Otel İlaçlama Servisi

Otel İlaçlama Servisi

Otel İlaçlama Servisi periyodik bir şekilde yapılan önemli bir ilaçlama türüdür. Gerek şehirler arası seyahat eden insanlar ve gerek Uluslar arası turizm acentaları ile anlaşıp seyahat eden insanların konaklama alanı olarak kullandıkları ve geçici ikamet ettikleri otellerin hijyenik olması şarttır. Otel ilaçlama firmaları otellere musallat olan, tahta kurusu, pire, sinek, hamam böceği, kalorifer böceği, bit, uyuz böceği, kene gibi dış kaynaklı haşerelerin insanlar yolu ile valiz ve çantaların içinde otellere bulaşan bu tür zararlıların önlenmesini sağlar.

Otel İlaçlama Servisi daha çok kokusuz ilaçlar ve jel ilaçlama yöntemi kullanılarak  yapılmaktadır. Otel mutfağı, restoran, kalorifer dairesi gibi bölgeler hamam böceği ve kalorifer böceklerinin üremesine olanak sağlayan bölgeler olarak öne çıkar.

Otel ilaçlama düzenli periyotlar halinde yapılması gereken bir özelliğe sahiptir. Otel ilaçlama şirketleri böceklerin oluşmasını önlemek için 15 günlük, 1 aylık ve 3 aylık periyotlar halinde periyodik otel ilaçlama yapmaktadır. Otelde en fazla görülen haşereler tahta kuruları, pire, kalorifer böceği ve hamam böcekleri olarak dikkat çeker. özellikle pire ve tahta kuruları müşterilerin sürekli değişmesi sayesinde buralara taşınmaktadır.

İnsanları ısırıp kanını emerek hastalık riski oluşturmaları ve ciddi rahatsız etmeleri müşteri kaybına sebep olacağı için işletmede maddi kayıpların ortaya çıkmasına neden olurlar. Oteller, pansiyonlar gibi her ay yüzlerce insanın girip çıktığı, tonlarca gıda ve tüketim maddelerinin ve suyun kullanıldığı bu tür konaklama tesisleri böcekler ve ısıran haşereleri çeker.

Otel İlaçlama Servisinin Önemi

Çeşitli ülke ve şehirlerden gelen insanların valizlerini yerleştirip kıyafetlerini değiştiği odalarda hijyen ve temizlik çok önemlidir. İnsanlar kendi ülkelerinde yada değişik şehirlerde yaşayan böcek türlerini kıyafet ve çantaları ile otellere taşırlar. Ayrıca otele gelen her türlü malzeme, gıda maddesi potansiyel haşere ve böcek oluşumuna zemin hazırlar. Böceklerin rahatlıkla yemek ve su ihtiyaçlarına erişebildiği mekanlar olan oteller böcek yoğunluğunun hızlı bir biçimde yayılmasına sebep olur.

Otele gelen müşterilerin ısıran böcek ve hamam böceği gibi haşereleri görüp rahatsızlık yaşaması ciddi prestij kayıplarına sebep olur. Ayrıca pire ve tahta kuruları tarafından ısırılan müşteri başka insanların duyacağı şekilde tepki gösterip oteli terk etmesi sonucu ciddi müşteri kaybına sebep olabilir. Bu göze alınacak bir risk değildir.

Otel İlaçlamanın Önemi

Otel İlaçlamanın Önemi

Haşere sorunu olan işletmelerde müşteri memnuniyeti önemli ölçüde zarar görür. Böcek ilaçlama otel ve pansiyon gibi konaklama tesislerinde düzenli olarak yaptırılmalıdır. Kesin çözüm olması için etkili ve garantili ilaçlama çeşitleri ile düzenli otel ilaçlama saygınlığınız açısından oldukça önemlidir. Hamam böceği, fare, kene, tahta kurusu, pire, sinek gibi yaygın görülen haşereler otellerde ciddi şikayetlere sebep olmaktadır.

Bu zararlıların ilaçlaması periyodik otel ilaçlama ile çok daha rahat önlenecektir. Atasoy Otel İlaçlama Servisi olarak kokusuz ve sağlıklı böcek ilaçları ile sizlerin yaşadığınız haşere şikayetlerinde düzenli aralıklar ile kaliteli ilaçlama yapmaktayız. Pire ve tahta kuruları için kokusuz ilaçlar etkisiz kaldığı için özel önlemler alınarak çok daha etkili otel ilaçlama yapılması bu haşereleri tam olarak ortadan kaldıracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir