Kuş Biti Ve Güvercin Biti

Kuş Biti

Kuş Biti ve güvercin biti nasıl yok edilir? bina penceresi ve havalandırmalarına yuva yapan güvercinler ile kumrulardan bulaşan güvercin bitlerini yok etmek için ilaçlama şarttır. Kumru biti ile güvercin bitleri aynıdır. Ayrıca evde muhabbet kuşu ve papağan gibi hayvan besleyenlerin ortak sorunlarından biri olan kuş biti bulaşması insanlara ciddi rahatsızlık vermektedir. Kuş biti nasıl yok edilir? güvercin bitleri ile mücadele için hangi ilaçlar ve ilaçlama teknikleri kullanılır iyi bilinmelidir.

Biz arayıp evimi kumru biti bastı, kumru biti nasıl yok edilir? diye çözüm arayışında olanlara yaptırmaları gereken ilaçlama şekli ve kullanılacak ilaçlar hakkında bilgi verip bizden ilaçlama servisi almalarını sağlıyoruz. Güvercin biti ilaçlama sırt pompası kullanılarak değil sisleme ilaçlama tekniği kullanılarak tam çözüm sağlar. Güvercin bitinden kurtulmak için profesyonel ilaçlama firmaları ile çalışmak şarttır. Karşılaştığımız en önemli sorunların başında daha önce kuş biti ilaçlama yaptırdım ama kurtulamadım diyenlerin varlığıdır.

Bu tamamen yanlış ilaçlama yaptırmak ve etkisiz ilaçlar kullanmak ile ilgili bir durumdur. Kuş biti olarak bilinen ve evlere çoğu zaman çatı yada balkonda yuva yapan güvercinler ile bulaşan güvercin biti nasıl yok edilir? iyi bilen ekiplerden ilaçlama servisi istenmelidir. Bit türlerinin ortalama 3500 kadar türü mevcuttur. Kanla beslenen ve ısırıcı bitler takımına giren Menoponidae ve Philopteridae familyasına bağlı olan güvercin bitleri hakkında insanlar yeterince bilinçli olmadığı gibi çoğu insan bu böceklerin ne olduğunu bile bilmezler.

Güvercin bitleri asalak yaşayan zararlı bir türdür. Çoğunlukla güvercinlerin, kumruların, muhabbet kuşu, papağan ve diğer kuşların üzerinde bulunduklarından dolayı halk arasında kuş biti olarak bilinirler. Bu bit türleri bulaşacak olan konakçısını sıcaklık kriterine göre seçmektedir. Yani evlerimizde güvercin yada kuş besleniyorsa güvercin bitleri bize değilde bizden daha sıcak olan kedi,köpek veya güvercinlere bulaşmaktadır.

Güvercin Bitleri İnsana Bulaşır Mı?

Kuş ve güvercin bitleri insanlara çok nadir durumlarda bulaşmaktadır. Hayvanların ısısı daha yüksek olduğu için kuşlarda daha fazla bulunmaları normaldir. Kuş bitlerinin insanlara ısırma durumu hariç kalıcı bir zararları yoktur. İnsanda görülen bit türleri Anoplura takımına bulunan bit türleri olduğu için güvercin bitleri ve kumru bitleri kuş yuvası yakınında bulunmadıkça insana geçmez. Güvercin üzerinde yaşayan bir bit çeşidini insanın üzerine taşırsanız bu bit insanın üzerinde çok uzun süre yaşayamaz ve ölür.

Evlere giren güvercin biti nasıl yok edilir? pek çok insanın mayt ve toz böcekleri ile karıştırdığı güvercin bitleri hızlı hareket eden kahverengimsi renkli ve boyları iğne ucu kadardır. Evdeki güvercin bitlerinden kurtulmak için kokulu ve dumanlı bit ilaçlama yaptırılması güvercin bitlerinin yok edilmesi için en etkili yoldur. Güvercin bitleri ile mücadele bilinçli olarak donanımlı ilaçlama şirketleri tarafından en etkili ilaçlar ile yapılmalıdır.

Güvercin bitlerinin bu kuşlar üzerinde yaşamaların sebepleri bu bit türünün diş yapılarının telek ve tüy yiyebilecek bir yapıya sahip olmasıdır. Güvercin bitleri insanların üzerinde yaşayamasalar bile çok kısa bir süreliğine bulaşabilir ve evlerimize kadar bulaşırlar. Genellikle güvercin bitlerinin yumurtalarını beyaz tomurcuklar şeklinde görürüz. Bu böceklerden kurtulmak için sıvı ilaçlama yöntemi etkisiz olabildiği için dumanlı yöntem daha etkilidir. Sıvı ilaçlama ulv makineleri yardımıyla yapılan püskürtmeli ilaçlama yönteminin adıdır ve güvercin bitleri için son derece etkili, garantili bir ilaçlama tekniğidir.

Güvercin biti evlerde halı yüzeyleri, mobilyalar, duvarlar ve pencerelerin perdelerinde kısacası evin hemen her yerinde bulaşıp insanların saçları ve vücudunda huzursuzluk meydana getirir. Evdeki güvercin biti nasıl yok edilir diye düşünüyorsanız bu yazı size yol gösterme açısından faydalı olacaktır. Kuş biti ilaçlaması nasıl yapılır bilinmeden ilaçlama yapılmamalıdır.

Güvercin Bitleri Nasıl Önlenir?

Güvercin bitlerinin eve bulaştığını tespit eder etmez ilaçlama servisi almak ve geciktirmemek gerekir. İlaçlama yapılana kadar halılarımızda yoğun olarak bulunacağını süpürmek faydalı olur. Bunun dışında evde yapılacak olan sisleme şeklindeki ilaçlamanın son derece kalıcı çözüm sunacağı bilinmelidir. Diğer ilaçlama türü yetersiz kaldığı için şikayetlerin yaşanması kaçınılmaz olur. Ev için dumanlı güvercin biti ilaçlama hem bit üremesini önlemek için, hemde bitlerin yok edilmesi için en etkili ilaçlama türüdür.

Bu bit türleri aniden üremeye başlar ve çoğalır. Güvercin bitleri rahatlıkla bir güvercinden diğer bir güvercine geçebilmektedir. Güvercin bitlerinin önlenmesi insan sağlığı açısından bir hayli önemli olup kuş biti ve güvercin bitleri ile mücadele profesyonel bir şekilde yapılmalıdır. Minik güvercin biti nasıl yok edilir? diye bizi arayan insanların kuş bitlerini imha etmek için yaptıkları bireysel çabaların hiç bir işe yaramadığı bilinmektedir.

Kumru biti, güvercin biti ve diğer kuş bitleri ile mücadele için garantili ilaçlama yapan firmalardan kuş ve güvercin biti ilaçlama servisi almak gerekir. Bitlerden kurtulmak için son derece yoğun arayış içine giren insanların bu çabaları ilaçlama yaptırmadan sonuca ulaşmaz. Güvercin biti nasıl yok edilir?diyorsanız bizi arayıp garantili olarak bu böceklerin evlerinizden temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Atasoy ilaçlama firması bütün böcekler için olduğu gibi kuş bitleri içinde en etkili uygulama ve profesyonel ilaçları kullanıyoruz.

Ekonomik böcek ilaçlama fiyatları ve bilinçli uygulamalar ile kuş biti ilaçlaması çok daha kalıcı sonuç verir. Kuş biti nasıl yok edilir? güvercin bitlerinden nasıl kurtulunur? diyenlerin bizi arayıp ilaçlama yaptırması yaşadıkları sorunlardan kurtulmaları adına büyük önem taşır. İstanbul geneli ilaçlama yapan ekibimiz tüm ilçelere ilaçlama servisi verip böcek şikayetlerinizi ortadan kaldırmakta son derece donanımlıdır.

Kumru Biti Neye Benzer?

Kuş biti ve kumru biti olarak bilinen küçük nokta kadar şeffaf böcekler oldukça fazla şikayete sebep olmaktadır. Nereden geldiği bilinmeyen ve insanları ısırıp kaşımalara, ciltte kızarıklığa yol açan bu minik haşereler ilk aşamada çok fazla anlaşılmaz. Kuş biti ve güvercin biti kuşların vücudunda yaşadığı gibi kuş yuvalarında sıkça görülür. Kuş bitlerinin önlenmesi için üreyip evlere yayıldıkları mekanların mutlaka kuş biti ilaçlama işleminden geçirilmesi şarttır. Kuş biti ile mücadele profesyonel ilaçlama servisi alınarak yapılmalıdır.

Kumru biti ve güvercin bitleri nokta kadar küçük yapıya sahip olduğu için insanlar kendilerini neyin ısırdığını hemen fark edemezler. Yakından bakılınca şeffaf ve beyazımsı bir görünüme sahip olan bu zararlılar insanların gözüne kahverengi tonda görünür. Kuş biti insan vücudunda uzun süre yaşayamaz. Ancak huzursuz eder ve pek çok kuşun vücudunda kan emdiği için zayıf düşerek ölmesine yol açan zararlı bir asalak haşeredir.

Kuş piresi olarak ta anılan kuş bitlerinin yaşam alanlarından arındırılması sıradan ilaçlama yöntemi ile pek mümkün değildir. Evdeki kuş bitlerinin öldürülmesi ve kalıcı olarak bu zararlıları yok etmenin en etkili yolu yaşadıkları ve bulaştıkları bölgelere sisleme yöntemle kuş biti ilaçlaması yaptırmaktır. Kuş biti insana geçer mi? evimi kuş biti sardı? kuş biti nedir? gibi pek çok soru insanlar tarafından bize devamlı sorulur. Kuş bitleri ile mücadelede profesyonel ekiplerin deneyimli elemanlar ile vereceği mücadele sonrasında tam olarak çözüm sunar.

Kuş biti nasıl bulaşır? evde üreyen kuş bitine hangi ilaçlama şekli etki eder? diye soranların çokluğu bu yazıyı yazmamız da önemli bir etken olmuştur. Kumru ve güvercin biti nokta kadar siyah ve kahverengi tonlarda zararlılardır. Minik kuş bitleri insanların vücudunda dolaşarak onları ısırıp kızarma ve kaşınmaya neden olmaktadır. Bu böceklerin evlerden kesin olarak yok edilmesi için dumanlı ilaçlama şarttır.

Kuş Biti İnsana Geçer Mi?

Öncelikle en fazla sorulan sorunun cevabı olarak kuş biti insana geçer mi? sorusuna elbette bulaşır ve ciddi rahatsızlık verir diyerek kuş bitlerinin zararını belirtelim. Kuş biti mücadelesi öncelikle doğru teşhis ile başarıya ulaşacağı için nereden geldikleri ve üreme bölgeleri iyi bilinerek etkili bir müdahale yapılmalıdır. Sırt pompası kullanılarak yapılan kuş biti ilaçlaması tam olarak çözüm sunmaz ve kısa sürede şikayet tekrar başlar. Bizi arayan müşterilerin kuş biti şikayetleri bizim ekibimiz tarafından tek ilaçlama ile kolayca önlenmektedir.

Ancak daha önce başka firmaya yaptırdım ama ölmedi diyen müşterilerin sayısı hiçte az değildir. Bu kullanılan etkisiz ilaçlar ve yanlış kuş biti ilaçlama şekli neticesinde ortaya çıkmaktadır. Kuş Biti Nedir? kuş bitleri nereden gelir diyorsanız öncelikle bina ve apartmanda kumru, güvercin, ve diğer kuş çeşitlerinin yuvaları ve yavru yaptıkları bölgelerden şüphelenmeniz gerekir. Çünkü buralar ciddi kuş biti istilasına maruz kalan yerlerdir.

Kuş Biti insana dış bölgelerden evin içine bulaşarak gelir. Muhtemel kumru ve güvercin biti bulaşmasına sebep olan yerler şunlardır. Apartman çatıları ile bina havalandırmaları kuşların yuva yaptığı yerler olduğu için buralara yuva yapan kuşlar yumurta bırakıp üremeye başlar. Ayrıca kuş bitleri kuş yuvasındaki dışkıların kuruyarak asitli bir duruma dönüşmesi ile çok daha fazla görülür.

Yuvada ölen kuşlardan üreyen kuş bitleri duvardan hızla hareket ederek açık buldukları camlardan fark edilmeden evlere girer. Ayrıca kapı ve havalandırma mazgallarından evlere girerek insanlar için kaşıntı ve ciltte ısırıklar ile hayli huzursuzluk verirler. Kuş biti ilaçlama firmaları öncelikle doğru teşhis etmek ve kuş bitlerinin yayıldıkları noktaları ortadan kaldıracak şekilde kuş biti ilaçlaması yapmak zorundadır. Böcek türünün ne olduğundan haberi olmayan elemanlar ve yanlış böcek ilaçlama şekilleri kuş bitlerinin önlenmesinde kesinlikle yeterli olamaz.

Kus Biti İle Mücadele

Kus Biti İle Mücadele

Kumru Bitlerinin Eve Girişi Nasıl Olur?

Balkonunuza gelip, yerleşmeye karar veren, sonra da birkaç tane yumurtayla balkon yada pencere önüne yuvalanan kumru ve güvercinlerde yaşayan bit çeşididir. Yumurtaların çatlayıp kuşlara dönüşmesi ve yavruların büyüyüp uçmayı öğrenmesini beklemek 40-45 günü bulur. Yani Kuş Biti Ve Güvercin Biti bulaşması durumunda kuş yuvasını bozmak günahtır şeklindeki bekleyiş evinize kuş bitlerinin iyice yayılmasına en önemli sebeplerden biridir. Bu aşamadan sonra vücudunuzda kaşıntılar ve kabarıklıklar başlar.

İlk bakışta ne olduğunu anlamadığınız bir şekilde vücutta karıncalanma gibi bir şeylerin yürüdüğünü hissetmeniz başlar. Baş ve vücutta devamlı bir şeylerin dolaştığını hissetmek daha sonra kaşıntı yaşamak oldukça rahatsız edici bir durumdur. Nokta kadar hızlı hareket eden kahverengi görünümlü ancak yakından bakınca şeffaf beyazımsı bir bit çeşididir. Tedbir almazsanız bir bakmışsınız bitlerin yemi olmuşsunuz. Ayrıca ne kadar temiz ve titiz olduğunuz onların size ulaşmasını zorlaştırmadığı gibi kolayca vücudunuza yayılmalarına sebep olur.

Kuş bitleri insan vücudunda yaşamaz ve duş alındığında vücuttan dökülür gider. Ancak kıyafetlerinize, yatak yorganlarınıza yerleşip kuş vücuduna ihtiyaç duymadan üreyebilir ve kısa sürede evin tamamını istila ederler. Kumru biti yada güvercin biti bir kerede 20’ye yakın yumurta bırakır. Kuş bitlerinden kurtulmak için, bir ilaçlama firmasıyla anlaşılıp kuş biti için özel ilaçlarla ilaçlatılmalı ve sonra da kapsamlı bir temizlik yapılmalıdır. Kuş bitini evden temizlemek için saf çamaşır suyuyla evi silmek etki etmediği gibi, normal haşere ilaçlaması da aynı şekilde etkisiz olur. Kuş Biti için özel ilaçlama şarttır.

Birçok hastalığa zemin hazırlayıp, alerjik sonuçlar da doğurabilen kuş bitleri için en etkili ilaçlama şekli ulv yöntem yani sisleme böcek ilaçlama şeklidir. Atasoy ilaçlama olarak Kuş bitlerinin kesin olarak yok edilmesi için ani öldürücü böcek ilaçları ve en etkili ilaçlama tekniğini kullanıyoruz. İlaçlama sonrası 3 saat kadar ev kapalı tutularak, daha sonra havalandırma yapılıp evde temizlik yapılarak kuş bitlerinden kalıcı olarak kurtulabilirsiniz. Bir önceki yazımız Böcek ilaçlama şirketleri için linke tıklayın.

Yorumlar to Kuş Biti

  1. Erdem Mert Gökçe dedi ki:

    Merhaba iyi akşamlar. Evimizde kedi var 5. Katta oturuyoruz. Salonumuzun 2 balkonu var küçük olan balkonda klima ünitesinin arkasına güvercinler yuva yapmış. Yaklaşık 10 gündür ilk kedimizde bit mi piremi bilmiyoruz ama var olan nokta kadar canlılar var kendisinde oluştu sandık parazit aşıları olduğundan üzerindekiler hep ölü ama klimanın altındaki koltuğun üzerinde klimanın üstünde ve tabanında çok var ve hareket halindeler. 5-6 kez temizledik ama olmadı. Kuş yuvasını haftasonu dağıtıcam ve tekrar detaylı temizlenecek. Bu bir çözüm müdür yoksa İlaçlama gerekli mi, gerekli ise tek oda mı yoksa tüm ev mi nasıl olmalı. Fiyatı nedir bilgilendirir misiniz?

    • Merhaba kuş yuvasını temizlerken etrafa daha fazla dağılır ve şikayet artar. Kuş biti eve dağıldığı için evin genelinde sisleme şeklinde ilaçlama yapılması gerekir aksi takdirde kurtulmanız mümkün olmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir