Pire İlaçlama

Pire İlaçlama

Pireler yaz dönemlerinin insanlar için adeta kabusu gibi aparman ve dairelerde sorun kaynağıdır. Pire İlaçlama bu yönü ile insanları ısırıp kanını emen ve bununla da kalmayıp ciddi kaşınmaya, vücutta tahriş ile kabarmaya neden olan oldukça zararlı bir haşere türüdür. Böcek ilaçlama firmaları insanların uykusuz geceler geçirmesine psikolojisinin bozulmasına sebep olan küçük ama hayli zararlı asalak kan emici bir haşere için çok fazla ilaçlama yapmaktadır.. Evde pire ve böcek ilaçlama havaların ısınması ile birlikte çok ciddi artışlar gösterir.

Hamam böceklerinden sonra en fazla böcek şikayetleri pire zararlısı tarafından yaşandığı için bu zararlı pireler evin her tarafına yayılmadan yok edilmelidir. Pirenin kaynağı olarak bilinen kedi, köpek ve atıl alanlar insanların yaşam alanlarına pirelerin taşınmasında son derece önemli rol oynadığı için pireler ile mücadele evlerde olduğu kadar binaların çevreleri, kömürlük, bahçe, otopark, sığınak, çatı ve depolarda yapılmalı ayrıca kedi ve köpek besleyen insanların mutlaka pire tasması yada pire aşısını besledikleri hayvanlara yaptırmaları gerekir.

Pirelerin kaynağı olarak saydığımız bu hayvanlar ve yerler evlere pire bulaşmasının başlıca sebeplerinden olup gerekli önlemlerin alınması ve özellikle sokak hayvanlarının barındığı yerler, dolaştığı bahçe ve bina etrafında pire ilaçlama hizmeti alınması pirelerin bulaşmasını önlemek açısından bir hayli önem taşır. Toprak yüzeyler pirelerin saklanmasını kolaylaştırdığı gibi hızla üremelerine de en uygun bölgelerdir.

Pire yaşam alanları daire içlerinde halı araları, elbise ve yatak içleri, koltuk ve tüylü yüzeyler olup dış alanlarda ise daha çok toz, toprak olan bölgeler, odunluk, ardiye, çatı araları ve bahçeler ile binaların bodrum katları olup buraların etkili şekilde kokulu pire ilaçları kullanılarak detaylıca Pire İlaçlama işlemine tabi tutulması bu bölgelerden insanların üzerine bulaşarak evlere taşınan pirelerin önlenmesinde önemli katkı sağlar.

Pire İlaçlama Nasıl Yapılır?

İnsanların kanını emerek rahatsızlık veren pire kaşıntı yaptığı gibi hastalıklı bir bünyeden emdiği kanın başka bünyeye bulaşmasına aracılık edeceği için insan ve hayvanlara hastalık mikrobu bulaştırma riski olan bir haşeredir. Bu sebeple en kısa sürede imha edilmesi için yapılacak pire ilaçlama şekli çok etkili ve kısa zamanda pireleri imha etme özelliğine sahip olmalıdır. Pire ilaçlama nasıl yapılır hangi alanlarda pire mücadele şekilleri arasında ne tür uygulama yapılmalı biraz bilgi sahibi olunması doğru pire mücadelesi için en etkin başlangıç olacaktır.

Açık alanlar için uygulanacak pire ilaçlama türleri daha çok spreyleme şeklinde olup sisleme pire mücadelesi rüzgarlı havalarda fazla etkili olmayacağı için bahçe ilaçlamasında pek kullanılmamaktadır. Kapalı alanlar ve daire içlerinde yapılan pire ilaçlaması ise özellikle kalabalık eşya ve depolarda dumanlı pire ilaçlama şeklinde yapılmalı aralarda saklanan pirelerin daha kolay imha edilmesi sağlanmalıdır.

Toprak alanlar ile beton zeminler bir birinden farklı özellikte olup toprak zeminlerin püskürtme yöntemi ile pirelere karşı ilaçlama yapılması yerlerin nemlenerek ıslatılması sağlanmalıdır. Toprak yüzeyler ilacı daha kolay emer ve özellikle yaz sıcağında hemen kuruyarak aralardaki pirelerin yapılan ilaçlamadan etkilenmesi güçleşir. Bu sebeple yapılacak uygulamalar işinin uzmanı ve bu konuda deneyimli pire ilaçlama firmaları tarafından yapılması pirelerin kalıcı olarak önlenmesi açısından çok önemlidir.

Kokusuz ilaçlar kullanılarak pireler ile mücadele başarılı olamaz. bazı ilaçlama servislerinin kokusuz ilaçla yaptıkları uygulama sizin tekrar evde pire imhası için ekip çağırmanızı zorunlu kılacağı için maddi açıdan artı bir tük demektir. özellikle açık alanlar ve tozlu bölgelerde kokusuz Pire İlaçlama kesinlikle hiç bir işe yaramaz ve paranızı çöpe atmak anlamına gelir. Pire mücadelesinde bunlara dikkat etmeniz son derece önemli olup mağdur olmamanız için bilmeniz gereken önemli ayrıntılar arasındadır.

Pire İlaçlama Kaç Defa Yaptırılmalı?

Evde yada iş yerinde ortaya çıkan pire şikayetleri geciktirildiğinde pireler evde ve dış ortamlarda her tarafa yayılarak sayıları yüz binlere ulaşacak bir hale gelir. Bu ise çok zorlu bir mücadele ve daha fazla ilaç kullanılmasını zorunlu kılacağı için bazı durumlarda tek uygulama ile pireler ölmeyebilir. Bu gibi durumlarda ikinci bir pire ilaçlama yaptırmak gerekli olur.

Ancak bu etkili bir ilaçlama ile gerek duyulmayabilir biz yaptığımız pek çok uygulamada ikinci bir ilaçlama yapmadan müşterilerin pire sorunlarını yok ediyor tek seferde kurtulmalarını sağlıyoruz. Yoğun pire görülmesinde ikinci uygulamayı yaptırmak bazı durumlarda şart olabilir ancak normal pire şikayetlerinde tek uygulama yeterli olup çoğu pire ilaçlama servisinin iki yada üç defada çözebildiği pire şikayetlerini genelde bir kerede sona erdirmekteyiz.

Kalıcı ilaçlama çözümleri için teknik ilaçlama servisi olarak sizlerin gerek yaşam alanlarınızda gerek iş yeri ve açık alan ilaçlama hizmetleri talebinizde en etkili pire ilaçları ve böcek ilaçları kullanarak yaşadığınız tüm haşere sorunlarınıza birinci sınıf haşere kimyasalları ve en etkili yöntemler ile çözüm üretiyor dışarıdan evlere girerek sağlığınızı ve huzurunuzu kaçıran zararlı tüm haşere çeşitlerini bilinçli hizmet sonucu ortamlardan söküp atıyoruz.

Hizmet anlayışımız kalite ve müşteri memnuniyetini önceleyen bir anlayış olup kesinlikle ucuz ilaçlar ve basit usuller ile pire ilaçlama yapmıyor en kaliteli hizmeti vermek için elimizden gelenin en iyisini yapmaya özen gösteriyoruz. Sizde evinizde pire ve böcekler ile sorun yaşıyorsanız bizden hizmet alıp farkı rahatlıkla görebilirsiniz.

Pire İle Mücadele Hakkında

Pire ilaçlama hizmetleri pek çok böcek ve haşere türüne göre çok daha fazla yapılmakta olan bir ilaçlama türüdür. Başlıca kaynakları sokak hayvanları ve memeliler olan pireler dış ortamlı sorunların başında gelmektedir. Pirelerin zararları hem insanları ısırmaları yönüyle, hem de hastalık bulaştırma risklerinin olması bakımından insan sağlığını ciddi anlamda tehdit eden bir özelliğe sahiptir. Pire ile mücadele çoğu haşere türlerine oranla çok daha zor olur. Ucuz pire ilaçları ve kokusuz ilaçlar kullanarak pirelerin yok edilmesi gibi bir durumu beklemek boşa zaman kaybından başka bir şey değildir.

Pire İlaçlama Firmaları açık alanlar ve kapalı alanlarda iki farklı pire ilaçlama şekli uygulamaktadır. Pire ilaçlama için apartmanı etrafı ve bahçe gibi bölgelerde spreyli ıslama yöntemi tercih edilirken, kapalı alanlarda daire içleri gibi yerlerde ise ulv pire ilaçlama yöntemi kullanılmalıdır. Çoğu böcek ilaçlama firması daha çok spreyli yöntemi tercih etmekte bu yöntemin hem ekonomik olması hem de profesyonel bir uygulama teknisyeni gerektirmemesi nedeniyle çok fazla ön planda tutulmaktadır.

Elektrikli haşere ilaçlama cihazı ile mekanik böcek ilaçlama cihazı arasında hem fiyat farkı hem de uygulama ve donanım bakımından ciddi bir eğitim alınması farkları bulunmaktadır. İnsanlar genelde kolay olanı tercih etmekte, maliyetli ve zor olandan uzak durmaktadır. Pire istilası evde hem fiziksel hem de kimyasal bazı uygulamaların yapılmasının zorunlu kalabilmektedir. Başlangıç aşamasındaki pire sorunları için fiziksel olarak bazı tedbirlerin alınması, eve giren pirelerin önlenmesinde çözüm olabilmektedir.

Evden pireyi uzak tutmak için bina etrafında dolaşan sokak kedileri ve köpeklerinin binalardan uzak tutulması gerekir. Pireli bölgelerden geçilmemesi şayet bina ve daireye pire bulaşmışsa pire ilaçlama yapılması gerekir. Pireler dirençli haşereleri oldukları için garantili pire ilaçlama yapmak çoğu zaman pek mümkün olmayabilir. Pek çok ilaçlama şirketi zaten tek ilaçlama ile pirelerin ölmeyeceğini belirtmekte ve 15 gün sonra ikinci bir pire ilaçlama yaptırılmasını şart koşmaktadır. Pirelerin zararları arasında kan emmeleri ve insanları ısırmaları en bilinen etkendir.

Pirelerin Yok Edilmesi Hakkında

Pireler oldukça rahatsız edici olmaları yanında ayrıca pirelerden hastalık bulaşma riski de oldukça fazladır. Evde sağa sola zıplayan küçük siyah böcekler gören insanlar kısa bir araştırma yaptıkları zaman bu haşerenin pire olduğunu hemen anlamaktadır. Pire ilaçlama sadece evde zıplayan pirelerin yok edilmesi için değil pire larvaları veya pire pupalarının da ortadan kaldırılması için kapsamlı bir uygulama yapılmasını zorunlu kılmaktadır. Pire ilaçlama servisi veren ekipler pire oluşumuna yol açan sebepleri insanları anlatarak hem evdeki mevcut pire problemlerini ortadan kaldırmaktadır.

Ayrıca daha sonra mekana tekrar pire girişini önlemek için insanlara gereken tüm bilgiyi vermekle yükümlüdür. Pire şikayetinin kontrol altına alınması çoğu böceklerin durumuna göre daha zorlu bir süreç gerektirir. Özellikle evde beslenen evcil hayvanlar olarak tabir edilen kedi ve köpeklerin düzenli kontrollerinin yaptırılması bu hayvanların tüyleri arasında pire problemi varsa veteriner hekim kontrolünde pire tasması ve pire ilacı gibi tedbirler alınması gerekir.

Bu hayvanlarda yaşayan pirelerin yok edilmesi gerekir. Ancak pirelerden kurtulmak sadece Evcil Hayvanları pirelerden arındırmakla mümkün olmadığı için eve bulaşan pirelerin yok edilmesi için de ayrıca bir Pire İlaçlama yapılması gerekir. Dilerseniz pire hakkında kısaca bir bilgi vererek pirelerin nasıl bir canlı olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olalım. Pireler türlerine göre boy yapıları bir buçuk milimetre ile dört buçuk milimetre arasında değişen oldukça sağlam yapılı ve boylarından kat kat fazla yukarıya zıplama kapasitesine sahip asalak parazit olarak bilinir.

Dişi pire tek seferde 50 kadar yumurta bırakabilme kapasitesine sahiptir. Bir dişi pire yaşamı boyunca ortama ortalama olarak 400 civarında yumurta bıraka bilmektedir. Pireler yumurtalarını hayvanların kürkleri arasında, giyim eşyaları, evde halı ve koltuk araları, yerler ve duvar çatlaklarına bırakabilmektedir. Pire yumurtalarının olgunlaşması için belirli bir oda sıcaklığına ihtiyaçları vardır. Pire yumurtaları 10 santigrat derecenin altında sağlıklı gelişemediği için pireler üremek için sıcak ortamlarda tercih etmektedir.

Pire Larvaları Nasıl Erişkin Hale Gelir?

Pire yumurtasının pire larvasına dönüşmesi ortalama 3 gün ile 10 gün arasında tamamlanır. Yumurtadan çıkan pire larvaları deri parçacıkları veya diğer organik kalıntıları, dışkı ile beslene bilmektedir. Pire larvaları yetişkin pire olana kadar kan emmezler. Larva aşamasını tamamlayan pireler yetişkin pire olarak ortamda her tarafa yayılır ve insanlara ciddi sıkıntı yaşatırlar. Pire larvaları 7 ile 14 günlük süre zarfında pupa evresine geçiş yapmaktadır. Uygun koşullar olmadığı zaman pupa evresini tamamlanması sekteye uğraya bilmektedir. Pirelerin yaşam süresi ortalama 4 hafta ile 12 haftalık bir zamanı kapsar.

İnsan piresi, kedi piresi, köpek piresi, toz piresi gibi değişik isimlerle anılan pire çeşitleri insanların yaşam alanlarına girerek ciddi sıkıntılara sebep olmaktadır. Köpek pireleri insanların bacak kısımlarından Isırırlar. Pire ısırığı kırmızı yuvarlak lekeler şeklinde olup, insanda kaşınma ve ciddi bir huzursuzluk meydana getirir. Pire ısırığı olan bölgenin kaşınması çeşitleri cilt tahrişlerine sebep olacağı için özellikle cilt hassasiyeti bulunan kişilerin pire ısırması yaşanan bölgeyi kaşımasından uzak durması gerekir.

Pire ısırığının da kaşınma sonucu enfeksiyon riskini ortaya çıkarabileceği için kaşımaktan uzak durmak ve ılık suyla kaşınan bölgeyi yıkamak, antiseptik sabunlarla masaj yaparak rahatlatmak gerekir. Hassas cilt sorunu olanlar pire ısırması karşında daha savunmasız kaldıkları için ciltlerinde ciddi anlamda tahrişler ve sulu yaralar ortaya çıkmaya başlayabilir. Bu gibi durumlarda tıbbi tedavi alınması ve oluşan pire kaynaklı yan etkilerin ortadan kaldırılması için ilaç tedavisi görülmesi gerekir.

Evcil hayvanlardan kaynaklı pire şikayetlerinde üzerinde pire bulunan evcil hayvanın da bazı belirtiler meydana gelmektedir. Başlangıç aşamasındaki pire İstilasını ortadan kaldırmak daha kolay iken, giderek yaygınlaşan pire sorunlarını ortadan kaldırmak çok daha zorlu bir süreç gerektirir. Üzerinde pire bulunan bir hayvan pireler tarafından ısırıldığı zaman sürekli kaşınma ve vücudunu ısırıp yalama gibi belirtiler gösterir. Bu nedenle üzerinde pire bulunan hayvanın davranışlarına dikkat etmek pire olup olmadığını anlama da önemli bir yer tutar.

Evcil Hayvanlardaki Pireleri Yok Etmek

Şayet kedi ya da köpek sık sık kaşınıyor sa evcil hayvanınızın tüyleri arasını kontrol edip pire olup olmadığını anlamaya çalışmanız gerekir. Vücudunu pire istila eden hayvanların dersinde kızarıklıklar ve tüy dökülmeleri yaşanacağı için bu gibi durumlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Tüyler arasında siyah pireler görülüyorsa ya da derisinde kırmızı ya da siyah pislikleri varsa pire tedavisi için mutlaka veteriner kontrolünde evcil hayvanınızı pire tedavisi uygulanması şarttır.

Hayvan üzerinde pire yoksa ancak hayvan sürekli kaşınıyor sa bu pirenin olmadığı anlamına gelmez. Gerek mekanda, gerek hayvanın tüyleri arasında pire yumurtası ve pire larvası olma riski her zaman mevcuttur. Pire larvaları kirli beyaz renktedir ve büyüklükleri ortalama bir iki milimetre çapındadır. Evcil hayvan da pire şikayeti olması durumunda veteriner hekim tarafından tavsiye edilen ürünleri kullanmak hayvanın yattığı ve beslendiği bölgeleri temizlemek, yıkamak ve evde pire ilaçlama yaptırmak gerekir. Pireler özellikle bahar aylarının gelmesiyle birlikte ciddi bir artış göstermektedir.

Mayıs ayından sonra pire şikayetlerinin çoğaldığı zamanlar olup, oluşan pire şikayetleri çok kısa sürede istila boyutuna ulaşmaktadır. Pireler kanla beslenen zararlılar oldukları için üzerinde bulundukları insan ya da hayvanlarda ciddi şekilde rahatsızlığa ve huzursuzluğa sebep olmaktadır. Pirelerden kurtulmak için en etkili ve en kestirme yol elbette pire ilaçlama servisi almak olacaktır. Mekan ve evcil hayvan da problem varsa hem hayvanların veteriner hekim kontrolünde tedavi ettirilmesi, hem de evde pire ilaçlama hizmeti alınması pirelerden kurtulmanın en etkili çözümüdür.

Pire ilaçlama oldukça kapsamlı ve dikkatli yapılması gereken bir ilaçlama şeklidir. Sıcağı çok seven pireler genellikle yorgan, koltuk arası, halı, kıyafetler insan üzerinde elbiselerini arası ve hayvanların tüyleri gibi bölgeleri çokça tercih etmektedir. Pirelerin yok edilmesi için pire ilaçlama hizmeti alırken pire ilaçlama firmaları uyguladıkları pire ilaçlama yöntemleri ve kullandıkları pire ilaçlarına dikkat etmek zorundadır. Çünkü pire zor olan bir hayvan olduğu için ucuz pire ilaçları ile pirelerden kurtulmak pek mümkün olmaz.

En Etkili Pire İlaçlama Şekli Nedir?

Özellikle kokusuz ilaçlama ile pirelerden evinizi arındırmayı söyleyen pire ilaçlama firmalarına mesafeli yaklaşmanız gerekir. Doğru çözüm ile pirelerin mutlaka etkili bir ilaçlama ile yok edileceğini bilmeniz alacağınız doğru bir pire ilaçlaması sayesinde çok daha başarılı sonuç elde edilmesine imkan sağlar. Pire ilaçlama nasıl yapılır? merak ediyorsanız kısaca değinmek gerekirse ev ilaçlama ya da işyeri ilaçlama gibi pire ilaçlaması yaptıracağınız bölgelerde bilinen 2 tür pire ilaçlama şekli bulunmaktadır.

Birinci yöntem en etkili olanı olup Dumanlı yani sisleme şeklinde pire ilaçlaması olup özellikle kapalı alanlar için her türlü pire şikayetlerinde çok rahat sonuç alınmasına imkan sağlamaktadır. Bu uygulamada kokusuz değil kokulu pire ilaçları tercih edilmeli, özellikle pireler için yakıcı özellikle pire ilaçları kullanılmalıdır. Pire ile mücadele için kullanılan diğer bir aşama şeklide sırt pompası kullanılarak yapılan sprey ile pire ilaçlama şeklidir. Bu yöntem daha çok açık alanlar için tercih edilmesine karşın kapalı mekanlarda ve evlerde de kullanılabilmektedir.

Ancak elektronik eşyalar ve hassas bazı malzemeler de bozulmaya ve aşınmaya sebep olacağı için bu yöntem çok da fazla tercih edilmemelidir. Pire ilaçlamasında kullanılan ilaçlar ani böcek öldürücü aktif madde içeren ilaçlar olmak zorunda olup Sağlık Bakanlığı onaylı ve insan sağlığının korunması açısından olmazsa olmaz şartlar arasındadır. Pirelerin yok edilmesi için ucuz pire ilaçları ve basit yöntemler yerine en etkili pire mücadele ilaçları ve ilaçlama tekniklerini kullanmak şarttır. Pire İlaçlama öncesinde yapılması gereken bazı tedbirler bulunmaktadır.

Yeni başlayan pire şikayetlerinin sonlandırılması için evde beslenen hayvan yataklarının ve beslendikleri bölgelerin sıcak suda yıkanması gerekir. Ayrıca halı ve paspasların süpürülüp temizlenmesi, koltuk ve halıların elektrikli süpürgeyle süpürülmesi gerekir. Bireysel olarak pirelerden kurtulmak için mobilyaların temizliği minderlerin altları iyice temizlenmelidir. Süpürge torbasını evinizin dışında bir çöp kutusuna atın ve ağzını kapalı tutunuz. şayet atılacak toz torbası yoksa süpürgenin içindeki toz torbasını banyoda yıkamanız tavsiye edilir.

Pire İlaçlama Şirketleri

Pire İlaçlama Şirketleri

Pire İlaçlaması Öncesi Hazırlık

Pire ilaçlama yapmadan önce evde evcil hayvan varsa onları çıkarın. Kedi ve köpek gibi evde beslenen hayvanların veteriner kontrolünde tedavi ettirin ve onların üzerinde pire olmadığından emin olun. Pire ilaçlama öncesi evde akvaryum ve balık gibi canlılar besliyorsanız akvaryumu ıslak bir havluyla ya da bir poşet kapatarak etrafında koli bandı ile sıkıca kapatın. Ayrıca çocukların oyuncaklarını ve eşyalarını toplayıp dolapların içine kaldırın. İlaçlamadan sonra ise halıları ve koltukları silmeniz gerekmekte olup yatak çarşaflarını sıcak suda yıkamanız gerekir.

İlaçlama servisi öncesi açıkta gıda maddesi bırakılmamalı, pire ilaçlamasında tüm evin ilaçlanması gerektiği için yerde bebeklerin oyuncakları bırakılmamalıdır. Pire ilaçlamasında içeride evcil hayvan bırakılmamalıdır. Kuş, kedi, akvaryum içinde balık gibi evcil hayvan varsa bunların ya çıkarılması ya da gerekli tedbirlerin alınması şarttır. İlaçlamadan sonra ise kullandığımız eşyalar üzerinde yattığınız yatak koltuk gibi bölgeler ilaçtan kaynaklanan kimyasal tahriş yaşamamanız için silinmeli ve mutfak bölgesindeki açık tabak ve tencereler yıkanmalıdır.

Pire İlaçlama kapsamlı bir uygulama olup, ilaçlama temizliği şarttır. Özellikle Dumanlı pire ilaçlamasın da genel temizlik zorunlu olup ilaç tahrişine maruz kalmamak için ister sırt pompası ile yapılan, ister elektrikli makine ile yapılan pire ilaçlama sonrası temizlik zorunluluktur. Pire ilaçlama fiyatları pek çok böcek ilaçlama fiyatına oranla daha yüksek tutulması gerekir. Bunun nedeni kullanılan ilacın hem yoğunluğu hem de kalitesi üst seviyede olmak zorundadır. Ayrıca kullanılan pire ilaçlama yöntemi basit bir yöntem olmayıp hem ilaçlama firmasına hem de size küçük de olsa bir maliyet getirecektir.

Pireler çok zor ölen haşereler olduğu için kokulu ilaçlama yaptırmak ve tek seferde ortadan kaldırılamıyorsa ikinci bir ilaçlama yaptırılması gerekir. Garantili pire ilaçlama %100 yapılamaz ancak Atasoy ilaçlama firması olarak pek çok pire ilaçlama ilaçlamasında tek seferde çözüm sunan bir firma olarak bu konuda pek çok ilaçlama servisine oranla çok daha kesin sonuçları aldığımızı belirtmek isteriz. Unutmayın Pire İlaçlama kokusuz ilaçlar ile yapılacak bir ilaçlama şekli değildir. Pirelerin sağlam kabuklu yapısı pek çok haşere ilacına kolayca direnç göstermekte yapılan sıradan ilaçlamalar pirelerin yok edilmesine yeterli olamamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir