiler hem kullandıkları kalitesiz ilaçlar hemde yanlış ilaçlama teknikleri ile sizlerin ciddi zarar görmenize neden olabilmektedir. Bunun neticesinde bu firmaların vermiş olduğu zararlar sadece ilaçlama anı ile sınırlı kalmamakta etkisini uzun süre devam ettirdiği için hem zaman kaybı hemde üretim zararları yaşamanızda ciddi sebep olarak ortaya çıkarlar.

Haşere ve kemirgenler iş yerleriniz açısından sağlık koşullarınızı olumsuz yönde etkilemekle beraber, çalışanlarından almış olduğunuz verimde düşüş yaşanmasına ve çeşitli maddi kayıplara sebep olurlar. iş yeri ilaçlama ciddi bir hizmet türü olduğu için özellikle kemirgen sorunlarınız da yapılan hatalı uygulamalar sonucu ulaşılamayan alanlarda böcek ve kemirgenlerin yaşamasına ve sorunun sürekli nüksetmesine sebep olur.

Atasoy ilaçlama firması iş yeri ilaçlama hizmetlerinde böcek türü ve mekanın özelliklerine göre en etkili haşere ilaçlarını ve böcek ilaçlama tekniklerini kullanarak uygulama yapmaktadır.

İşyeri ilaçlama yöntemleri

Fabrika ve imalathane gibi geniş ölçekli işletmelerin açık alanları ile depo kısımlarında spreyli ilaçlama uygulaması yada kokulu yöntem kullanılarak yapılabilmektedir. Kapalı alanlar ve ofislerde hamam böceklerine karşı jel böcek ilaçlaması diğer haşere çeşitlerinin özelliğine göre kokusuz ve kokulu ilaçlama yöntemleri gerek mekanik olarak gerek buharlı ilaçlama makinesi kullanılarak mekanın çalışma durumu ve fiziki özellikleri belirlenerek uygulanır.

İşyeri ilaçlama talepleri sonrası çalışanların ve iş yerlerinin mesai durumuna göre uygulanacak yöntem belirlenirse hem iş kaybı yaşanmasının önüne geçilir hemde zor kontrol altına alınan pire, ağaç kurdu gibi zararlı böceklerin daha kapsamlı ilaçlama işlemine tabi tutulması gerektiği için hafta sonu mesai bitiminde mekanda uygulama yapılarak kolayca ortadan kaldırılacağı gibi çalışanlar içinde hiç bir sıkıntı yaşanmasına sebebiyet verilmez.

İş Yeri İlaçlama Hizmetleri Neden Önemlidir

İş Yeri İlaçlama Hizmetleri Neden Önemlidir

Ofis ilaçlama ve iş yeri ilaçlama bilinçli bir ekip tarafından yapılmalı işletmenin durumuna göre bir planlama yapılarak en uygun zaman seçilerek hem daha rahat bir uygulama yapılır hemde çok daha etkili sonuç alınması sağlanır. İş yeri ilaçlama şirketleri sıradan böcek ilaçları ve basit usuller ile uygulama yapmaktan kaçındıkları için hem çok daha etkili çözümler üretir hemde her hangi bir zarara sebep olmadan en doğru ilaçlama şeklini sunarlar.

İş Yeri İlaçlama Hizmetleri ve ofis ilaçlama taleplerinizde firmamızı arayarak etkili be kalıcı ilaçlama çözümleri alabilir çalışanlarınıza daha sağlıklı mekanlar sunabilirsiniz. Bir önceki yazımız olan Periyodik ilaçlamayı okumalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir