Tatarcık İlaçlama

Tatarcık İlaçlama

Tatarcık, geceleri aktif olan kanatlı bir zararlıdır. Tatarcık İlaçlama, tatarcık sineğinden kurtulma yolları içinde en etkili yöntem olup, ilaçlama yapılmadan tatarcıkların yok edilmesi mümkün değildir. Bu nedenle tatarcıkların görüldüğü mekanlar ve tatarcık üreme alanlarına yönelik olarak tatarcık ilaçlaması yapılarak evdeki tatarcıklar dan kurtulmak mümkündür.

Genelde lağım kanalları, atık su birikintileri, binaların bodrum ve havalandırma boşluklarında su sızıntısı olan bölgelerde görüldükleri için evdeki kişiler tarafından ilk aşamadan hemen fark edilmeyebilir. Tatarcık ilaçlama firmaları tarafından uygulanan tatarcık ilaçlama sizlerin sağlığını korumak ve sineksiz mekanlarda huzur içinde yaşamanız için oldukça önemlidir. Yapıları gereği tatarcık böcekleri sinek türleri içerisinde zararlı bir tür olarak görülür.

Tatarcık sineklerinin yapıları ortalama olarak 1–3 mm erginlerin boyu ise 2–5 mm civarında olabilmektedirler. Uzun bacakları ve görünüşleri bakımından şekil olarak sivrisineklere benzerler. Kanatları dahil olmak üzere bütün vücutları tüyler ile kaplıdır. Bu özellikleri bakımından sivrisineklerden ayrılırlar. Tatarcık sineği, konakçı ya yaklaşırken etrafında kısa sıçramaları ve uçmaları gibi tipik davranış özellikleri sayesinde tanınırlar.

Uzun mesafede uçamadıkları için diğer sineklere oranla daha kısa aralıklar halinde hareket ederler. tatarcık sokması insan sağlığı için en tehlikeli haşere ısırmalarından olup, virüs bulaştırması nedeni ile tatarcık humması gibi ölümcül virüslerin insanlara bulaştırılmasında etkin rol oynarlar. Tatarcık sinekleri kan emerken sivrisineklerden daha fazla acı veren bir özelliğe sahiptir.

Tatarcıkların Zararları

Tatarcık ısırması sonrası ısırılan bölgede kaşıntı ve kızarıklık görülür. Mikroplu tatarcık sokmasından sonra bu kaşıntı şark çıbanına dönüşür ve büyük yara halinde ortaya çıkar. Sağlığınızı tehlikeye atmamak için mutlaka tatarcık ilaçlama yaptırmak durumunda olmanız hem tatarcıkların zararlarını önlemek hemde olası virüslü hastalıklara yakalanmamak açısından şarttır.

Tatarcık gece aktif, gündüz ise pasif bir durumda duvarlara ve tavanlara tutunarak hareketsiz durur. Gündüzleri nemli, karanlık, kuytu bölgelerde sıkça görülüler. Tatarcıklar ile mücadele bireysel olarak mümkün olmadığı için güvenilir tatarcık ilaçlama servisleri ile görüşerek etkili bir tatarcık ilaçlama yaptırmak gerekir. Tatarcıklar genellikle evlere lağım sularının olduğu yerlerden, kümes ve hayvan barınaklarından, pis ve nemli yerlerden, bataklıklar ve ağaçlık alanlardan gelirler.

Tatarcık İlaçlama yapılması gereken en önemli bölge tatarcığın asıl yuvasından yani kaynağından başlayarak üredikleri tüm mekanlar kapsamlı bir tatarcık ilaçlama işleminden geçirilmelidir. Önce kaynağı yok edip sonra bütün yaşam alanında tatarcıkların imhası için özel tatarcık ilaçları kullanılarak böcek ilaçlama yapılmalıdır. Tatarcık ilaçlama için mekanın ve tatarcıkların durumuna göre kokulu, kokusuz sıvı ilaçlar kullanılarak tatarcıklar ile mücadele edilir.

Genel olarak sıvı ilaç kullanılsa bile ilaçlama servisimiz kullandığı tüm ilaçların seçiminde insan sağlığına zararlı olmayan yüksek oranda haşere kontrolü sağlayan birinci sınıf böcek ilaçlarını tercih etmektedir. Tatarcıklar sebze ve meyve sularındaki şeker özleri ile beslenirler. Ancak dişi tatarcıklar insan ve hayvan kanı emerek yaşam sürerler.

Tatarcıklar İle Mücadele

Tatarcıklar İle Mücadele

Tatarcıklar Nasıl Ürerler?

Dişi tatarcıklar yumurtanın olgunlaşması ve yumurtlayabilmek için insan ve hayvanlardan kan emerler. Tatarcık sineği kan emerken hastalık sebebi olan zararlı organizmaları bulaştırır. Bu hastalıkları yavru tatarcıklarda taşırlar, böylece hastalık daha çabuk bulaşma aşamasına girer. Tatarcıkların bulaştırdığı hastalıklar; tatarcık humması, viral hastalıklar, ateşli hastalıklar, bağırsak hastalıkları, şark çıbanı ve tavuk hastalığı gibi insan hayatını tehdit eden ciddi ölümcül sonuçlara yol açabilen bazı hastalıkları bulaştırırlar.

Tatarcık İlaçlama yaptırarak tüm bu hastalıklardan korunup evde ve binada tatarcık şikayeti yaşanmasının önüne geçebilirsiniz. Tatarcıklar dan kurtulmak için mutlaka profesyonel bir hizmet alınmalı, bunu yaparken mekanın durumuna göre sisleme yada spreyli tatarcık ilaçlama yöntemi bu konuda uzman tatarcık ilaçlama şirketi tarafından belirlenmelidir.

Uzman kişilerden alınacak ilaçlama yardımı başta tatarcıklar olmak üzere pek çok zararlı haşerenin yaşam alanlarından sökülüp atılmasında önemli etkendir. Atasoy böcek ilaçlama olarak diğer haşere türlerinden olan pire, akrep, çiyan, kene, hamam böceği, toz böceği, gümüş böceği gibi haşere türleri içinde kaliteli hizmet sunmaktayız. Bizi diğerlerinden farklı kılan en önemli özelliğimiz daima en iyi hizmeti vermek için çaba gösterip insanları bir kazanç kapısı görmek yerine önceliğimiz onların sorunlarını ortadan kaldırmak ilk hedefimizdir.

Bunun yanında müşteri kitlemizi sürekli genişletip verdiğimiz profesyonel ilaçlama hizmetleri ile sizlerin şikayetlerinizi tam çözüme kavuşturmaktır. Böcek ilaçlama bilinçsiz kişilerce yapılması sakıncalı olan bir hizmet türü olup bu konuda uzman Tatarcık İlaçlama Firmaları ile çalışılması diğer haşere türlerinin de sorunsuz olarak imhası için şarttır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir