Kırkayak İlaçlama

Kırkayak İlaçlama

Kırkayak İlaçlama yaz dönemlerinde sıkça talep dilen bir haşere ilaçlama hizmetidir. Kırkayakların zararları insan sağlığı açısından tehlike içerdiği için evde kırkayak ilaçlama servisi özel önem gerektirir. Kırkayak ilaçlama nasıl yapılır? kırkayakların yok edilmesi için hangi ilaçlama yöntemleri ve böcek ilaçları kullanılmalı çok iyi bilinerek ilaçlama talebinde bulunmak gerekir. Kırkayaklar ile çıyanlar arasındaki benzerlik bu iki haşere çeşidinin karıştırılmasına sebeptir.

Pek çok kırkayak türü olması ve değişik renk yada görünüme sahip olmaları kırkayak ile çıyanların karıştırılmasına sebeptir. İnsanların en çok sorduğu şeyler kırkayak sokar mı? kırkayak zehirli mi? kırkayak sokması öldürür mü? gibi ciddi konular olup kırkayakların görünüşü insanlar için oldukça tedirginliğe sebep olmaktadır. Kırkayaklar hakkında kısa bir bilgi verip kırkayak yaşam alanları ve kırkayakların özellikleri, yedikleri şeyler gibi konulara değinerek daha sizlere yardımcı olalım.

Rutubetli ve nemli bölgelerde görülen kırkayaklar, sonbahar ve kış aylarında dış ortamlardan kapalı alanlara giriş yaptığı için kış dönemlerinde kırkayak şikayetleri görülür. Evlerin bahçesinden bina içerisine, bodrum katlarına, daireler kolaylıkla tırmanarak giriş yapabilirler. Ev içinde, balkonda veya pencere kenarında bulunan saksıların içerisine gelen kırkayak bitkilerin güçsüz düşmesine yol açabilir. Bitkilerin kökleri, yaprakları ile beslenen kırkayaklar çürümüş gıda atıkları ve çöplerin beklediği bölgelerde karşımıza çıkmaktadır.

Binaya yakın olan ağaçların dallarından balkon, pencere kenarı gibi noktalardan sadece zemin katlardaki evlere değil üst katlara da tırmanarak kolayca sorun olur. Kırkayak görülen ortamlar daha fazla üremelerine fırsat vermeden kırkayak ilaçlama firmaları tarafından etkili bir ilaçlama işlemine tabi tutulmalıdır. Kırkayaklar ile mücadele hem açık alanlarda hemde görüldükleri evde etkili kırkayak ilaçlama yöntemi ile yapılmalıdır.

Kırkayaklar Hakkında

Kırkayak haşeresi görünüm olarak silindirik ve katmanlar halinde uzun vücut yapısına sahip garip görünüşlü canlılardır. Kırkayağın her katmanda iki çift ayak bulunur. Görünüş olarak çiyanlar ile karıştırılsa da bazı belirgin özellikleri ile çıyanlardan kolaylıkla ayırt edilmeleri mümkündür. Çiyanların ayakları yanlara doğru açık ve diken görünümünde kırkayaklara oranla daha çatal görünümlü bir yapıya sahiptir. Kırkayakların ise bedeninin altında daha az görünen daha ince ve bazılarının ayak yapısı adeta kıl gibi ince yapıdadır.

Çiyanların vücudunun her katmanında bir çift ayak vardır ve daha hızlı hareket etmelerini sağladığı için kırkayaklara oranla çok daha seri hareket ederler. Kırkayakların ise ayak sayısı her katmanda iki çifttir ve çıyanlara göre daha yavaş hareket ederler. Kırkayaklar otçul beslenirler ve zehirsizdirler, çiyanlar ise etçil beslenirler ve zehirlidirler. Kırkayak genelde koyu kahve ve siyah renktedir çiyanlar ise kızılımsı veya sarımtırak renkte ayakları sarıdır.

Kırkayaklar bahçede veya saksıda yetişen bitkilerin köklerini, soğanlarını ve sürgülerini kemirerek zarar verirler. Kırkayak görülen ortamda neden olacağı zararların önlenmesi için etkili bir kırkayak ilaçlama servisi alınarak kırkayakların zararlarına engel olunmalıdır. Kırkayak ilaçlama yöntemleri farklı kırkayak ilaçları ve açık yada kapalı mekanların durumuna göre en etkili olacak şekilde yapılmalıdır. Bahçe, ve ağaçlık ortamlarda toprak altında çokça görülen kırkayak çeşitleri yağmur ve nemin etkisi ile kimi zaman binalara yönelmektedir.

Ev içine yerleşen kırkayak zararlısı buralarda üreyerek ev içinde etkinliğini artıran kırkayaklar insanların ciddi anlamda panik yaşamasına yol açmaktadır. Eve giren kırkayak evin parke arası, dolap altları ve kapı diplerine girerek buralarda saklanır. Yüzeysel ilaçlama kırkayakların yok edilmesinde çok fazla etkili olamaz. Kırkayak İlaçlama Şekli bu zararlıların ortadan kaldırılması için kokulu ilaçlama ve sisleme kırkayak ilaçlama tekniği kullanılarak yapılmalıdır. Kokusuz ilaçlar daha zayıf etkilidir.

Kırkayak Nasıl İlaçlanır

Kırkayak Nasıl İlaçlanır

Kırkayak İlaçlama Nasıl Yapılır?

Kırkayak ve çıyan ilaçlama yöntemleri aynı içerikte ilaçlar ile yapıldığı gibi kullanılan kırkayak ilaçlama yöntemleri de aynıdır. Açık alanlarda kırkayak mücadelesi binaların etrafı ve bina dış duvarlarının yerle birleştiği kısımlarda uygulanır. Toprak yüzeyler ile yeşil bölgeler kırkayak girişlerinin önlenmesine karşı etkili bir biçimde ilaçlanmalıdır. Açık alanlarda kokulu kırkayak ilaçları kullanmak zorunlu olup kullanılacak kırkayak ilacı ağaç ve bitkilere zarar vermeyecek özellikte olmalıdır.

Apartman ve bina içinde kırkayak ilaçlama kokusuz ilaçlar kullanılarak yapılabilir. Ancak ilaçlama yapılan yüzeyler bir hafta silinmeden bekletilmeli, kırkayaklar uygulanan ilaçla temas ederek ölmelidir. Atasoy Kırkayak İlaçlama Firması her türlü haşere sorunları ve kırkayak ile çıyan ilaçlama türlerinde en etkili ilaçlama yöntemlerini kullanarak kırkayak ilaçlaması yapmaktadır. Binaların dış alanları pek çok zararlı türünün yaşadığı bölgeler olduğu için öncelikli olarak buralar ilaçlanmalıdır.

Bahçe ilaçlama, apartman ilaçlama ve site ilaçlama gibi insanların toplu yaşadığı konutlarda her çeşit haşere türüne karşı kalıcı ilaçlama çözümü sunmak esastır. Kırkayak ilaçlama şirketleri öncelikli olarak kırkayakların yaşam alanlar ve kırkayakların ürediği yerler için çözüm sunmalı daha sonra daire içlerinde oluşan kırkayak şikayetlerini etkili kırkayak ilaçlama tekniklerini kullanarak ortadan kaldırılmalıdır. Evde küçük bebek ve çocukların olası kırkayak ısırması ve kırkayak temasına maruz kalmaları sonucu ciltlerinde yanma, alerjik durumlar yaşanır.

Olası kırkayak zehirlenme belirtilerine maruz kalmaması için evlerin kırkayaklara karşı ilaçlanması gerekir. İstanbul ilaçlama kapsamında apartman ve evlerde kırkayak ilaçlama servisleri veren ekibimiz yaşadığınız çıyan ve kırkayak sorunlarında en etkili kırkayak ilaçları kullanarak profesyonel kırkayak ilaçlama yapmaktadır. İlaçlama desteği talep etmek için bizi arayarak yaşadığınız şikayetlerden kurtulabilirsiniz. Bir önceki yazımız Alman kalorifer böceğini okuyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir