Tahta Kurdu İlaçlama

Tahta Kurdu İlaçlama

Ağaç kurdu zararlısı, diğer adı ile Tahta Kurdu İlaçlama yapılarak kontrol altına alınmalıdır. Evlerdeki ahşap döşeme ve mobilyalardan arındırılmadığı takdirde ciddi aşınmalara ve içten içe ağaç aksamları kemirerek içe çökmesine sebep olur. Geceleri kırt, kırt diye sesler çıkarıp etrafa ağaç tozu döken böcekler olarak bilinen bir haşeredir.

Tahta kurdu sesi, mobilya, ahşap olan ev eşyaları, parke ve kapı pencere gibi ahşap doğramaların içinden gelir. peki tahta kurdu insana zarar verir mi? buna verilecek cevap normal şartlarda ısırıp zehirleme gibi bir riski olmamasına karşın elbise içine girerse sert kabuklu yapısı ve ayaklarının belirgin hareketleri ciltte kaşınma ve kabarmalara yol açar. evdeki değerli ahşap antikaları kemirerek çürümelerine ve dökülmelerine sebep olur.

Tahta kurdundan kurtulmak için mutlaka tahta kurdu ilaçlaması yaptırılmalıdır. Eşyalara verdikleri zararlardan dolayı oldukça geniş ölçüde maddi hasarlara yol açarlar. Tahta kurdu ilacı nerede satılır? diye bireysel olarak tahta kurdu mücadelesi yapmaya çabalayan insanların bilmesi gereken bu böcekler ile başa çıkmak sanıldığı kadar kolay olmayacaktır.

Ev, iş yerleri gibi mekanlarda ağaç kurdu bulaşması yaşanan bazı eşyalar zamanla kullanılmaz hale geldiği için geniş ölçekli hasara sebep olurlar. Tahta Kurdu İlaçlama ekipleri ile görüşülerek evde tahta kurtları ile mücadele yaptırılması bu tür sorunların ortadan kaldırılmasında çok etkili olur.

Tahta Kurdu İlaçlama Neden Yaptırılmalı?

Tahta kurtları kemirdiği ahşap nesnelerin tozlarını dışarıya atarak kendine kanallar açar ve içten içe kazdığı tünelcikler sayesinde ilerler. Tahta kurdunun kabuğu keratin denilen çok sert bir madde ile kaplıdır bu nedenle ağaç tozu gibi etkenlerden zarar görmez. Tahta kurdunun özellikleri kahverengi ve sarı renkleri olan ama siyah tahta kurtlarının da olduğu bir böcek türü olup evlere musallat olan tahta kurdu insanları ısırmaz otçul belenen bir böcektir ve çift kanadı bulunmaktadır.

Tahta kurtlarının ağız yapısı çok gelişmiştir, bu nedenle ahşap olan eşyaları kesip kemirebilir, evdeki mobilya ve döşemelere büyük zarar verir. Gündüz pek ortalıkta görülmeyen sesi çıkmayan ahşap böcekleri geceleri daha aktif olur ve gürültü yaparak insanları huzursuz ederler.

Vernik, ve koruyucu maddeler olmayan ahşap eşyalarda büyük tahribatlar oluşturan bu zararlıları yok etmek için tahta kurdu ilaçlama yapılması şarttır. Tahta kurtları nasıl çoğalır? Yumurta bırakarak üreyen ağaç kurdu kısa zamanda sayıları hızla arttığından bireysel ilaçlama ile yok edilemez.

Geç kalınan müdahale sebebi ile eşyaların içinde tüneller açarak ilerlediğinden, bu haşerelerden kurtulmak için mobilyaların atılması ya da Tahta Kurdu İlaçlama yapılması zorunludur. Ancak atılan mobilyalar da tahta kurtlarının yok edilmesini sağlamaz. Bu nedenle tahta kurdunu yok etmek için böcek ilaçlama yaptırılması bu zararlılar üzerinde en etkili ve en hızlı çözüm sağlayan alınmasında tek yoldur.

Tahta Kurtları İle Mücadele

Tahta Kurtları İle Mücadele

Tahta Kurdu İlacı Nasıl Olmalıdır?

Pek çok insan evlerinde çeşitli haşere şikayetleri ile karşılaştığı zaman hemen bir Tahta Kurdu İlaçlama Firması ile görüşüp ilaçlama yaptırma yoluna gider. Bu doğru bir yöntem olmasına karşın bazı insanlar kendi başına haşere ilaçlama yapmakta ısrar ederek çeşitli ilaçlar alıp böcek ilaçlaması yapmaya çalışır. Tahta kurtları ile mücadele bireysel olarak hiç bir anlam ifade etmez.

Bu nedenle tahta kurdu ilaçlama firmaları ile görüşüp en doğru ilaçlama şeklini yaptırmalıdır. Peki tahta kurdu ilacı nasıl olmalıdır? tahta kurdu ilaçları çatlak, delik, ve ağaç aksamların aşınmış bölgelerine işleme özelliğine sahip haşere ilaçlarından seçilmelidir. Bu özellikteki ilaçlar sisleme makinesi yardımı ile yapıldığı zaman çok daha etkili olmaktadır. Bu nedenle bireysel olarak kullanılması mümkün olmayan bir özelliğe sahiptir.

Diplerde ve derin oyuklarda üreyen böcekler ile mücadele ancak böcekleri yuvalarından çıkarıp imha eden yakıcı özelliğe sahip ilaçlar kullanılarak yapılmalıdır. Ucuz tahta kurdu ilaçlama yaptırılması büyük olasılıkla bu zararlıların önlenmesinde yetersiz kalmaktadır. Profesyonel haşere ilaçlama çözümleri mekanlarda ortaya çıkan böceklerin imhasında en etkili uygulama teknikleri olup tahta kurtları nasıl yok edilir? diyorsanız mutlaka güvenilir ilaçlama servislerinden ilaçlama hizmeti alınmalıdır.

Atasoy ilaçlama firması olarak zor imha olan böceklerin yok edilmesinde ve Tahta Kurdu İlaçlama uygulamalarında yüksek öldürücü potansiyele sahip etkili haşere ilaçları kullanarak buharlı yöntemle ilaçlama yapmaktayız. Bilindiği gibi zor ölen böceklerden olan tahta kurtları ile sıradan mücadele asla başarılı olamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir